Fields of Fire (GMT)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: ghostdog »

Obejrzyj filmiki na YT.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: clown »

Wyobraźcie sobie grę w tym systemie dotyczącą frontu wschodniego. Komisarze polityczni, cekaemy Maxima z tyłu obsługiwane przez NKWD, wóda przed atakiem, itp. Miodzio!
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: RAJ »

O żesz... o tej opcji nie pomyślałem, a faktycznie brzmi mocno.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: ghostdog »

clown pisze:Wyobraźcie sobie grę w tym systemie dotyczącą frontu wschodniego. Komisarze polityczni, cekaemy Maxima z tyłu obsługiwane przez NKWD, wóda przed atakiem, itp. Miodzio!
Aż dziwne, że skupiają się od lat (nieudanie do dziś) z lądowaniem na Peleliu zamiast na froncie wschodnim, tylko co potem - Afganistan?
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
Awatar użytkownika
Jan1980
Lieutenant
Posty: 588
Rejestracja: sobota, 30 listopada 2013, 14:44

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: Jan1980 »

Aż dziwne, że skupiają się od lat (nieudanie do dziś) z lądowaniem na Peleliu zamiast na froncie wschodnim, tylko co potem - Afganistan?
I to jest problem z brakiem "odcinania kuponów" przez autorów wydawców. Przecież ja bym miał kupione wszystkie możliwe D-Day at (...), nawet gdybym musiał się zakredytować. Podejrzewam, że podobnie byłoby z FoF. W świecie eurogier jest taki mistrz Uve Rosemberg, który Agricole sprzedał już 7 razy.
Ой дарожка доўгая да дому
За Вялікае Княства за Карону
Пераможам ворагаў спакусы
Мы ж Літвіны, Мы ж Беларусы
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: RAJ »

Powtórzę się, ale chyba nie ma drugiej takiej gry, która tak by oddawała to co się działo na wojnie w skali mikro.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: ghostdog »

Mam pytanie. Czy ktoś otrzymał upgrate do FoF? Czy żetony w upgrate packu mają zastąpić te z wersji pierwotnej?
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
Kosma
Caporal
Posty: 71
Rejestracja: piątek, 13 czerwca 2014, 23:57

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: Kosma »

Nie cierpię gier solitaire, ale mnie nakręciliście, gdzie mogę UPFront kupić?
Awatar użytkownika
Wilk
Alférez de Navío
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: Wilk »

Ze sklepu, gdzie poszedłem po kilka karcianych klamotów, żeby nie wyglądać na zbliżającym się turnieju jak dziad, wróciłem ze wspomnianymi klamotami, nową edycją Fields of Fire pod pachą i znacznie lżejszym portfelem. :D Grę już dawno miałem na radarze, tu się naczytałem, a jak jeszcze zobaczyłem, że jest w sklepie w akceptowalnej cenie, to było pozamiatane. :)

Co do pytania powyżej:
ghostdog pisze:Mam pytanie. Czy ktoś otrzymał upgrate do FoF? Czy żetony w upgrate packu mają zastąpić te z wersji pierwotnej?
wklejam co było w 22 numerze C3i:
28 Errata counters for “Fields of Fire”:
•8 RPG/B40 ammo counters fixed.
•4 RPG/B40 weapon team counters fixed.
•1 Panzerfaust counter with an incorrect range fixed.
•5 American Weapon Team counters fixed (the 2/60mm, 3/60mm, and 4/60mm Mortar Teams and the 1/Wpns and 2/Wpns Fire Teams).
•6 “All Pinned” VOF markers fixed to show their +2 AT modifier
•4 Enemy Leader counters fixed (were missing their “Fire Team” label)
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: ghostdog »

Kosma pisze:Nie cierpię gier solitaire, ale mnie nakręciliście, gdzie mogę UPFront kupić?
UPFrontu pewnie nigdzie. Fileds of Fire w planszostrefie, forcie gier.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: RAJ »

UPfrontu krążą po necie pliki do wydrukowania.

Jestem po pierwszym scenariuszu FoF. Teraz muszę to przetrawić.
Nie mogę znaleźć moich żetonów do zaznaczania zachowanych rozkazów, macie je na u siebie?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: RAJ »

Pytanie było do tych co mają nowy komplet. Wydaje mi się że powinny być ale amba mi je zeżarła (te konkretne od 'saved').
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Wilk
Alférez de Navío
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: Wilk »

Wieczorem zajrzę, bo jeszcze nie rozfoliowałem nabytku. ;) Ale na BGG gdzieś czytałem, że realna zawartość pudełka różni się od tego, co napisano w zasadach w manifeście (choć wydaje mi się, że dotyczyło to liczby kart). Na razie ogarniam zasady z PDF, nie powiem, żeby była to najlepsza instrukcja na świecie - tzn. tragedii nie ma, ale strach pomyśleć, jaka była do 1 edycji ;). Zdaje się, że w pudełku znajdę też jakąś książeczkę z Example of Play.
Awatar użytkownika
Wilk
Alférez de Navío
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: Wilk »

Jest zresztą też sporo filmików, chociaż chyba do 1 edycji (BTW, bardzo to się różni?).
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: RAJ »

"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”