Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest środa, 13 grudnia 2017, 03:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 790 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 53  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Hannibal: Rome vs Carthage (AH)
PostNapisane: czwartek, 20 kwietnia 2017, 12:22 
Général de Brigade

Wesprę z przyjemnością. Choć drogo... :)

http://kptbomba.wordpress.com
https://www.facebook.com/GryPlanszoweKapitanaBomby

PostNapisane: czwartek, 20 kwietnia 2017, 12:47 
Pułkownik

Herman napisał(a):
Brawo, próg minimalny zaliczony w pierwszej godzinie(?)

Pierwsza sloni szarza trwala 11 minut. Dokladnie 10'33", dlatego Jaro upiera sie ze bylo to tylko 10 minut.

Kpt. Bomba napisał(a):
Wesprę z przyjemnością. Choć drogo... :)

Za to wysylka w Polsce darmowa. Tylko nie piszcie tego po angielsku na KS bo nas inne nacje zloza zywcem w ofierze Baalowi.

PostNapisane: czwartek, 20 kwietnia 2017, 12:59 
Tambour

Lord Voldemort napisał(a):
Za to wysylka w Polsce darmowa. Tylko nie piszcie tego po angielsku na KS bo nas inne nacje zloza zywcem w ofierze Baalowi.

Miły ukłon w stronę rodzimego klienta. Ale nie rozumiem zastrzeżenia o dochowaniu tajemnicy. Wszak sami o tym wspominacie na stronie:
•EU €10 to most countries (Poland - free).

Poza tym należne gratulacje, szybko się ufundowało ;)

PostNapisane: piątek, 21 kwietnia 2017, 00:30 
Capitaine

Stękanina, że nie ma wersji PL na g-p weszła w fazę decydującą. Kurde nie wiem, ale znajomość ang na poziomie umożliwiającym czytanie kart do CDG to chyba nie jest fizyka kwantowa?

Moje przemyślenia w temacie wymagania żeby gry były po angielsku:

Jaka jest różnica między Polską a Holandią?

W Holandii dwóch zagubionych w lesie pod Oosterbeek polskich turystów, chcących trafić do wiadomego muzeum zagaduje z pewną obawą dwójkę dziesięciolatków na rowerze. Zagaduje po angielsku bo nie zna niderlandzkiego. W odpowiedzi dostają dokładną instrukcję jak znaleźć Hotel - po angielsku. Czas akcji - lato 2009 r.

Przyłóż scenkę do polskich realiów w miejscowości odpowiadającej Oosterbeek.....

Panowie - wydawajcie Hannibala w takich wersjach językowych w jakich gra Wam się sprzeda. Czemu nie po polsku...a za to po hiszpańsku....bo hiszpański jest ojczystym językiem dla 500 mln, a polski dla 50 mln (no tak se przesadziłem, żeby nie było że pomijam Jackowo i Lądek Zdrój).

PostNapisane: piątek, 21 kwietnia 2017, 09:45 
Général de Division Commandant de place

Z jednej strony masz rację, z drugiej Hannibal, jako solidny "gateway wargame", może ułatwić bezbolesny pierwszy kontakt z grami wojennymi szerszej grupie osób. Ta gra jest jednak mocniej zależna językowo od chociażby takiej Sekigahary, czy C&C.
Z ekonomicznego punktu widzenia masz natomiast 100% racji i nie sądzę, żeby Phalanxi rozumowali inaczej.

"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."

PostNapisane: piątek, 21 kwietnia 2017, 13:29 
Sergent

Jeżeli chodzi o zasady i rozgrywkę to może być to gateway, ale cenowo to już zdecydowanie imo nie (różnica cenowa w stosunku do C&C będzie znaczna).

PostNapisane: piątek, 21 kwietnia 2017, 13:38 
Général de Brigade

Cena jest duża - to fakt. Z drugiej strony można patrzeć na to tak, że po pierwsze jakość wykonania będzie (patrząc na prototyp) bardzo wysoka i dodatkowo to są dwie gry (Hanibal i Hamilcar).

http://kptbomba.wordpress.com
https://www.facebook.com/GryPlanszoweKapitanaBomby

PostNapisane: piątek, 21 kwietnia 2017, 14:21 
Colonel Général

Myślę, że jak powstanie polska instrukcja, zamieszczona na stronie wydawcy w pdf, do tego dla zupełnie nieznających angielskiego tłumaczenie kart, to rozwiąże to problemy językowe (nie wiem czy tam coś jeszcze trzeba tłumaczyć, z tego co pamiętam - nie).

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

PostNapisane: piątek, 21 kwietnia 2017, 22:20 
Caporal

Raleen - wy gracie w gry z brzydkimi żetonami (którym jeszcze trzeba przycinać rogi) na papierowych mapach, na które trzeba kłaść pleksi, żeby nie przypominały wzburzonego morza. Gracze z "tego drugiego forum" są przyzwyczajeni do nieco innych standardów i konieczność kombinowania z drukowaniem tłumaczeń kart jest dla niektórych nie do przyjęcia, szczególnie jeśli na grę trzeba wyłożyć ponad 3 stówki. Dobrych gier jest dzisiaj naprawdę dużo, tych spolonizowanych również.

Angielski to rocket science nie jest, ale np. dla mnie Hannibal to byłby idealny tytuł do zagrania z ojcem, który niestety angielskim nie włada (co innego rosyjski :mrgreen:) i pewnie się już nie nauczy. Grę jednak wsparłem w pierwszych 10 minutach i trzymam kciuki za jak najlepszy wynik :)

PostNapisane: piątek, 21 kwietnia 2017, 22:31 
Colonel Général

Nie przycinam żetonów, nie stosuję pleksi i nie mam żadnego wzburzonego morza na planszy. Może niektórzy nie wpadli na to, że zanim zasiądzie się do gry trzeba planszę "rozprostować". Polecam spróbować :). Odnośnie żetonów też mam oczywiście inne zdanie co nie przeszkadza mi np. grać w gry bitewne, gdzie są figurki takie jak tutaj, tylko sztuka polega na ich ładnym pomalowaniu, czego zdecydowana większość graczy planszowych (poza tymi grającymi równolegle w bitewniaki) obawiam się, że nie potrafi.

Oczywiście, że fantastycznie będzie jeśli zrobią też wersję polską, ale rozumiem argument ekonomiczny i sądzę, że to jest jedyny argument przeciw.

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

PostNapisane: sobota, 22 kwietnia 2017, 15:08 
Adjudant

Wszystko w tej nowej edycji piękne ale... z kostkami słabo. :( Dla mnie miało niewątpliwy urok i dodawało smaczku posługiwanie się tymi kośćmi z cyframi rzymskimi i punickimi. U mnie w domu córka została tłumaczem z punickiego na nasze, mówiła graczom ile wypadło - bardzo była zadowolona... Ja rozumiem, że Amerykanie są (niektórzy) leniwi i głupawi i wolą prościej ale może by zrobić Kickstarter Promo Kit z dwoma kosteczkami po staremu?

PostNapisane: sobota, 22 kwietnia 2017, 21:53 
Pułkownik

Magnum-KR napisał(a):
Wszystko w tej nowej edycji piękne ale... z kostkami słabo. :( Dla mnie miało niewątpliwy urok i dodawało smaczku posługiwanie się tymi kośćmi z cyframi rzymskimi i punickimi. U mnie w domu córka została tłumaczem z punickiego na nasze, mówiła graczom ile wypadło - bardzo była zadowolona... Ja rozumiem, że Amerykanie są (niektórzy) leniwi i głupawi i wolą prościej ale może by zrobić Kickstarter Promo Kit z dwoma kosteczkami po staremu?

Sorki, ale nie ma mowy. My robimy standardowa k6 z oczkami wg autentycznych wzorów rzymskich.

Poza tym ufundowały sie kości powiększone. Szereg kości będzie unikatowych.
Punickie symbole nie sa ani realistyczne, ani grywalne. Naszym zdaniem dead end.

PostNapisane: niedziela, 23 kwietnia 2017, 00:30 
Adjudant

Lord Voldemort napisał(a):
Punickie symbole nie sa ani realistyczne, ani grywalne. Naszym zdaniem dead end.

No to może te cyfry punickie chociaż jako ozdobnik graficzny na mapie?

PostNapisane: niedziela, 23 kwietnia 2017, 08:40 
Pułkownik

Magnum-KR napisał(a):
No to może te cyfry punickie chociaż jako ozdobnik graficzny na mapie?

Moge Ci oddac punicka kostke z mojego egzeplarza VG.

PostNapisane: niedziela, 23 kwietnia 2017, 09:22 
Legatus Legionis

A masz dwie? :) Też zamówiłem HH. Punicka jest klimatyczna, może nie dla Amerykanów, ale jest.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 790 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 53  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]