Epic of the Peloponnesian War (CoA)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące starożytności i średniowiecza.
Awatar użytkownika
polo
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 19:24
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: polo »

Leży to u mnie na półce z 10 lat.
Może jednak się przekonam ...
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Spróbuj w wersji solo z tym ,że podejdź do gry z pozycji historyka , który ma sprawdzić kto miał większe szanse na sukces w wojnie . ( Skoro gracz ma zmieniać strony w trakcie gry to jednynie słuszne podejście :) ). W necie są poprawki( też taka opcja ,żeby się grało jedną stroną bez koniecznosci zmiany )

http://www.grognard.com/titlep.html
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Wallenstein
Sergent-Major
Posty: 172
Rejestracja: środa, 26 kwietnia 2006, 09:13
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Wallenstein »

Co do EoPW to termin wydania to Marzec.
Ale coś mnie się wydaje, że to kolejna ściema :cry: . W końcu ostatecznym terminem miał być rok 2005.
Próbowałem się doprosić o jakieś próbki map i kart, ale nic z tego nie wyszło :cry: i nawet zasugerowano by mnie przesunąc na koniec kolejki oczekujących na wysyłkę :D

Jak już jednak wydadzą tę grę to na pewno zrobię do tego gameboxa 8)
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Mojej koleżance w USA mówili ,że luty to ostateczny termin - Jankesi kręcą eweidentnie !
Wierze jednak w atrakcyjność tej gry i też czekam z niecierpliwością . Gamebox made in Wallenstein :D
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Wallenstein
Sergent-Major
Posty: 172
Rejestracja: środa, 26 kwietnia 2006, 09:13
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Wallenstein »

Generalnie zasady i żetony wyglądają obiecująco, dlatego strasznie byłem ciekaw jak będzie z mapą. A tu nici :cry:

Gamebox postaram się dopieścić na tyle na ile pozwolą skany.
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Zdaje się ,że o tę mapę pytałeś producenta na jakimś zagranicznym forum . A propos żetonów-.zwróciłeś zapewne uwagę na na takie piękne "drobiazgi" np. oddział wojsk Koryntu ma na tarczy symbol Pegaza co odpowiada wizerunkom spotykanym na monetach tego miasta .
Co do gameboxów skorzystam z okazji i zapytam o Wiielkie Bitwy Aleksandra . Ten zagraniczny jest wadliwy -nie można niestety wszystkich scenariuszy stworzyć a mamy pewen plany co do przyszłych rogzrywek w necie z Archaniołem :)
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Wallenstein
Sergent-Major
Posty: 172
Rejestracja: środa, 26 kwietnia 2006, 09:13
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Wallenstein »

O mapę pytałem i figę się dowiedziałem :D
Żetony jak dla mnie miodzio. Te tarcze po prostu mnie oczarowały.

Mam troszkę mało czasu.
Nawet jescze nie zdążyłem poskładać map :oops:
Także chwilowo małe opóźnienie :roll:
Jak coś sie zmieni to dam znać.
Awatar użytkownika
Wallenstein
Sergent-Major
Posty: 172
Rejestracja: środa, 26 kwietnia 2006, 09:13
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Wallenstein »

Awatar użytkownika
Wallenstein
Sergent-Major
Posty: 172
Rejestracja: środa, 26 kwietnia 2006, 09:13
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Wallenstein »

Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Ostatnio w CoA dominują szare tonacje jak na przyklad w Triumph of Chaos .Zaczynam tęsknić za jaskrawszymi kolorami , zwłaszcza jeśli chodzi o słoneczną Grecję .Mam zastrzeżenia do oznaczenia na mapie mniejszych miast -wydaje mi się ,że można było się bardziej wysilić.
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Wallenstein
Sergent-Major
Posty: 172
Rejestracja: środa, 26 kwietnia 2006, 09:13
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Wallenstein »

Strategos pisze:Mam zastrzeżenia do oznaczenia na mapie mniejszych miast -wydaje mi się ,że można było się bardziej wysilić.
Zakryjesz sobie ładnymi żetonami oddziałów :D
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Tak, ale kładąc ładniutki żetonik na takie miasteczko będę miał wrażenie ,że umieszcam go w minisieci pająka( np Olympia ) :wink:
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Kiedy jednak spoźnialscy z CoA zamierzają w końcu wydać tę gre , na którą czekamy również w Polsce( podobno zamówień z Europy było początkowo więcej niż z USA ) ?
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
cin9
Caporal-Fourrier
Posty: 97
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:26

Post autor: cin9 »

Czy ja dobrze widzę, że jest ponad 70 stron przepisów?Toż to rozprawa naukowa. :roll: Jak to opanować :?:
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Pikus:) Empires in Arms/Harms mialo cos 150+ ?
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Starożytność i średniowiecze”