Alesia

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące starożytności i średniowiecza.
cin9
Caporal-Fourrier
Posty: 97
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:26

Alesia

Post autor: cin9 »

Spacerując po stronie GMT znalazłem ten tytuł, przeczytałem opis i mam kilka wątpliwości.Po pierwsze czy ktoś grał w tę grę, albo wie coś o systemie The Great Battles of History?A najlepiej jedno i drugie.Brakuje mi informacji o ilości żetonów i czego dotyczy druga mapa,której nie ma w opisie.
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Zdaje się że w Alesi dwie mapy tworzą jedną całość, na jednej jest jedna część Alesi i na drugiej druga.
cin9
Caporal-Fourrier
Posty: 97
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:26

Post autor: cin9 »

No to ciekawostka.Faktycznie ciężko sobie wyobrazić co miałoby być na drugiej mapie skoro na pierwszej jest cała Alesia.Ile to jest 22 na 34 inche może ktoś mi powie swoją drogą, bo nie mam gdzie sprawdzić przejściowo?A gry nikt nie zna?
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

O system - The Great Battles of History - pytaj Strategosa:)

1 cal (in) = 2,54 centymetra
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
cin9
Caporal-Fourrier
Posty: 97
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:26

Post autor: cin9 »

Dzięki,dzięki w międzyczasie znalazłem opis na BoardGameGeek.Jakby co będę jeszcze podpytywał.
cin9
Caporal-Fourrier
Posty: 97
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:26

Post autor: cin9 »

Poczytałem o Alezji ale tak sobie myślę, że nie ma to jak uczciwa opinia użytkownika.Zwłaszcza, że jak piszą nastąpiły zmiany upraszczające system.Jak ktoś widział Alezję, albo słyszał coś o niej to proszę o sygnał.Strategos opisał mi system, ale skoro były zmiany...No i w końcu pytanko o preferencje co jest bardziej warte polecenia:Carthage, czy Alezja?
Awatar użytkownika
Wallenstein
Sergent-Major
Posty: 172
Rejestracja: środa, 26 kwietnia 2006, 09:13
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Wallenstein »

Nie grałem w Alezję, ale z GBoH to wybrałbym Alexandra lub SPQRa (będzie reprint).
Oczywiście jak już bym kupił Carthage :D
cin9
Caporal-Fourrier
Posty: 97
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:26

Post autor: cin9 »

Wcześniej niż SPQR będzie podbój Galii-piętro wyżej w kolejce.A ja wychowałem się na "Wojnie galijskiej" Cezara, więc pewnie bym się skusił na Galię.Chociaż nikt tego wprost nie powiedział,to wyrażnie preferowany jest The Ancient World.Jaką ma przewagę nad GBoH,że wszyscy go polecają?
Darth Stalin
Censor
Posty: 6597
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 78 times
Been thanked: 181 times

Post autor: Darth Stalin »

GBoH to system taktyczny - masz w pudełku pakiet kilku bitew i tyle.

Ancient World to system operacyjny, a w zasadzie operacyjno-strategiczny: jeden etap to 1 rok wojny, gracze mobilizują wojska i wysyłają je na fronty w wojnie o zdobycie dominacji nad... [tu wpisać odpowiedni region świata :) ]. Obejmuje symulację polityki, zdolności mobilizacyjnych itd. itp.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Starożytność i średniowiecze”