Field of Glory. The Card Game (Treefrog)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące starożytności i średniowiecza.
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Field of Glory. The Card Game (Treefrog)

Post autor: Neoberger »

Battle Line to gra logiczna, a FoG to karcianka wojenna z niezłym oddaniem różnic poszczególnych rodzajów wojsk. FoG jest mało rozpropagowany. Wallace nie dba o takie rzeczy. Przeciwnie do matematyka Knizi.
Berger
Awatar użytkownika
Palladinus
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 23:06
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Field of Glory. The Card Game (Treefrog)

Post autor: Palladinus »

Z tego co wiem, to chyba szybko się pierwszy druk skończył i Treefrog miał jakieś problemy ze znalezieniem dystrybutora w Europie. Obecnie przeszli na profil direct-sale i przez to koszty wysyłki z antypodów są horrendalne. Mieli założyć europejski magazyn, ale chyba się jeszcze to nie udało.
adi2
Adjudant-Major
Posty: 337
Rejestracja: piątek, 5 lipca 2013, 21:10

Re: Field of Glory. The Card Game (Treefrog)

Post autor: adi2 »

Wczoraj kupilem gre prosto ze strony Treefrog. Dalem 20.50 e razem z przesylka.

P.S. Dzisiaj (12.06) przyszla gra.
Chętnie zagram online (Vassal itp.). Moje filmiki z gier PC kampanii mp(Europa Universalis 2):

http://youtu.be/mkga5VM5aY0
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Field of Glory. The Card Game (Treefrog)

Post autor: Herman »

Neoberger pisze:Battle Line to gra logiczna, a FoG to karcianka wojenna z niezłym oddaniem różnic poszczególnych rodzajów wojsk. FoG jest mało rozpropagowany. Wallace nie dba o takie rzeczy. Przeciwnie do matematyka Knizi.
W tym tygodniu miałem okazję zagrać dwie partyjki. Wbrew pozorom gra ma sporo wspólnego z "Batkiem". Dla mnie jak na razie mocne 7/10, ale chcę jeszcze pograć zanim wydam jakieś bardziej rozbudowane werdykty.
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Field of Glory. The Card Game (Treefrog)

Post autor: Neoberger »

Dla mnie ostatnim odkryciem (po takim czasie) było odnalezienie przepisu, że można własną kartę położoną wcześniej po prostu zdjąć i na jej miejscu położyć inną. To dużo zmienia. ;)
Gra świetna, szybka i wbrew pozorom ma dużo wspólnego z rzeczywistością. Mając poczucie proporcji.
Berger
Awatar użytkownika
Odokar26
Appointé
Posty: 44
Rejestracja: wtorek, 13 marca 2012, 13:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Field of Glory. The Card Game (Treefrog)

Post autor: Odokar26 »

W mojej ocenie niedoceniona gra. Mogła się stać zaczątkiem kolekcjonerskiej karcianej gry bitewnej ale tym razem opartej na historii a nie fantasy. Historii starożytności, która uważam, że nie ustępuje swym bogactwem tematów nawet najlepszej fantastyce.

Grę szybko się rozkłada i ma czytelną instrukcję, nawet w wersji Angielskiej. Sam nie jestem lotny w tym języku :-) ale zrozumiałem co do mnie pisano w mowie Szekspira po pierwszym czytaniu.
Jest w niej losowość (ale w rozsądnej proporcji jak na bitwę przystało), elementy blefu, planowania i strategii. Mamy bogata bazę typów jednostek ze swoimi cechami podstawowymi oraz unikalnymi dla danego typu.
Bitwy są szybki i bardzo zmienne. Można rozgrywać ich serię i popuścić się o kampanie dla bardziej kreatywnych graczy :-)
Szkoda, że gra nie doczekała się polskiego wydania
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Field of Glory. The Card Game (Treefrog)

Post autor: ghostdog »

Czy nie pisałeś tego samego na Gamesfanatic?
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43339
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3918 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Field of Glory. The Card Game (Treefrog)

Post autor: Raleen »

ghostdog pisze:Czy nie pisałeś tego samego na Gamesfanatic?
Nawet jeśli pisał, to co z tego? Wielu ludzi nie zagląda na GF albo tylko od święta.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Starożytność i średniowiecze”