Republic of Rome (AH)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące starożytności i średniowiecza.
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Republic of Rome (AH)

Post autor: Jasz »

Już od dawna się zbieram, żeby w to cudo zagrać. Potrzebuje wszystkich informacji. Rozumiem, że instrukcja i mapka jest na Grognardsie (a może nie?). Jakieś rady i wskazówki dla nowicjusza?

Recenzja gry na Portalu Strategie:
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=119
Ostatnio zmieniony niedziela, 27 lutego 2011, 14:07 przez Jasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Mam ta gre :) , no mamy wspolnie z Piterem ;), wersje domowa.
Rady sa krotkie, nie ufac nikomu i kierowac sie 'najlepszymi' zasadami z polskiego sejmu - sami sobie, sami swoi ;).

Na grognardzie beda linki do mapy (ale slaby skan jest), gameboxow, instrukcja itd.
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
pioter
Caporal
Posty: 52
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:17
Lokalizacja: Białystok

Post autor: pioter »

Nico a dysponujesz moze polska instrukcja, bo zgubilem sie przy zasadach licytacji inicjatywy i strach czytac dalej.
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

zasady są proste: kazdy gracz wykonuje swoją "akcję" a kolejne akcje się licytuje tak jak obrazy. Kto da więcej - ma prawo wykonac kolejną akcje (az ogolna ilosc akcji osiągnie 7)
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
pioter
Caporal
Posty: 52
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:17
Lokalizacja: Białystok

Post autor: pioter »

comandante pisze:(az ogolna ilosc akcji osiągnie sięgnie 7)
nie 6?
Dzieki za wyjasnienia, po polskiemu brzmi to o wiele przejrzysciej niz w tym calym rzymskim slangu.

p.s. licytacja jest tajna? tzn gracze notuja swoje oferty i pozniej porownuja kto dal wiecej? Jesli nie, to kiedy licytacja sie konczy? Kiedy po ktorejs z ofert pozostali spasuja?
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

choroba, nie pamietam. Być może 6. Ta cyferka jest w instrukcji ;-)

Wiem, ze ilosc akcji jest o 1 wieksza od maksymalnej ilosci graczy.

Licytuje sie otwarcie.

Tak. Az ktoś spasuje.
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Nie mam instrukcji PL choc widzialem, uzywam skompilowanej z erratami jakiejs ENG.
A licytacji jest tyle ile max liczba graczy!!

Jasz: z naszym Piterem tak :) biedak cial i kleil wszystko...i nawet nie zagral :?
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Post autor: Darth Stalin »

Graczy max jest 6 i tyle jest akcji. Jak jest graczy np. 4, to 2 akcje sa licytowane, czyli Aktualnie Najwyższy Rangą Urzędnik :D ogłasza, że jest do wzięcia akcja i deklaruje, czy przeznacza na jej wykup jakieś pieniądze. Kolejni gracze dokładają talenty, podbijając stawkę. Licytacja trwa dopóki są chętni do podbijania ceny :)

Mam "wersję PL" wzbogaconą o dodatki z netu i uwzględniającą zmiany reguł oraz nowe wydarzenia/wojny tudzież erraty; przy czym część reguł/nowych kart jest "w mojej wersji", bo poszczwególne dodatki wprowadzające daną postać/wydarzenie różniły się między sobą.
pioter
Caporal
Posty: 52
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:17
Lokalizacja: Białystok

Post autor: pioter »

Talenty postawione na licytacji w przypadku graczy ktorzy jej nie wygrali oczywiscie nie przepadaja?
Bede mial takich pytan jeszcze sporo :) za odpowiedzi dzieki stokrotne.
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

Czy mozna się o wersje PL uśmiechnąć Darth??
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Jesli masz fax Jasz ;), a instrukcja PL jest w klubie 'naszym' wogole!
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Nico pisze:Jesli masz fax Jasz ;), a instrukcja PL jest w klubie 'naszym' wogole!
Którą przesłał w swoim czasie chyba kolega Startegos :D
po nawiazaniu stosunków dyplomatycznych w maju 04 z Klubem na Smolnej i niezłej partyjce RoR zakończonej jednak nieco przedwczesnym upadkiem Rzymu z Twoim udziałem Nico ...
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Nie pamietam tylko kto zawinil :wink:
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Hordy barbarzyńców i jeden arystokrata , któremu naraziliśy się ( poszło o pontifexa maximusa) i który postanowił popełnić "rozszerzone samobójstwo "... z całym Rzymem.
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Post autor: Darth Stalin »

pioter pisze:Talenty postawione na licytacji w przypadku graczy ktorzy jej nie wygrali oczywiscie nie przepadaja?
Bede mial takich pytan jeszcze sporo :) za odpowiedzi dzieki stokrotne.
Talenty płacisz na bieżąco do Skarbca :)
Jak wydasz 15 i spasujesz, a kolega Sentor wyda 16 i wygra, to razem wydaliście 31 talentów, a ewentualnmi nie biorący udziału zaoszczędzili :)

Acha, Strategosie (albo inni Koledzy): macie może dostęp do skanera? wtedy możnaby instrukcję PL puścić na sieci.

BTW: "RoR PL by DS" różni się dość poważnie od pierwotnej:
:!: karty dodatkowych Mężów Stanu (z różnorodnych dodatków netowych) mają parametry i numery rodowe ustalone tak, jak mnie ro pasowało (bo czsami opisywano tego samego gościa kilka razy i za każdym razem inaczej)
:!: dodałem 4 nowe rody (żeby wszyscy męzowie stau mieli swój ród)
:!: dodatkowe wojny (z dodatków) są pozmieniane, jedna dołożona, i dopasowane do rzeczywistych wydarzeń historycznych (z podanymi datami) - np. hipotetyczna II wojna ze sprzymierzeńcami przekształciła się w I za Hannibala (odejście sojuszników Rzymu), a istniejąca w grze dostała numer II; dodałem Wojnę Peruzyjską do Późnej Rep (42-41 p.n.e.)
:!: do dodatkowej II Inwazji na Germanię dodałem wspierającego wodza Germana Arminiusa, a dla Rzymian dodatkow mąż stanu - Tiberius Claudius Nero (zwalczający m.in. tą wojnę, III Dalmatyńska z dodatku, i jeszcze coś :) )
:!: zmiany w istniejących wojnach uwzględniające erraty i zmiany reguł - np. Wojna Syryjska teraz Matchuje się z I i II Aleksandryjską [dotychczasowa Wojna Aleksandryjska dostała numer I, a z dodatku doszła II z lat 33-31 p.n.e. )
:!: dodatkowe wydarzenia i karty intryg (np. do istniejących kart "Uwiedzenie" i "Szantaż" dodałem kartę "Małżeństwo" działającą podobnie :), a opisaną w dodatku "Italsko-latyńskim")
:!: nowa wersja żetonów legionowych (ilustracje żołnierzy) i nie tylko

Karty otrzymały w sporej części nowe ilustracje [z reguły lepsze :D ]
Jak się uda, to uporządkuję karty do jednolitej postaci w ciągu weekendu (bo są w wielu plikach, były korygowane na bieżąco i powstal chaos) - na podstawie kart przyjętych do gry, i cały pakiet będzie gotowy do użycia :evil:
Poproszę o Privy zainteresowanych (oczywiście o Strategosie pamiętam osobno i szczególnie za Jego specjalny wkład)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Starożytność i średniowiecze”