Zapomniana starożytność

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące starożytności i średniowiecza.
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2426
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 55 times

Post autor: Teufel »

Oki spróbuję :)
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Stirling to można sobie samemu wymyśleć... nie ma tam nic niesamowitego...
Awatar użytkownika
Bjorn
Lieutenant
Posty: 504
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:29
Lokalizacja: Wa-wa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Bjorn »

Ja za to miałem okazję powojować ostatnio w systemie Great Battles of Alexander - świetny i już mogę polecić wszystkim fanom starożytności. Oczywiście skala taktyczna.

PS. Udało mi się uratować Persję przed krwiożerczymi barbarzyńcami z zachodu :lol: . Innym razem wygrałem pod Cheroneą, co nie jest wcale łatwe.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Będziemy wdzięczni za jakiś obszerniejszy opis systemu i Twoich zmagań, ale chyba już w osobnym wątku.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Post autor: Leliwa »

Bjorn pisze:Udało mi się uratować Persję przed krwiożerczymi barbarzyńcami z zachodu :lol: . Innym razem wygrałem pod Cheroneą, co nie jest wcale łatwe.
Gwoli ścisłości nie było to uratowanie Persji tylko danie wolności miastom Greckim. Persję za jakiś czas (niedługi) ktoś by na pewno podbił.
Mam nadzieje, że Aleksander i Filip nie zginęli. Jak nie zginęli to jeszcze mogli się odegrać.
Gratulacje. Grekami pod Cheroneą jest trudno (nawet z opcja spartańską).
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Ja za to mogę spokojnie polecić posiadaczom Aleksandra kupienie Tyranta (jedyny moduł do Aleksandra dostępny obecnie w sprzedaży), jak również z uwagi na wielką liczbę bitew do rozegrania.
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

Teufel pisze:Ależ Zeka niedługo będziesz miał okazje grać w to

http://www.gmtgames.com/gbca/jc_cog_main.htm

Będę Cię męczył do bólu ;)
Ooo! Wreszcie coś dla mnie! Nigdy nie grałem w grę w tym systemie i szczerze mówiąc nie znam nic poza grami dragonopodobnymi i grami wydanymi przez p. Gołębiewskiego. Czy to da się porównać z czymkolwiek dragonopodobnym?
Awatar użytkownika
Bjorn
Lieutenant
Posty: 504
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:29
Lokalizacja: Wa-wa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Bjorn »

Nie do końca wujawie z uwagi na aktywację, która powoduje naprzemienne ruchy obu graczy, przy czym każdy z nich rusza tylko częścią swoich oddziałów. Różnic jest zresztą więcej.
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2426
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 55 times

Post autor: Teufel »

Wieści co do planów wydawniczych:

http://talk.consimworld.com/WebX?7@14.k ... 6b47b/7931

Jak by się komuś nie otwierało:

Richard H. Berg - Aug 10, 2006
As noted, above, the "Gergovia" module for CONQUEST OF GAUL is coming out soon, as will be RAN (the sequel to SAMURAI). Plans are, after that, for GENESIS (warfare in the "Biblical" era), GUNPOWDER AND GALLEYS (The next in the Galley battle games), and ARMY OF THE CAESARS (Roman battles mid Empire).Also down the line is a game on the battles of Tamerlane (wonder if we could go with PYRAMID OF SKULLS as a title) . . . a game on the early Islamic battles, SWORD OF ALLAH . . . and we're looking to see if we can cull and cobble anything ancient Chinese from what sources are available. And a finished game on early Indian warfare, CHANDRAGUPTA (which we may re-title JUGGERNAUT) is just sitting there, waiting to get into the P500 line .

:D
Awatar użytkownika
Bjorn
Lieutenant
Posty: 504
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:29
Lokalizacja: Wa-wa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Bjorn »

Gdy to wszystko się ukaże, starożytność przestanie być zapomnianą epoką (o ile tylko te znakomite gry szybko do nas dotrą...) czego wszyscy możemy sobie chyba życzyć... :)
Zablokowany

Wróć do „Starożytność i średniowiecze”