Hannibal Barkas & Hannibal: Rome vs Carthage

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące starożytności i średniowiecza.
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Nie pozostaje Ci wobec tego nic innego jak jej szukać ;D .
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
JB
Adjudant
Posty: 265
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 18:46
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: JB »

Wiesz co Jaszu, mysle ze powinienec najpierw zacytowac, cos na przyklad w stylu:
W H:RC nie ma w ogole losowosci
(to jest przyklad, a nie cytat konkretnej osoby)
A dopiero pozniej oskarzac o hipokryzje. Z twojego postu wynika, ze ktos powiedzial, ze nie ma w H:RC losowsci. Nie napisales, ze ktos powiedzial, ze jest mniej losowowsci, tylko, ze nie ma wcale. Nie mow prosze jezykiem polityki na forum hobbystycznym. Najlatwiej rzucic oskarzenia i powiedziec - "poszukajcie sobie dowodow sami".
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

szukam szukam tylko forum padło jak byłe w połowie wątku;
rozumie, ze będziecie przepraszć za podważanie mojej prawdomówności jak znajdę?
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Nie podważam :) tylko chiałbym sam zinterpretować tą zacytowaną kontrowersyjną wypowiedź :).
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

pod koniec przeglądania tych 50 stron postów przypomniało mi się gdzi eto czytałem - w jakimś temacie o losowaości w grach - poszukiwania trwają (ale wypada troche poprcować więc jeszcze potrwają)
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

W ogniu zażartych dyskusji ,w tematach bezpośrednio dotyczących HRvC ( tu i na innych forach ) kiedy " sprawa dochodziła do trzeciego szeregu" :) nikt się więc nie odważył na użycie argumentu o nielosowości systemu kart :) .
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

najwyżej posypię głowę popiołem i cofnę to co powiedziałem ale to bedzie chyba oznaczało, że mam urojenia (więc sie jeszcze nie poddałem)
ragozd
Sergent-Major
Posty: 175
Rejestracja: czwartek, 20 września 2007, 21:56
Lokalizacja: Warszawa, Kielce

Post autor: ragozd »

a nie zaponiales ze sporo wypowiedzi poszlo do piachu w trakcie padu serwerow - zwlaszcza dyskusja o HB ucierpiala bardzo.
Żeby życie miało smaczek, raz planszówka, raz bitewniaczek
Walcząc "klimatycznie", II WS trwałaby do dziś. A tak - wygrali powergamerzy!
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Zniknęła głównie część poświęcona roli Syrakuz ( moja dyskusja z Rajem, cyaty z Momnsena , Picarda itd ).
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

tak mi sie wydawało ze było tego wiecej;
jednak odtworzyłem sobie w głowie gdzie czytałem słowa o których dyskutujemy - był taki temat o losowaości i kostkach w grach strategicznych i możliwe, że tam właśnie była wypowiedz o tym jakie te bitwy w H RvsC są takie nie losowe. Tylko nie mogę wogóle znaleść tego wątku. Możliwe, że go wcieło podczas którejś z awarii. :(
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

Jasz pisze:tak mi sie wydawało ze było tego wiecej;
jednak odtworzyłem sobie w głowie gdzie czytałem słowa o których dyskutujemy - był taki temat o losowaości i kostkach w grach strategicznych i możliwe, że tam właśnie była wypowiedz o tym jakie te bitwy w H RvsC są takie nie losowe. Tylko nie mogę wogóle znaleść tego wątku. Możliwe, że go wcieło podczas którejś z awarii. :(
To moglo byc w watku o HRC. Generalnie chodzilo o kwestie, czy bardziej losowa jest prosta tabelka (Combat Resolution Table) czy karty. Zaczelo sie chyba od tego, ze RAJ napisal, ze zamiast kart moglby byc 1 rzut na tabelce i to by z powodzeniem zastapilo karty (z czym sie niektorzy - m.in. ja - sie niezgodzili).

Na pewno nikt nie twierdzil, ze karty nie sa losowe. A, ze lepszy Wodz (Hannibal) z reguly pobije slabszego, chocby ten mial lepsza armie - to chyba jest wlasnie historycznie uzasadnione i realistyczne :?: Nie rozumiem, jak mozna miec do tego zastrzezenia :shock:
Aczkolwiek zdarzaja sie rozne figle kostek - czasem cos nie wyjdzie Hannibalowi, czasem np. Mago uda sie przejac inicjatywe i w pore wycofac z bitwy z przewazajacymi silami Scypiona Afrykanskiego :devil:
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

Ja to zapamietałem troche inaczej ale związku z brakiem możliwości odnalezienia (tam gdzie Raj pisał o tabelce tego nie ma) i zawodności pamięci proponuje zamknąć ten wątek dyskusji
ODPOWIEDZ

Wróć do „Starożytność i średniowiecze”