War of the Roses (Columbia Games)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące starożytności i średniowiecza.
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

War of the Roses (Columbia Games)

Post autor: ozy »

http://boardgamegeek.com/game/25277

Zapowiada się całuśnie - śliczna mapa, sprawdzona mechanika, a do tego jeszcze battleboard http://boardgamegeek.com/image/298549 tylko czym się na nim będzie walczyć? Bloczkami? ;)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43396
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ano, jak w grach Columbia Games, ale jakie ładne mają herby :)

I bardzo ładnie wygląda mapka taktyczna z różami w nawiązaniu do tytułu gry.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
kalik
Chasseur
Posty: 19
Rejestracja: środa, 11 października 2006, 14:32
Lokalizacja: Outskirts of nowhere...

Post autor: kalik »

Bloczki i karty, czyli to wszystko co już było... Z historycznego punktu widzenia część herbów na planszy nie odpowiadała rzeczywistości.
Od pamiętnego Kingmakera nie było chyba nic w tych klimatach, więc jeśli nie przełom, to na pewno świeże spojrzenie.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43396
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Zgadzam się - niby nic nowego. Szkoda, że Wojpajka nie widać ostatnio, on by coś więcej napisał..

Ciekawe jak działają te kolorowe herby, kilka potęg kontroluje jednocześnie te same prowincje? Bo tak są porozmieszczane.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Wywiad z twórcą na temat nowości w War of the roses pod tym linkiem:
http://www.boardgamenews.com/index.php/ ... the_roses/

Grę już od jakiegoś czasu mam na celowniku, czekam tylko jak będzie dostępna w sprzedaży.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

Raleen pisze:Zgadzam się - niby nic nowego. Szkoda, że Wojpajka nie widać ostatnio, on by coś więcej napisał..

Ciekawe jak działają te kolorowe herby, kilka potęg kontroluje jednocześnie te same prowincje? Bo tak są porozmieszczane.
to pewnie pola startowe klocków z tymi herbami tak jak np w CR
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43396
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Patrząc na tą kartę na jednym ze zdjęć, gdzie są jakieś punkty, sądziłem, że ich rola jest bardziej znacząca.. ale bliżej się nie przyglądałem. A może i jedno i drugie. Jasz, czytałeś instrukcję?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

Post autor: ozy »

Arteusz pisze:Wywiad z twórcą na temat nowości w War of the roses pod tym linkiem:
Dzięki :!:

Tylko nic nie pisze o tym ślicznym battle board.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Ten battle board to był tylko pomysł ale chyba nie wypalił.
Na forum Columbia Games jest zarys instrukcji i nic o tym nie ma w rozdziale bitwy. Powiedziane jest tylko, że starcia będą podobne jak W HotS.
Link: http://www.blockgames.us/viewtopic.php? ... tle+boards
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Wilk
Alférez de Navío
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Post autor: Wilk »

Kurcze, no jakos sie zapowiada, ze nihil (a w kazdym razie non multum ;) ) novi sub sole chyba, a szkoda, bo sam konflikt jest bardzo ciekawy i zaslugiwalby na interesujace potraktowanie. No, ale nie warto sie, z drugiej strony, wypowiadac, poki sie nie zagralo. :)
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

zastanawia mnie tytuł; dotychczas spotykałem się tylko z nazwą Wojna Dwóch Róż tak więc tytuł wydaj się dość dziwny

już mi się takim nie wydaje
W literaturze angielskiej wystepuje jako wojna róż ( w końcu róże były 3 - jeszcze róża Tudorów)
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Tytuł Wojna róż (w domyśle: dwóch). Tak mi się wydaje.
Jak zapowiada autor, gra dopiero na jesieni a najpewniej przed świętami. Ach ten marketing.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
kalik
Chasseur
Posty: 19
Rejestracja: środa, 11 października 2006, 14:32
Lokalizacja: Outskirts of nowhere...

Post autor: kalik »

W literaturze angielskiej wystepuje jako wojna róż ( w końcu róże były 3 - jeszcze róża Tudorów)
Róża Tudorów powstała z połączena róży Lancastrów i Yorków. Henryk VII był niejako dziedzicem linii Lancaster (jeśli dociągnąć do II ożenku Katarzyny de Valois, wcześniej żony Henryka V, z Owainem Tudorem), a ożenił sie z Elżbietą c. Edwarda IV Yorka. Wojna dwóch róż, czy róż to chyba literacka fantazja. W rzeczywistości odznak (badges) używanych w tym konflikcie było znacznie więcej (np. Henryk VI - łabędź, Ryszard III - biały dzik, Edward IV - biała róża, biały lew, rose en soleil - coś jak białaróża na promieniach wieloramiennej gwiazdy). :cool:
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

Post autor: ozy »

Arteusz pisze:Jak zapowiada autor, gra dopiero na jesieni a najpewniej przed świętami. Ach ten marketing.
Z tego wywiadu powyżej wynika że to nie tylko marketing, ale i testy, bo ciągle wahają się co do niektórych rozwiązań. Dla mnie temat dużo ciekawszy niż w HotS.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Że testy muszą trwać i skończą się w wyznaczonym terminie to już pełen przypadek. :D
Żartuje ale gra wydaje się trochę bardziej rozbudowana niż HotS. Z wywiadu i opisów na forum Columbia Games wynika, że kilka rzeczy które miały być nie będzie. Zbliżają się rozwiązaniami do poprzedników. Widać system bloczków tez ma ograniczenia. :wink:
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Starożytność i średniowiecze”