Kosowe Pole 1389 (TiS)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące starożytności i średniowiecza.
Awatar użytkownika
farmer
Lieutenant
Posty: 534
Rejestracja: niedziela, 4 czerwca 2006, 12:47
Has thanked: 308 times
Been thanked: 74 times

Post autor: farmer »

[noob] Co to jest LAM?[/noob]

pozdr,
farm
Chcesz pokoju, szykuj się do wojny...
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RyTo »

Losowy aktywacji marker, czyli Leader activation marker. Ciągniesz LAM z kubeczka, np. LAM z imieniem Henryk i wiesz, że Henryk teraz się rusza i atakuje...
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43397
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Wracając do tematu. Przyglądałem się w sklepie u Sosny żetonom do "Kosowego Pola" i jest tam to rozwiązanie, które pojawiło się przy okazji dyskusji o Grunwaldzie (nie pamiętam czy w samym Grunwaldzie było - możecie sprawdzić), że oddziały strzelcze, łucznicy, kusznicy mają jakby dwa szyki. W jednym szyku ruszają się, ale nie mogą strzelać, w drugim strzelają, ale mają ruchliwość 0. Co o tym sądzicie :?:

Ponadto przyglądałem się okładce i od strony estetycznej wrażenie też nienajlepsze. Obraz może i ładny, ale strasznie ciemny i niewyraźny. Dla porównania powiem jednak, że okładka do "Hannibala Barkasa" nie podoba mi się z podobnych powodów.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

Okładka to marketing, ma sprzedać zawartość.Jeżeli nie przyciąga uwagi to i nie zachęca do zakupu, natomiast dla graczy to żaden problem.
Co do łuczników to sprawa jest mocno dyskusyjna.W Stirlinga nie grałem, więc nie wiem, ale w Bannockburn jest już opcja : albo się ruszamy, albo strzelamy.Zakładając jeszcze, że to wyspecjalizowani kilerzy rodem z Wojny Stuletniej, ale pod Grunwaldem jest podobnie.
Nie jestem do końca przekonany do tej opcji.Może ktoś zorientowany w średniowiecznych łucznikach się wypowie?
Zeka

Post autor: Zeka »

Witam po dlugiej nieobecnosci :) Niestety czas mi nie pozwala na obszerne pisanie, ale nadrobie to po powrocie do Polski w polowie bieżacego miesiaca.
Powiem tylko, ze mechanika systemu sredniowiecznego TiS podyktowala ukierunkowanie zetonow do krawedzi a nie szczytu (co ma zwiazek z PS oddzialow).
Jesze raz pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43397
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Witaj Zeko

Na Kosowym Polu toczy się dziś inna bitwa, zapewne dla Serbów równie ważna jak kiedyś tamta, więc wcale się nie dziwię, że Cię wywiało do ojczyzny.

Wracaj szybko :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Cuban
Caporal
Posty: 63
Rejestracja: niedziela, 10 czerwca 2007, 18:56
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Cuban »

Jak tam testy idą? Da się pograć w toto?;)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43397
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Słusznie Koledzy z Torunia i Bydgoszczy jak graliście to napiszcie coś, bo ludzie czekają na obiektywną opinię, a wiadomo, że mało gdzie w sieci taką znajdą ;) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

Zeka przyniósł dzisiaj Kosowe Pole.Widac kolejny krok postępu w porównaniu do Grunwaldu.Grafika ładna, zachęcająca.Niestety nie graliśmy, bo zwyciężył Hannibal.
KP musi poczekac do następnego razu, który pewnie wypadnie wcale nieprędko. :?
Awatar użytkownika
Bart11
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: sobota, 28 lipca 2007, 08:46
Lokalizacja: Bugaj Zakrzowski

Post autor: Bart11 »

Witam! Prawie codziennie zaglądam na trzy fora gdzie można coś o tej grze przeczytać ale ciągle cicho i jakaś mgła spowija pole bitwy. Czyżby wojska wciąż nadciągały i nie mogły jeszcze rozwinąć szyków?? Po moich zmaganiach z Grunwaldem pozostaje jak najbardziej TiSosceptykiem jednak co do tej gry jestem bardzo pozytywnej myśli, tylko to milczenie się przedłuża, może nikt jeszcze nie walczył? Ciekaw jestem opinii na temat instrukcji i ogólnie jak duży(mam nadzieję) zrobiono krok naprzód. Sam na razie pozostanę na pozycji wyczekującej, osobiście z grą zamierzam zapoznać się dopiero po przeczytaniu znacznej liczby opinii które pozwolą mi wyrobić sobie własne zdanie.
Pozdrawiam Zeke i wszystkich którzy go wspierali.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43397
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Tak, chyba po doświadczeniach z Grunwaldem TiSa i wcześniejszymi pozycjami tego typu nie tylko Ty pozostałeś na pozycji wyczekującej :rotfl:

Znakomity przyczynek do dyskusji o psuciu przez kiepskie gry rynku gier i o tym jak wpływają one na chęć zakupu kolejnych planszówek, zwłaszcza przez nowych graczy, skoro nawet starzy gracze się wstrzymują.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

Powiem szczerze, że u mnie wstrzemięźliwośc ma inne przyczyny.
Jak wiecie tisowski Grunwald oceniam pozytywnie, wyróżnia się on na korzyśc spośród gier tego wydawnictwa.
Jestem natomiast sceptyczny względem klonów tej samej gry i tu mam obawy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43397
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Wkrótce mam nadzieję będę miał zasady gry, co pozwoli mi skrobnąć w końcu o niej coś bardziej konkretnego. Chyba że ktoś z Was mnie uprzedzi.. ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Bart11
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: sobota, 28 lipca 2007, 08:46
Lokalizacja: Bugaj Zakrzowski

Post autor: Bart11 »

w temacie ciągle cisza, a gra przecież prosi się o porównanie z Grunwaldem. Może choć jakieś relacje z rozgrywek testowych które przecież musiały mieć miejsce. Zeko i inni wojowie obudźcie się :sleep: ! Może napiszcie jak układała sie współpraca z wydawcą, znanym z wielkich zasług na polu gier planszowych i w jakim stopniu wersja autorska różni sie od wydanej gry. W jakich odczuciach spoglądacie na gotowe dzieło?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43397
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja ze swojej strony przepraszam, bo miałem się z nią zapoznać, ale z przyczyn niezależnych chwilowo nie wyszło, postaram się jak to tylko będzie możliwe coś napisać. A chwilowo to pewnie sesje i wiele osób zajętych prozą życia.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Starożytność i średniowiecze”