Rome vs Rome (Columbia Games)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące starożytności i średniowiecza.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Rome vs Rome (Columbia Games)

Post autor: Raleen »

Kolejne klocuszkowe dzieło ze stajni Columbii :)

http://www.columbiagames.com/cgi-bin/qu ... ct_id=3071

U nas swego czasu pamiętam, że Teufel chciał się zająć tym tematem...

Poczytajcie i napiszcie co o tym sądzicie. Na stronie są też do ściągnięcia zasady.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Mapa stylistyką nawiązuje do Crusader Rexa. A zasady? No cóż, od pewnego czasu mam wrażenie, że Oni te klockowe gry robią na jedno kopyto. Nawet układ instrukcji jest taki sam jak w CR, HotS, Liberty i innych. Same zasady różnią się szczegółami. Tutaj np. jest 50 kart z czego do gry odrzuca się 20 losowo i gra pozostałymi. Wszystko co napisałem powyżej jest tylko moim skromnym poglądem na praktykę wydawcy. Ma to swoje plusy, ale i minusy.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

ja załważyłem dużą zmiane - na karcie są punkty ruchu ale też punkty uzupełnień czyli kartę można zagrać tak albo tak
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2426
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 55 times

Post autor: Teufel »

No i proszę, mamy ostatnio jakiś wysyp gier o rzymskich wojnach domowych. Tym razem w wydaniu klockowym. Będzie wojna Cezara z Senatem oraz Marka Antoniusza z Oktawianem.

Po bliższym przyjrzeniu się mapie narzucają się dwie uwagi. Po pierwsze jest mało lokacji, co więcej wymuszają one historyczną rozgrywkę. Z jednej strony to fajnie, ale jak ktoś ma ochotę na nieco inny sposób rozegrania partii?
Po drugie klocki ewidentnie nie mieszczą się na nich.
Ciekawe też jak z OoB.
Legiony i ja mamy się dobrze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Starożytność i średniowiecze”