Caesar in Alexandria - GBoH volume IX (GMT)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące starożytności i średniowiecza.
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Nie narzekaj. Mapę pożyczyłem od już istniejącego modułu i zwiększyłem ją o jakieś 40%. Niestety moduł w pewnym momencie ważył koło 20 Mb więc musiałem zmniejszyć jakość pliku - teraz jest 10 Mb.
Ważne, że widoczna jest numeracja pól i kolumn :P
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RyTo »

E, nie narzekam. Raczej stwierdzam fakt - gra została wydana w 2001. Estetycznie mogłoby to wyglądać lepiej - jak, nie przymierzając, mapa Cheronei albo Gaugameli. Nie o to chodzi, bo bardziej mnie interesuje sama gra, tj. np. jak razem współdziałają ze sobą walki na morzu i lądzie oraz możliwość ładowania piechoty do budynków (chciałoby się podpalać budynki, wyburzać, obsadzać dachy, zrzucać dachówki, schodzić do kanałów... chyba się zapędziłem).

Poważnie podsumowując powyższe, w porównaniu z innymi częściami serii GBoH, Alexandria wydaje się być interesująca i odświeżająca.
Mapa jest funkcjonalna, a to najważniejsze. (Oprócz faktu istnienia zasad na sieci)
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Uruchomiłem w końcu skaner więc w weekend podeślę instrukcję i tabelki.
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Post autor: Teufel »

Instrukcja jest chyba w internecie. Może i ja bym się przekonał do Vassala...
Tyle, że razem ze skypem :)
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Faktycznie instrukcja jest na stronie GMT ale nie ma gry - "zniknęła" po uruchomieniu nowego wyglądu witryny ^^
http://www.gmtgames.com/living_rules/ciarules.pdf
Nie ma tabel ale to tylko 4 strony skanowania.
Teufel pisze:Tyle, że razem ze skypem :)

Inna opcja nie wchodzi w grę :)
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Starożytność i średniowiecze”