Hannibal/Melthoen/Perykles

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące starożytności i średniowiecza.
PaskudnyOrk
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 4 stycznia 2009, 20:08
Lokalizacja: WArsztAt

Hannibal/Melthoen/Perykles

Post autor: PaskudnyOrk »

Czołem!

Bez owijania w bawełnę: pojawiły się zasady do gier Hannibal Ante Portas, Melthoen i Perykles. Do pełni szczęścia brakuje plansz i żetonów, które można by samodzielnie wydrukować.

Byłaby to wspaniała okazja aby gra dotarła do osób, które dotąd nie miały okazji się z nimi zetknąć albo zbyt pochopnie się ich pozbyły... ;D

Niestety są dwa poważne problemy:
I> inicjatywa musi zyskać zgodę od wszystkich autorów tych gier i
II> trzeba [a] zdobyć archiwalne egzemplarze, które pomogą w odtworzeniu brakujących komponentów, a następnie zeskanować i dokonać przyzwoitej obróbki graficznej.

Orkowie są w stanie wykonać jedynie część 'b' problemu II - sęk w tym, że nie mamy żadnej z tych gier. Jeżeli ktoś chce się ich koniecznie pozbyć - chętnie odkupimy; jeżeli ktoś wie skąd wytrzasnąć nówkę 'nie śmiganą' [opcja idealna!] - chętnie nawiążemy kontakt; jeżeli ktoś wspaniałomyślnie prześle skany/zdjęcia posiadanego egzemplarza - chętnie poświęcimy czas i odtworzymy rekwizyty w wersji możliwie zbliżonej do oryginału [od biedy samą planszę, a żetony zaprojektować nowe].

Jeżeli ktoś ma bliskie znajomości z autorami tych gier [kiedyś można ich było ponoć dopaść na legendarnej ulicy Smolnej], wówczas problem I możemy już uznać za rozwiązany! :rotfl:
Jedz rybę codziennie, ryba wpływa na WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Witaj Orku, współpracuje ze mną i z naszym forum Robert Sypek, który ma znakomity kontakt ze wszystkimi, którzy pracowali przy tworzeniu tych gier. Mamy też jego zgodę, jak i co za tym idzie zgodę pozostałych na ich zamieszczenie na stronie, póki co są to instrukcje, można pomyśleć nad dalszymi elementami. W każdym razie, jeśli masz jakieś sprawy z tym związane, proszę kieruj je bezpośrednio do mnie, najlepiej przez PW bądź maila.

Co do Twojej inicjatywy, jest ona cenna aczkolwiek może się okazać niepotrzebna o tyle, że Robert ma jeszcze do sprzedania całkiem sporo egzemplarzy tej gry, o czym wstępnie już informowałem, a o czym szerzej wkrótce poinformujemy i będzie je sprzedawał za pośrednictwem naszego forum. Stąd też m.in. publikacja instrukcji i inne działania. Gry będą sprzedawane niezbyt drogo, więc sądzę, że koszt drukowania ich samodzielnie i robienia grafik od nowa będzie przewyższał koszt zakupu nowej gry, i co za tym idzie póki co może być to po prostu mało opłacalne. Natomiast jak gry się skończą, w dłuższej perspektywie sądzę, że i sam autor będzie zainteresowany. Tak, że z czasem to co proponujesz może mieć jak najbardziej rację bytu.

A co do spotykania autorów, bywają od czasu do czasu w klubie AGRESOR, nomen omen w końcu spadkobiercy Klubu przy Smolnej. Z Robertem szykujemy w najbliższym czasie rozgrywkę w Waterloo, na którą już się umawiamy od roku (ale ostatnio postanowiliśmy, że w końcu się zmobilizujemy i wynajdziemy jeden wolny weekend), ale może w końcu się uda. Przy okazji również zapraszam, jeśli by Cię to interesowało :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
PaskudnyOrk
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 4 stycznia 2009, 20:08
Lokalizacja: WArsztAt

Post autor: PaskudnyOrk »

Doskonała wiadomość dla tych, którzy pragną zdobyć nowiutki egzemplarz, z żetonami jeszcze nieruszonymi nożycami!

Ponieważ wprost nie możemy się doczekać, dwa pytania...
I> Kiedy rusza sprzedaż tych gier?
II> Jakie będą ich ceny? Czy zakup całego pakietu Hannibal+Melthoen+Perykles objęty jest promocją? ;D
Jedz rybę codziennie, ryba wpływa na WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Nie chcę się wypowiadać za wydawcę, ale z tego co wstępnie mówił, cena gier będzie po 30 zł za każdą, w każdym razie w tych granicach. Kiedy? Wkrótce, do końca stycznia najdalej, z tego co wiem wydawca ma w tej chwili przeprowadzkę i to jedyny czynnik, który go powstrzymuje. Czy będzie jakaś promocja, trudno mi powiedzieć, być może, że tak.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

i maelthona tez ma ?
nigdy mi sie nie udalo tego kupic niestety...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Powinien mieć, w każdym razie to jego gra, więc jakiś pojedynczy egzemplarz zawsze się znajdzie, zwłaszcza dla tak zasłużonego moderatora. Co do wszystkich kwestii terminowych, spraw związanych ze sprzedażą itd. chcę jedynie zaznaczyć, że ja nie jestem sprzedawcą tych gier, jak również nie ode mnie pewne sprawy zależą. Informuję natomiast jak sprawy stoją i jakie rzeczy mamy już ustalone.

Natomiast wracając do Orka, tak jak pisałem, Twoja inicjatywa z czasem może być przydatna. Jak byś tak jeszcze miał ochotę ją rozszerzyć, bo jest jeszcze kilka innych trochę "zapomnianych" obecnie gier, odezwij się do mnie na priva.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Zgodnie z zapowiedzią, zamieszczam, tym razem już oficjalnie, ogłoszenie o wyprzedaży:

http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?t=6416

Cena zgodnie z zapowiedzią. Nie jest chyba wygórowana, a mimo wszystko nawet dziś są to dobre gry i choć ten rynek też idzie do przodu, wiele się nie zestarzały. Jeśli jesteście zainteresowani grami, kontaktujcie się z Robertem. Ja jedynie ułatwiam mu dotarcie do graczy, nie prowadzę natomiast sprzedaży, ani w żaden inny sposób w niej nie uczestniczę. Stąd też wszelkie sprawy dotyczące kupna gier załatwiać musicie z nim.

Zgodnie z tym, co mnie informował, niestety ma już w ogóle "Hannibala".

Wracając do inicjatywy Orka. Z instrukcjami sprawa wygląda tak jak wygląda, tzn. ja mam zgodę zainteresowanych na ich zamieszczenie, one są już na stronie i na niej pozostaną. Natomiast co do pozostałych elementów, czyli grafiki, pojawia się kwestia uzyskania zgody osoby, która robiła grafikę do gry, za którą to zgodę prawdopodobnie osoba ta oczekiwałaby wynagrodzenia. Stąd na razie sprawa zamieszczania na portalu grafik zostaje odłożona ad acta. Być może w przyszłości do niej wrócimy, ale to dopiero jak Robert skończy wyprzedaż. Nic też nie mogę tutaj obiecać. Fragmenty grafik zamieścimy natomiast w ramach promocji gier - tak, żeby kupujący mogli zobaczyć jak one wyglądają, jak też pojawią się z czasem w recenzjach, gdy takowe powstaną. Nie będą to natomiast kompletne skany, zawierające wszystkie elementy gry i umożliwiające złożenie z nich całej gry.

To tyle na razie odnośnie wszelkich inicjatyw w sprawie ww. gier. Co do instrukcji, przypominam, że są do ściągnięcia na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=217

Gdyby komuś się ewentualnie nie podobały te skany, może zrobić lepsze i nam podesłać.

Na koniec przepraszam za drobne opóźnienia, ale Robert został niedawno szczęśliwym tatą i w związku z tym nie mogłem się z nim przez pewien czas skontaktować bo zajęty był sprawami rodzinnymi, a bez niego niczego w tej kwestii nie mogłem ruszyć.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Starożytność i średniowiecze”