Tanagra (Glory That Was Greece) - darmowa gra TCS

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące starożytności i średniowiecza.
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Tanagra (Glory That Was Greece) - darmowa gra TCS

Post autor: RyTo »

Zbieracze elektronicznych kuriozów być może zainteresowani będą pierwszą grą z nadchodzącej serii "Glory That Was Greece". Mowa nie o GMT, lecz o mniejszej firmie TCS.

Udostępniła ona grę o bitwie pod Tanagrą (457 r. p.n.e.) pomiędzy Atenami a Spartą. Jest to tytuł typu "print&play", gdzie należy wydrukować sobie mapę, żetony i poradzić z anglojęzyczną instrukcją.

Zarys systemu wygląda dosyć interesująco, z podziałem pola bitwy na trzy części, "kartami taktycznymi" (których tutaj na razie nie ma), wpływem dowódców na walkę. Rozstrzyganie starć uwzględnia rodzaj wojsk - lekko/średnio/ciężkouzbrojonych oddziałów oraz jednocześnie ich morale.

Osoby zainteresowane niech spojrzą pod poniżej podany link. Należy postępować tak, jak by chciało się zapłacić elektronicznie (ja "zapłaciłem" Paypalem). Minusem jest to, że przed ściągnięciem pliku mającego około 6MB, należy podać imię, nazwisko i adres elektroniczny. Na niego właśnie wysyłany jest właściwy link do ściągnięcia pliku.

http://wargamedownloads.com/item.php?item=769&pics=

Taktyczna żetonówka w starożytności...
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Starożytność i średniowiecze”