Hannibal: Rome vs Carthage (AH)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące starożytności i średniowiecza.
Awatar użytkownika
Mariusz
Adjoint
Posty: 732
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:53
Lokalizacja: Warszawa/Bruksela
Has thanked: 65 times
Been thanked: 27 times

Post autor: Mariusz »

I jak Twoje wrażenia odnośnie rozgrywki? Zwykle atakuje się Hiszpanię i tam szuka miejsca do zadania decydującego ciosu. Albo w Afryce.
Alea iacta est.
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Mi sie nie podobaja warunki zwyciestwa. Nastawiam sie na zwyciestwo w stylu - posiadam JEDNA prowincje wiecej na koniec gry, the end, wygralem. (choc moge tak samo przegrac). Wogole gra mnie nie zmusza do jakiejs wyprawy do Hiszpanii (wogole sie nie oplaca moim zdaniem tam plynac, chyba ze sie ma duzzzoooo dobrych kart), a do Afryki nawet nie zamierzam nawet podplywac....stoje i staram sie bronic Sardynii, Alp i Sycylii, jest to pewniejsze niz pchanie sie na jakies wyprawy....zreszta po co...wystarczy ze bede mial jedna prowincje wiecej (czyli Rzym musi miec Italie + Sardynie + Sycylie)
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
Mariusz
Adjoint
Posty: 732
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:53
Lokalizacja: Warszawa/Bruksela
Has thanked: 65 times
Been thanked: 27 times

Post autor: Mariusz »

Rzym musi być jednak aktywny. Trzeba starać się atakować Hannibala, warto dobrze wykorzystać przewagę na morzu. Jak Kartagińczycy przeprawią się z pełnymi siłami możesz atakować armię kartagińską przez co ją osłabiasz. A ona ma trudności z regeneracją sił. Stanie w miejscu Rzymem prawie zawsze kończy się źle moim zdaniem. Gdy Hannibal zadomowi się w Italii, trudno go potem wygonić. To samo piszą na BGG. Chyba niewiele grałeś w tą grę jeszcze dlatego takie wrażenia.
Alea iacta est.
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Byc moze, gram dopiero z 5y raz, zawsze Rzymem :). Gra mi sie podoba, ale nie czuje sie zmuszony nic robic. Tylko stac i kontrowac Kartagine. Taka taktyka w FTP naprzyklad nie dziala Poludniem! Poludnie musi atakowac i 'najezdzac' stany polnocne i wygrywac Wielkie Bitwy, zeby zdobywac Wole Walki, inaczej blokada i powolny nawet postep wojsk Unii zdusi na calego ich Wole Walki
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
polo
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 19:24
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: polo »

Eeeeeeeeee tam

Na początku Kartagina ma przewagę. Z Cisalpina 9-9, ale zawsze coś tam jeszcze zajmie, pobuntuje np. Syrakuzy, a Hannibal coś tam podbije w Italii to Rzym ma nieciekawą sytuację. zwłaszcza ja dostanie bojowy zestaw np. wodzów Longus + Varro albo same 3 jak ma kartki 1, 2.

Rzym musi coś tam atakować - jak nie Hiszpanię, co nie jest łatwe, to Numidię.
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Nico jest wyznawcą M. Hermana wiec nie moze sie zgodzic, ze sa inne dobre gry poza For the People i EotS. Zaczyna przypominac inny znany na forach przypadek ;-)

Dziwie sie, ze sie upiera, ze TYLKO zajecie wrogiej stolicy mialoby dawac zwyciestwo. Niby dlaczego? W I wojnie punickiej do tego nie doszlo a jednak ktos ja wygral. A w FtP zajecie stolicy nie daje zwyciestwa, to chyba zle? :lol:

Rzym, ktory nic nie robi przegra gre.

Fanatyków w końcu ludzie przestają słuchać. ;-)
Awatar użytkownika
Mariusz
Adjoint
Posty: 732
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:53
Lokalizacja: Warszawa/Bruksela
Has thanked: 65 times
Been thanked: 27 times

Post autor: Mariusz »

Duże miasta w starożytności trudno się zdobywało, stolicę też trudno było zająć, więc nie może to być warunek zwycięstwa.
Alea iacta est.
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

polo pisze:Eeeeeeeeee tam

Na początku Kartagina ma przewagę. Z Cisalpina 9-9, ale zawsze coś tam jeszcze zajmie, pobuntuje np. Syrakuzy, a Hannibal coś tam podbije w Italii to Rzym ma nieciekawą sytuację. zwłaszcza ja dostanie bojowy zestaw np. wodzów Longus + Varro albo same 3 jak ma kartki 1, 2.

Rzym musi coś tam atakować - jak nie Hiszpanię, co nie jest łatwe, to Numidię.
Nie w tej grze :-) (niech zyje jeden deck, precz z deckami laczonymi :P) wszystkie kartki buntow rzymskich (Sycylia, Sardynia, Syrakuzy 2x) przyszly do mnie :D ! W Italii spokoj i porzadek ;). To w Kartaginie sie ciagle ktos buntowal :P.

Rzym u mnie nic nie robili poza pilnowaniem granic i wygrywa gre, cos teorie niektorych upadaja :P.

Oczywiscie, ze EotS i FTP nie sa jedynymi super grami. Jest jeszcze Twilight Struggle. :P
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
Mariusz
Adjoint
Posty: 732
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:53
Lokalizacja: Warszawa/Bruksela
Has thanked: 65 times
Been thanked: 27 times

Post autor: Mariusz »

Bo miałeś farta. A jak Ci kartki nie przyjdą takie dobre to wtedy zobaczymy jak będziesz sobie poczynał.
Alea iacta est.
Awatar użytkownika
polo
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 19:24
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: polo »

Firma Valley Games przygotowuje reprint znakomitego Hannibala wydanego swego czasu przez Avalon Hill.

Wymagane 750 zgłoszeń uzyskano w 48 godzin !

Zaiste imponujące...
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Post autor: Aldarus »

Czy ktoś planuje zamówić ?
Zostało jeszcze 14 dni, cena 45$.
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Chętnie się podłącze pod jakieś większe zamówienie bo gra jest super :)
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Hudson
Sous-lieutenant
Posty: 497
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Tez sie bede staral podlaczyc, niestety szanse sa niewielkie na kupienie jakiejkolwiek gry przez najblizsze 3 miesiace...
Czy ta gre bedzie mozna pozniej dostac w zwyklej sprzedazy? Mam nadzieje, ze tak, choc i tak pewnie wszystkie sztuki wykupia spekulanci :)
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Post autor: Aldarus »

Później gra będzie kosztować 65$.
Nie wiem niestety jakie są koszty wysyłki, ale można by pomyśleć nad zbiorczym zamówieniem.
Awatar użytkownika
Hudson
Sous-lieutenant
Posty: 497
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Na poczatek trzeba znalezc osobe, ktora podejmie sie zlozyc takie zamowienie, bo inaczej to mozemy sobie rozmawiac :) Jest jakis chetny? :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Starożytność i średniowiecze”