Assyrian Wars (UG)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące starożytności i średniowiecza.
Awatar użytkownika
Feldmarszałek Czupur
Lieutenant
Posty: 551
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Feldmarszałek Czupur »

no to ładnie... gameboxa się nie spodziewałem. :twisted: :twisted: :twisted:
Mam nadzieję, że przepisów jednak nie zmienili. Weekend zapowiada się długi i miałem nadzieję skończyć z instrukcją po polsku...[/quote]
Ostatnio zmieniony wtorek, 26 stycznia 2010, 08:12 przez Feldmarszałek Czupur, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Miałem to samo pod koniec tłumaczenia instrukcji do Empire of the Sun! :)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Ja to samo, z zasadami do moich pomysłów growych. Początek jest zawsze romantyczny, końcówka trudniejsza.

P.S. Gry Wojenne czekają na instrukcję oraz na recenzję!
Muss ich sterben, will ich fallen
Awatar użytkownika
Feldmarszałek Czupur
Lieutenant
Posty: 551
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Feldmarszałek Czupur »

uffff.... kamień z serca. W sieci jest wersja 1.2 a właśnie na niej pracuje...

Finito...
Skończyłem tlumaczenie przepisów do Assyrian Wars. Na razie - jak w Sejmie mam "wersję" po pierwszym czytaniu. Także na razie jest to wersja robocza, pewnie sporo w niej różnego typu kwiatków jezykowych (choć to czasami wina oryginalnych przepisów, które w tłumaczeniu na j. polski dawało tzw. masło-maślane...)
Andreasie i Strategosie - na jakie maile mam wysłać wam plik "AWRules1.2POL1.0.doc"??
Ostatnio zmieniony wtorek, 26 stycznia 2010, 08:13 przez Feldmarszałek Czupur, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Feldmarszałek Czupur
Lieutenant
Posty: 551
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Feldmarszałek Czupur »

http://www.grywojenne.pl/gry_art33.html <- Stad mozecie pobrać instrukcję do Wojen Asyryjskich. Jest to wersja AWRules1.2POL1.2, gdzie pierwsze "1.2" oznacza oryginalną wersję instrukcji (angielską) nad którą pracowałem, zaś POL1.2 wersję polską (były jeszcze POL1.0 i POL1.1 - ale zawierały błędy, nieścisłości i "kwiatki" stylistyczno-językowe usunięte w wyniku Andreasa oraz mojej korekty). Wszelkie uwagi co do tłumaczenia proszę przesyłać do mnie na "prv". W razie wątpliwości proszę o korzystanie (w miarę możliwości) z wersji anglo- lub niemieckojęzycznej (tu do pobrania ->>> http://www.ugg.de/bg/AW/AW.shtml )
Ostatnio zmieniony wtorek, 26 stycznia 2010, 08:13 przez Feldmarszałek Czupur, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Feldmarszałek Czupur
Lieutenant
Posty: 551
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Feldmarszałek Czupur »

Strategos pisze:http://www.ugg.de/bg/AW/AW.shtml

Oczekiwany długo gamebox :D i ,jak mi się wydaje, poprawione reguły -wersja 1.2 .
W gameboxie jest drogi Strategosie jeden fatalny błąd. W rozpisce kampanii stoi iż Asyria oblega Samarię (w Izraelu), zaś w opublikowanym gameboxie są one umieszczone... na polu z Samarrą na pograniczu asyryjsko-babilońskim... I co najważniejsze - dodali kampanię Aszurbanipala, dostępną tylko dla uczestników P500.
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

A to dobre z tym błędem :) Dobrze, że nie poszli dalej Smaria>Smarrra= Łada Smarra - był taki samochód w CCCP ...
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
robert-wg
Lieutenant
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: robert-wg »

Feldmarszałek Czupur pisze:http://www.grywojenne.pl/gry_art33.html <- Stad mozecie pobrać instrukcję do Wojen Asyryjskich.
...
Rozmawialiśmy klikanaście minut z Udo na targach Essen. Bardzo sympatyczny facet, entuzjasta, kochający gry wojenne. Entuzjastycznie wypowiadał się o tej grze, jako swoim najbardziej udanym dziecku :) i wiązał z grą duże nadzieje. Strasznie się cieszę, że chciało Ci się przetłumaczyć zasady na język polski. Angielski jest jeszcze niestety barierą dla wielu graczy.

Gra dostępna jest już w Polsce http://planszowe.wargamer.pl/index.php?product=148.
Gracze z Warszawy wpaść do sklepu wargamera na ul. Wilczą 62 i mogą sobie grę obejżeć rozpakowaną i zagrać na miejscu.
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Post autor: Leo »

Może i jest dumny, ale jeśli wszystkie jego gry mają tak skomplikowane zasady, to współczuję. Gra traktuje o bardzo ciekawych czasach, ma ogromne walory edukacyjne, ale te przepisy...koszmar. Szczególnie trudne są zasady liczenia punktów zwycięstwa - grałem dwa razy i nadal tego nie łapię...
Awatar użytkownika
Feldmarszałek Czupur
Lieutenant
Posty: 551
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Feldmarszałek Czupur »

Ech... szkoda żeś nie uprzedził. Może bym za twym pośrdcnictwem przekazał mu swe wypocinki + zdobył jego autograf. No nic. Mam nadzieję, że za rok będzie okazja :)

robert-wg pisze:
Feldmarszałek Czupur pisze:http://www.grywojenne.pl/gry_art33.html <- Stad mozecie pobrać instrukcję do Wojen Asyryjskich.
...
Rozmawialiśmy klikanaście minut z Udo na targach Essen. Bardzo sympatyczny facet, entuzjasta, kochający gry wojenne. Entuzjastycznie wypowiadał się o tej grze, jako swoim najbardziej udanym dziecku :) i wiązał z grą duże nadzieje. Strasznie się cieszę, że chciało Ci się przetłumaczyć zasady na język polski. Angielski jest jeszcze niestety barierą dla wielu graczy.

Gra dostępna jest już w Polsce http://planszowe.wargamer.pl/index.php?product=148.
Gracze z Warszawy wpaść do sklepu wargamera na ul. Wilczą 62 i mogą sobie grę obejżeć rozpakowaną i zagrać na miejscu.
Ostatnio zmieniony wtorek, 26 stycznia 2010, 08:14 przez Feldmarszałek Czupur, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Zainteresowała mnie ta gra bo przeznaczona dla 1-5 graczy (tylko w instrukcji nie zauważyłem opcji dla 1 gracza). Podobna mechanika do Napoleonic Wars. Podobnie także że jeden (Asyria) przeciw wszystkim występuje. Zamierzam się do kupna. Gra chyba nie cieszy się powodzeniem bo tematyka historyczna tak bardzo odległa.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43344
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Swego czasu cieszyła się. Mocno eksploatował ją rzeczony wyżej agent Czupur ;) .

Na Grach Wojennych u Gołębiewskiego były materiały do niej, po drodze jakoś się to trochę rozeszło. Potem coś jak widać działał Wargamer.

Podobno gra niezła, a z zainteresowaniem, jak to tradycyjnie bywa. Jak coś akurat na topie, to duże, jak nie, już nie tak bardzo.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Właśnie jadę po nią do sklepu (tak na 90% zdecydowany jestem bo miałem chęć na For the People ale nie ma do niej instrukcji PL). Dzwoniłem do kolegi i okazuje się że będę miał kompana do gry Assyrian Wars i to z jego ojcem również (zapraszam innych) bo mechanika podobna do Napoleonic Wars i nie będzie trzeba od nowa się wszystkiego uczyć.
Znalazłem instrukcję po polsku autorstwa chyba właśnie Czupura na zagranicznej stronie.
Teraz tylko przetłumaczyć karty.
Gra opowiada o czasach sprzed niemal 3000 lat temu i stąd może być w odbiorze jak gra fantasy. Trzeba będzie poczytać o tamtych czasach.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Już kupiłem Assyrian Wars (kurcze, nawet nazwa też podobna jak Napoleonic wars).
Jedyny chyba minus tej gry widzę – trudno zidentyfikować się wybierając każdą ze stron konfliktu.
Nic nie mówią mi nazwy wodzów, większość nacji też. To może nawet bardziej znajoma byłaby dana gra fantasy o elfach, krasnoludach ...
Na szczęście znalazłem instrukcję po polsku (to przeważyło o zakupie) i tylko pozostaje przetłumaczyć karty by szybciej się grało. Aha, nie ma tak łatwo, jeszcze sporo poczytać o tym okresie i wtedy wszystko się zmieni.
Ciekawe dlaczego swego czasu gra aż tak zainteresowała Czupura, że aż zrobił tłumaczenie.
Czy to nie jedyna, tak poważna gra traktująca o tym okresie? Bo o Aleksandrze Wielkim i późniejszych czasach jest w czym przebierać. No, może mi brakuje takich globalnych gier o średniowieczu.
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Assyrian wars traktuje o starożytności.
Niedługo będzie gra o podobnej tematyce, a mianowicie The God Kings (Compass Games) http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?t=6286
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Starożytność i średniowiecze”