Caesar's Gallic War (Worthington Games)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące starożytności i średniowiecza.
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Caesar's Gallic War (Worthington Games)

Post autor: Teufel »

Klocki zawitały do galijskich puszcz :)
Wydawnictwo szanowane, ale opinie nie są aż tak dobre, by nabyć bez wahania.

http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... gallic-war

Autor ma ciekawe spojrzenie na konflikt:
Caesar's Gallic War is a two-player game that covers Julius Caesar's conquest of Gaul from 58 to 51 BC. One person plays the side of the Romans, while the other plays the side of the Germans, with both players vying for control of the various Gallic tribes

Uważam, że nie do końca słuszne, ostatecznie, Germanie przestali zagrażać w 58 siłom procezariańskim, ich późniejsze działania nad Renem, w Belgii, nie były już tak groźne.
Niemniej Galowie są już tylko przedmiotem a nie podmiotem polityki/wojny.

Swoją drogą po co robić grę klockową skoro wszystkie siły Rzymian są praktycznie takie same, każdy chyba umie policzyć ich liczbę na danym polu ... To dla mnie sztuka dla sztuki trochę.
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Zgadzam się. Patrzyłem na obrazki na BGG i jakby nie za dużo tych bloczków germańskich i rzymskich też (widać także po ilości nalepek).

Opinii za bardzo nie widziałem poza jedną, chwalącą grafikę i podobno karty potrafią wprowadzać sporą losowość, ale że taka natura gier card driven.

Co do głównego konceptu ze wspólnym kontrolowaniem Galów jakoś brak uwag.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2058
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 87 times
Been thanked: 186 times

Post autor: adalbert »

Z tego, co pamiętam były pewne zastrzeżenia dotyczące balansu rozgrywki, potem okazało się, że brakuje jakiegoś fortu, który powinien być. Zdaje się, że te sprawy poprawiono w erracie.
Niech no jakiś ekspert od starożytności zagra i się wypowie.
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Post autor: Teufel »

Czy grał ktoś w tę pozycję? No i może się tu nią pochwalić? :)
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 kwietnia 2011, 09:44 przez Teufel, łącznie zmieniany 1 raz.
Legiony i ja mamy się dobrze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Starożytność i średniowiecze”