Moja gra planszowa

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące starożytności i średniowiecza.
putro
Tiro
Posty: 41
Rejestracja: piątek, 12 listopada 2010, 08:17
Lokalizacja: Radomsko

Moja gra planszowa

Post autor: putro »

Witam
Mam pomysł na stworzenie gry planszowej o wojnie domowej w Rzymie.Wszystko mam już gotowe i czekam na propozycje przetestowania.System walki jest autorski i chciałbym żeby ktoś go sprawdził.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3969 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Czołem

Pytanie w ile gier wojennych grałeś do tej pory i jakie masz doświadczenie oraz wiedzę historyczną?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
ChevalierVernix
Sous-lieutenant
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek, 6 września 2010, 19:25
Lokalizacja: obecnie Białystok
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: ChevalierVernix »

Temat ze wszech miar zacny :P
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez ChevalierVernix, łącznie zmieniany 1 raz.
putro
Tiro
Posty: 41
Rejestracja: piątek, 12 listopada 2010, 08:17
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: putro »

Mam 3 ale grałem łącznie w 12 (u kolegów).
A co do wiedzy to pasjonuje się Rzymem a szczególnie wojną domową pomiędzy Cezarem a Pompejuszem.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez putro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ChevalierVernix
Sous-lieutenant
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek, 6 września 2010, 19:25
Lokalizacja: obecnie Białystok
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: ChevalierVernix »

putro pisze:Mam 3 ale grałem łącznie w 12 (u kolegów).
A co do wiedzy to pasjonuje się Rzymem a szczególnie wojną domową pomiędzy Cezarem a Pompejuszem.
A można by wiedzieć, w co grywałeś dotychczas? :P
putro
Tiro
Posty: 41
Rejestracja: piątek, 12 listopada 2010, 08:17
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: putro »

SPQR
Hannibal Barkas
Julius Cezar
Concest of Empire
Hammer of Scots,
3 gry z Napoleonem, ale nazwy nie pamiętam
Hannibal
Perykles
Sukcesorzy Aleksandra Wielkiego
Britania
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez putro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3969 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Jak na 14 lat to sporo grałeś ;)

Rzuć okiem do tego działu:

http://www.strategie.net.pl/viewforum.php?f=151

U nas niby już jeden taki projekt jest (i drugi o Pyrrusie), ale może ktoś się skusi, albo autorzy tamtych będą zainteresowanie współpracą.

Możesz też napisać coś o rozwiązaniach, które chcesz zastosować, to będzie dobry temat do dyskusji.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
putro
Tiro
Posty: 41
Rejestracja: piątek, 12 listopada 2010, 08:17
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: putro »

System ten jest bardzo skomplikowany, ale koledzy mówili mi, że nie ma w nim w ogóle losowości.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez putro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marcon
Podporucznik
Posty: 375
Rejestracja: czwartek, 13 sierpnia 2009, 20:15
Lokalizacja: Wieliczka
Been thanked: 2 times

Post autor: Marcon »

Napisałem na PW, ale nie odpisałeś. Niedługo będę miał sporo czasu i wolnego oponenta więc byśmy mogli przetestować ten system.
putro
Tiro
Posty: 41
Rejestracja: piątek, 12 listopada 2010, 08:17
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: putro »

Myślę że do soboty powinieneś wszystko dostać. Dostałbyś już dziś. Ale nie mam chwilowo neta i ze szkoły będę wysyłał. A i jeszcze jedno instrukcja jest bardzo zrozumiała :>
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez putro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pejotl
Major en second
Posty: 1131
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Post autor: Pejotl »

Z brakiem losowości to IMHO powinieneś jeszcze przemyśleć.
Losowośc jest stosowana w grach z dwóch waznych podwodów:
1) oddaje wszystkie te czynniki których nie uwzględniasz wprost w przepisach
2) jest nierozerwalnie związana z działaniami ludzkimi - np. w 10 meczach między Manchesterem City a Lechem Poznań 9 wygra Manchester... ale 1 - Lech. To samo, zachowując proporcje - odbywa się na polu walki. :rotfl:
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
putro
Tiro
Posty: 41
Rejestracja: piątek, 12 listopada 2010, 08:17
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: putro »

Powiem tak element tego typu jest ale nie występuje jako rzut kostką itp.Losowość w walce jest oddana w inny sposób.A i jeszcze jedno w grę można grać samemu ...
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Ja też mogę pomóc w testach, mam współgracza w Poznaniu, mamy świeże umysły że tak powiem - w strategie planszowe za dużo nie gramy, a raczej w bitewniaki.
putro
Tiro
Posty: 41
Rejestracja: piątek, 12 listopada 2010, 08:17
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: putro »

A takie pytanie czy w czasie wojen w starożytności jakieś armie wykorzystywały umocnienia polowe? Jeśli tak to jakie?
Ostatnio zmieniony czwartek, 20 stycznia 2011, 14:14 przez putro, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Post autor: Pablo »

putro pisze:Napisałem do niego.Myślę że się zgodzi.

A takie pytanie czy w czasie wojen w starożytności jakieś armie wykorzystywały umocnienia polowe? Jeśli tak to jakie?
Rzymianie np. pod Alezją i Fillipi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Starożytność i średniowiecze”