Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest poniedziałek, 20 listopada 2017, 17:08

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: No Peace Without Spain (MMP)
PostNapisane: piątek, 13 lutego 2015, 16:54 
Adjoint

Jak widzicie szansę poszczególnych stron w tej grze? Grałem z Bambroughem z 5 razy i za każdym razem wygrywał Aliant i to dość zdecydowanie. Zwycięstwo Burbonów ujrzałem raz tylko, ale to podczas rozgrywki z Samuelem na PCh (ale wtedy wybitnie nie szły Marlborough rzuty na oblężenia, a potem przegrał z kretesem w Niemczech przy korzystnym dla siebie stosunku sił)

PostNapisane: piątek, 13 lutego 2015, 17:36 
Adjudant Commandant

Grałem kilka razy (4 lub 5) i tylko 2 razy Francja była zagrożona (raz przebicie wzdłuż wybrzeża na Paryż, a drugi raz od Strasburga).
Ale i tak Marlborough dochodząc do celu zazwyczaj nie ma sił.
Nie pamiętam ostatniej rozgrywki w Krakowie. Ale tam Marlborough miał bardzo słabe rzuty.

PostNapisane: piątek, 13 lutego 2015, 20:58 
Général de Division Commandant de place

Ja widziałem częściej zwycięstwa moich ukochanych Burbonów :) natomiast raczej kluczem była z reguły Hiszpania (każdy z nas widzę grał w inną grę :P). W Niderlandach był raczej klincz, chyba że dymisje francuskich marszałków ułatwiały zadanie Marlboroughowi. Generalnie układ sił jest taki (i plan na grę), żeby na jednym z teatrów działań wojennych wyrobić sobie przewagę w postaci większej ilości dowódców. Wtedy można jakoś wymanewrować przeciwnika. Ale... to jest gra o oblężeniach, więc nie ma letko :)

"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."

PostNapisane: niedziela, 17 lipca 2016, 22:22 
Adjudant Commandant

Dzisiaj rozgrywka bardzo krótka, ale pouczająca.
Kolega nieco marudził, zaglądaliśmy ciągle do przepisów bo miał wątpliwości i tak w 2 godziny dojechaliśmy do końca 1705 r.
Ale. Gra pokazuje to co wyczytałem w książce Wojny Ludwika XIV. Gra się naprawdę lekko (przepisy). Karty pomocy są świetne.
W naszej grze Alianta zawiodło planowanie. Rozmieniał się na drobne.
Świetne są bitwy. Dużo ułatwiają, ale nie są przełamujące dla całej gry.
Sytuacja była bardzo wyrównana i naprawdę trzeba dobrze znać system gry by wiedzieć jak grać i co czeka za rogiem.

PostNapisane: piątek, 2 września 2016, 08:40 
Adjudant

Poprzednia wojna Ludwika XIV najwyraźniej zostanie wydana jako osobna gra. Autorzy byli tak mili, że podesłali mi trochę materiałów. Sugerowałem im nieco inny układ dowódców i większy wpływ gracza na działania morskie oraz możliwy wybór bankrutującej Francji z czego ma rezygnować (nie musiałby rezygnować z floty, a mógłby z jednostek lądowych). Ostatecznie spóźniłem się z poradami. Wydawca ponoć już zaakceptował żetony i instrukcje.

https://boardgamegeek.com/boardgame/203 ... -1688-1697

"Znalazłem armię Waszej Wysokości podzieloną trojako. Część naziemna składa się z rabusiów i maruderów; druga znajduje się pod ziemią, a trzecia w szpitalach. Czy powinienem wycofać się z pierwszą, czy czekać, aż dołączę do którejś z pozostałych" Clermont w liście do Ludwika XV

PostNapisane: piątek, 2 września 2016, 19:40 
Adjudant Commandant

Nowa część! Seria! Huraaa.
Świetna mechanika.
Już zbieram pieniądze.

PostNapisane: czwartek, 4 maja 2017, 14:24 
Adjudant

Jak idą zmagania z Ligą Augsburską? Zachęcam do podzielenia się wrażeniami tutaj lub w nowym wątku.

"Znalazłem armię Waszej Wysokości podzieloną trojako. Część naziemna składa się z rabusiów i maruderów; druga znajduje się pod ziemią, a trzecia w szpitalach. Czy powinienem wycofać się z pierwszą, czy czekać, aż dołączę do którejś z pozostałych" Clermont w liście do Ludwika XV

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]