Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest poniedziałek, 20 listopada 2017, 07:49

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 493 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 13 marca 2010, 14:06 
Général de Brigade

Cytuj:
Tu az sie prosilo, by dodac tor kolejnosci i ustawiac go wg kolejnosci licytacji. Ja w kazdym badz razie inaczej juz nie gram :) Przy okazji to rozwiazanie czasami lekko zwieksza sile armii koronnej :)

I to jest chyba słuszna koncepcja (może jaka oficjalna errata?). Ja grałem dwa razy i za każdym razem jestem doświadczony przez ostro licytującego gracza po lewej stronie. :-/ W sumie za każdym niemal razem jestem ostatni, co mocno determinuje moją rozgrywkę (np. kolejność zajmowania posiadłości).

Inna rzecz, że we wczorajszej rozgrywce wygrał gracz - Silver, który jako jedyny postawił w ostatniej turze na kolegia (dwa razy). Ja byłem drugi z 38-39 pkt, on miał 3 więcej. Czyli jednak kolegia to dobry wybór. Trzeba jednak przyznać, że bez stawiania tychże (i przy fatalnym miejscu przy stole - vide hetman) miałem sporą szansę na wygraną. W ostatniej turze wysłałem jako jedyny pojedyncze kawalerie na Moskwę i Prusy - rzuty za każdym razem 1. Resztę armii potrzebowałem na obronę głównych posiadłości co się nawet udało. W sumie skończyłem z 7, a w szczytowym momencie miałem bodaj 12 (i dochód 40). Aha liberum veto było za każdym razem (4 razy), nigdy moje. Niestety przy czterech graczach LV jest chyba raczej standardem niż wyjątkiem.

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 14 marca 2010, 12:38 
Sergent-Major

Anomander Rake napisał(a):
Ja grałem dwa razy i za każdym razem jestem doświadczony przez ostro licytującego gracza po lewej stronie. :-/ W sumie za każdym niemal razem jestem ostatni, co mocno determinuje moją rozgrywkę (np. kolejność zajmowania posiadłości).
.

Nie lepiej zinwestowac w kolejnosc zajmowania miejsc przy stole i zasiasc po prawicy takiego gracza? ;)

Anomander Rake napisał(a):
. Aha liberum veto było za każdym razem (4 razy), nigdy moje. Niestety przy czterech graczach LV jest chyba raczej standardem niż wyjątkiem.

Tutaj tez (i tylko na 4 graczy) uzylbym minusowych punktow: -3-4 w pierwszej turze i -1-2 w drugiej.

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 14 marca 2010, 19:19 
Général de Brigade

Cytuj:
Nie lepiej zinwestowac w kolejnosc zajmowania miejsc przy stole i zasiasc po prawicy takiego gracza? ;)

Ba, gdybym wiedział jak gracze zachowają się w trakcie rozgrywki. Niemniej teraz już będę uważniejszy podczas zajmowania miejsc przy stole. Co osobiście uważam za trochę głupie i za wadę gry.

W kwestii liberum veto. Mnie osobiści specjalnie nie przeszkadza jego istnienie. Gorzej gdy nieustająco zabiera z gry pewien jej fragment. W dodatku ahistoryczna jest taka zupełna standardowość liberum veto i to w każdym okresie gry. Być może LV nie daje zwycięstwa, faktycznie nie zdarzyło się żeby gracz preferujący to rozwiązanie wygrywał (w moich dwu grach raz był drugi, raz trzeci), ale jest i jest używane.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 16 marca 2010, 11:30 
Tai-sa

Możemy zebrać postulowane zmiany (LV, kolejność itp) i opublikować w pdf jako kolejne warianty. :)

Ktoś chętny do skatalogowania proponowanych zmian? :)

www.facebook.com/DiablosPolacos

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 16 marca 2010, 12:49 
Grossadmiral

A Martin co na to? ;)

Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 16 marca 2010, 13:10 
Pułkownik

Andy napisał(a):
A Martin co na to? ;)

Po skatalogowaniu przetlumacze i podesle Martinowi do zaopiniowania :)

Tytuł:
PostNapisane: środa, 17 marca 2010, 12:09 
Tai-sa

Pojawiła się pierwsza recenzja Bożego Igrzyska - na Gildii Gier Planszowych:

http://www.planszowki.gildia.pl/gry/boz ... i_recenzja

Tytuł:
PostNapisane: środa, 17 marca 2010, 16:03 
Général de Brigade

Fajna recenzja chociaż ja bym dał ocene 9,5. Brakuję mi jeszcze bardzeij rozbudowanych zasad opcjonalnych (min. poziom Vp, dodatkowe urzędy np. kalnclerski itd.) kótre "komplikowałyby" bardziej rozgrywkę.

Tytuł:
PostNapisane: środa, 17 marca 2010, 16:04 
Pułkownik

Jasz napisał(a):
Fajna recenzja chociaż ja bym dał ocene 9,5. Brakuję mi jeszcze bardzeij rozbudowanych zasad opcjonalnych (min. poziom Vp, dodatkowe urzędy np. kalnclerski itd.) kótre "komplikowałyby" bardziej rozgrywkę.

Czekamy na propozycje takich zasad :) Albo nawet luzne idee...

Tytuł:
PostNapisane: środa, 26 maja 2010, 14:37 
Colonel Général

Recenzja gry na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=119

Autorem recenzji jest Smerf Maruda.

Pewnie część z Was zna już tekst, ale uważam, że wart jest tego, by znalazł się na naszej stronie. Smerf ma trochę inne spojrzenie niż starzy wargamerzy, i to może być dla nas cenne. Co prawda jest to recenzja zachodniej edycji gry, ale raz, że nasza wiele się od niej nie różni, a dwa - być może zachęci to kogoś do napisania drugiej recenzji - polskiej wersji gry i być może prezentującej inny punkt widzenia.

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

Ostatnio edytowano piątek, 25 lutego 2011, 21:03 przez Raleen, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 19 października 2010, 17:08 
Adjudant

Mała uwaga, kostek króla tz. złotych powinno być trochę więcej, ostatnio w jednej turze podczas rozgrywki gracze dość poszaleli armią koronną dołączając ją do swoich kampanii, a że była spora i padały dość fortunne rzuty to zabrakło nam znaczników na obrażenia zadawane wrogom, przez co trzeba było użyć do oznaczeń żetonów pieniędzy :)

Tytuł:
PostNapisane: środa, 20 października 2010, 09:20 
Sergent-Major

Mnie natomiast gra wydaje się nudna. Grałem chyba z sześć razy i widziałem tylko dwa typy rozgrywek:

1) pogrążenie Polski już na początku gry i kupowanie Jezuitów,
2) uratowanie Polski, gdzie gra sprowadza się do kampanii magnackich i trzaskania z nich punktów

Zaznaczam, że grałem z różnymi osobami. Gra się schematycznie, monotonnie, nie ma zbyt wielu pól do zwycięstwa.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 14 grudnia 2010, 17:04 
Pułkownik

Namek napisał(a):
Mała uwaga, kostek króla tz. złotych powinno być trochę więcej, ostatnio w jednej turze podczas rozgrywki gracze dość poszaleli armią koronną dołączając ją do swoich kampanii, a że była spora i padały dość fortunne rzuty to zabrakło nam znaczników na obrażenia zadawane wrogom, przez co trzeba było użyć do oznaczeń żetonów pieniędzy :)

Kostek Króla celowo jest tylko 12. Dalszych trafien sie nie doklada (nie zadaje).

Tytuł: Re: Boże Igrzysko (Warfrog Games/Phalanx Games Polska)
PostNapisane: środa, 15 czerwca 2011, 16:18 
Major en second

Dziwna jest dla mnie zasada, że plądrowanie odbywa się dopiero po wzajemnym wycięciu kostek najeźdźców; jeśli po akcjach obronnych mamy po 5 kostek 2 najeźdźców (łączne 10 kostek), to "spada" mniej latyfundiów, niż gdyby stosunek był 3:1 (4 kostki); a przecież plądrowanie/rujnowanie ziem jest nieodłącznie związane ze ścieraniem się wrogich sił na danym terytorium; im więcej wrogich wojsk przetoczy się przez kraj, tym dla niego gorzej.

Tytuł: Re: Boże Igrzysko (Warfrog Games/Phalanx Games Polska)
PostNapisane: niedziela, 19 czerwca 2011, 09:48 
Tai-sa

No tak, ale to już jest zabawka dla tzw. "graczy", kolejna rzecz, którą można zarządzać, tak by chronić siebie i dowalać przeciwnikom.

A BI zostało polską Grą Roku 2011:

http://nagroda.gry-planszowe.pl/

:)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 493 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]