Here I Stand (GMT)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XVI, XVII i XVIII wieku.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Here I Stand (GMT)

Post autor: Samuel »

Mi się podobała, acz znam parę lepszych "dwuosobówek". Jeśli czeka się miesiącami na "prawdziwą" partię HISa, to jakoś chwilowo zaspokaja. ;)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Here I Stand (GMT)

Post autor: Silver »

Zła wiadomość dla wielbicieli kanonicznych przepisów gry bo GMT planuje wydać kolejną wersję gry gdzie między innymi nareszcie zmieni zapisy też na karcie Kopernika.
Mam nadzieję, że nie będzie można już robić numeru wzięcia 2VP, które często przyśpieszają zakończenie rozgrywki.
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 193 times
Been thanked: 117 times

Re: Here I Stand (GMT)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Po co brać 2 VP, jak można papieską armią z Wenecji przejść przez sojuszniczy Wiedeń do okupowanej przez Turków Pragi i wygrać militarnie? ;)
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Here I Stand (GMT)

Post autor: Silver »

Opozycja integruje się; w czasie ostatniego Strategosa już pierwszy napotkany przeze mnie gracz w HIS miał to samo co ja zdanie o Koperniku.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Here I Stand (GMT)

Post autor: clown »

Kopernik wygrywający grę oznacza tylko jedno: słabość/gapiostwo/niedoświadczenie graczy.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Here I Stand (GMT)

Post autor: Silver »

Około 5 tury to przeważnie Protestant i jeszcze inny uczestnik gry jest już blisko 25VP. Przykładowo, w czasie tury mała szansa na wypowiedzenie wojny a i działania oblężnicze nie są błyskawiczne by można było odebrać szybko komuś punkty.
Awatar użytkownika
gocho
Adjudant-Major
Posty: 338
Rejestracja: środa, 26 maja 2010, 11:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 39 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Here I Stand (GMT)

Post autor: gocho »

Enhancements include:

6 brand new cards added to the deck, including Thomas More, Thomas Cromwell, Rough Wooing, and Imperial Coronation.
Revisions to over 15 existing cards including Copernicus, Master of Italy, and Machiavelli to allow for more exciting in-game play and additional possibilities for diplomatic deals.
A new Chateau construction table is now used to resolve France's Patron of the Arts home card plays.
Several Virgin Queen rule updates are incorporated back into Here I Stand, affecting minor power activation, piracy, space trading, and foreign wars.
Szkoda, że najwyraźniej nie zmienią działań religijnych na nieco szybsze.
"Znalazłem armię Waszej Wysokości podzieloną trojako. Część naziemna składa się z rabusiów i maruderów; druga znajduje się pod ziemią, a trzecia w szpitalach. Czy powinienem wycofać się z pierwszą, czy czekać, aż dołączę do którejś z pozostałych" Clermont w liście do Ludwika XV
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Here I Stand (GMT)

Post autor: RAJ »

Ano szkoda, to przede wszystkim powinni poprawić.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Here I Stand (GMT)

Post autor: clown »

Problem będzie, jeśli zmienią Kopernika w ten sposób, że będzie dawał 3 VP :lol: Silver się nam zapłacze na śmierć :lol:
Tak, religijna "przerzucanka" to tak naprawdę opóźniacz w HIS. W VQ moim zdaniem lepiej to działa.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Here I Stand (GMT)

Post autor: ghostdog »

Czy jest sens ją kupować w starej edycji czy raczej czekać już na nową. Drugie pytanie - czy jest sens ją kupować zakładając, że będę grał tylko w dwie osoby?
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
Awatar użytkownika
duc de Fort
Capitaine
Posty: 843
Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2012, 18:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Here I Stand (GMT)

Post autor: duc de Fort »

Warto poczekać na jubileuszową edycję. W HIS-a można całkiem przyjemnie grać w 3 osoby, ale w 2 to szkoda czasu. Jest bardzo dużo bardzo dobrych dwuosobówek.

Co do drugiego pytania, według mnie absolutnie nie ma sensu.
FortGier.pl - najlepszy sklep z wojennymi grami planszowymi
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Here I Stand (GMT)

Post autor: Leliwa »

Jest chyba na stronie GMT jakiś upgrade pack.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Re: Here I Stand (GMT)

Post autor: Anomander Rake »

Toru żon H8 nie zmienili jak rozumiem? Szkoda, bo historycznie gość stuknął wszystkie, a zdrowego syna się nie doczekał, co w grze jest nie do powtórzenia.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Here I Stand (GMT)

Post autor: Raleen »

Kolegium zostaje do końca gry. Też wydawało mi się to dziwne i pamiętam, że kiedyś sprawdzałem.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Here I Stand (GMT)

Post autor: RAJ »

Może kolegium przechodzi do konspiracji? W końcu to nie tylko budynki.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
ODPOWIEDZ

Wróć do „XVI-XVIII wiek”