Smuta 1605-1612 (Status Belli)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XVI, XVII i XVIII wieku.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Smuta 1605-1612

Post autor: Silver »

Sie robi tylko przypomnij mi na priva na jaki adres.
Awatar użytkownika
Dave
Sergent
Posty: 101
Rejestracja: piątek, 7 lipca 2006, 19:13

Re: Smuta 1605-1612

Post autor: Dave »

Witam

Czy moze ktoś z Kolegów posiadaczy tej gry nacieszył się już nią i chciałby ją odsprzedac ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Smuta 1605-1612

Post autor: Silver »

Ja będę do niej chętnie wracał jak tylko okazja pozwoli.
Czyli są chętni na jej zakup - gdybym tylko mógł znów pojechać do Moskwy to kupiłbym jeszcze choć jeden egzemplarz w takim stosunkowo niewielkim acz solidnym pudełku.
Awatar użytkownika
Dave
Sergent
Posty: 101
Rejestracja: piątek, 7 lipca 2006, 19:13

Re: Smuta 1605-1612

Post autor: Dave »

Na szczęście gra jest sprzedawana także na Ukrainie - już uruchomiłem moje kontakty we Lwowie - znajomy zamówi ze sklepu wysyłkowego w Kijowie, a potem gra jakoś trafi do Polski - może nawet sam odbiorę :) Mam tylko prośbę do Kolegów którzy spolszczyli tę grę o możliwość pozyskania materiałów po polsku (instrukcja, tłumaczenia kart) - ja jestem z pokolenia które cyrylice zna bo obowiązkowy rosyjski miało w podstawówce, ale podejrzewam, że współgracze będą mieli problemy :)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Smuta 1605-1612

Post autor: Silver »

Napisz na priva to ci prześlę razem z dodatkową mapką ułatwiajacą zidentyfikowanie ważnych celów (miast) a to przyśpiesza rozgrywkę.
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Smuta 1605-1612

Post autor: Neoberger »

Silver to i mnie byś tako mapę wysłał.

BTW: A Smuta to bardzo fajna i pełna zwrotów gra.
Berger
Awatar użytkownika
Dave
Sergent
Posty: 101
Rejestracja: piątek, 7 lipca 2006, 19:13

Re: Smuta 1605-1612

Post autor: Dave »

Chciałbym publicznie podzękować Koledze Silver za udostępnienie tłumaczenia instrukcji do gry SMUTA i dodatkowych materiałów wspomagających rozgrywkę. W dzisiejszych czasach mało jest wśród ludzi odruchów bezinteresownej pomocy innym, więc tym bardziej takie postawy powinny być podawane za wzór do naśladowania.

Jeszcze raz dziękuję za materiały.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Smuta 1605-1612

Post autor: Silver »

Kocham to hobby a tłumaczę i przekształcam instrukcje głównie dla siebie i znajomych nie znających języków obcych.
Czesto trzeba mieć sporo czasu na taki proces.
Niestety moje tłumaczenia zawieraja błędy i dopiero w rozgrywkach wszystko dogrywam i ulepszam - też materiały pomocnicze do gier.
Bywa, że firmowe instrukcje są długie i nieczytelnie napisane i mogą odstraszać potencjalnych nabywców.
Ostatnio nabyłem grę Italia, którą poprzedni właściciel nawet porządnie nie rozpakował bo zasady punktowania, rozstawiania itd w niej były bardzo nieczytelnie przygotowane - ja to wszystko ogarnąłem i przez ostatni miesiąc prowadziłem wiele pasjonujących rozgrywek.
Podziwiać tylko mogę graczy zabierajacych się z marszu do rozgrywki, tych którzy w czasie pierwszej rozgrywki lub bezpośrednio przed nią czytają instrukcję i ogarniając całość - ja nie mam tak dobrej pamięci lub skupienia a może chciałbym jak najbardziej perfekcyjnie przygotować się do rozgrywki.
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Smuta 1605-1612

Post autor: Strategos »

Dave pisze:Chciałbym publicznie podzękować Koledze Silver za udostępnienie tłumaczenia instrukcji do gry SMUTA i dodatkowych materiałów wspomagających rozgrywkę. W dzisiejszych czasach mało jest wśród ludzi odruchów bezinteresownej pomocy innym, więc tym bardziej takie postawy powinny być podawane za wzór do naśladowania.

Jeszcze raz dziękuję za materiały.

Też się dołączę do podziękowań bo skorzystałem z materiałów Silvera. Poza tym to właśnie Silver zwrócił uwagę na bardzo ciekawą grę jaką jest Smuta oraz zorganizował pierwsze zamówienie :).
Ostatnio zmieniony środa, 15 maja 2013, 09:42 przez Strategos, łącznie zmieniany 1 raz.
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
duc de Fort
Capitaine
Posty: 843
Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2012, 18:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Smuta 1605-1612

Post autor: duc de Fort »

Dokładnie. Chwała Silverowi za to :)
A Smutę jeszcze niedawno można było kupić bezpośrednio u wydawcy.
http://statusbelli.ru/page/27.html
Tylko opłacało się zamówić 3 egz. dowolnych gier. Wtedy nie było kosztów przesyłki.
Jeśli byłby z tym jakiś problem, to mogę pośredniczyć. Tylko muszą się zebrać chętni na 3 gry.
FortGier.pl - najlepszy sklep z wojennymi grami planszowymi
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Smuta 1605-1612

Post autor: Silver »

Parę gier tego wydawnictwa przetłumaczyłem dla siebie ale mogę przesłać innym te materiały.
Niezłe gry wypuszczali.
Tylko chyba skończyli działalność.
Awatar użytkownika
Paweł Sulich
Podporucznik
Posty: 413
Rejestracja: wtorek, 7 listopada 2006, 10:16
Lokalizacja: Józefów
Been thanked: 3 times

Re: Smuta 1605-1612

Post autor: Paweł Sulich »

No właśnie chyba niestety tak.

Czy w związku z tym można gdzieś kupić Borodino (i jaka jest cena)? Spodobały mi się Wasze z Raleenem bitwy i się luźno zastanawiam nad kupnem.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Smuta 1605-1612

Post autor: Silver »

W sklepach na wschodzie na pewno są a cena to pewnie w przeliczeniu na złotówki niecałe 50zł - można sprawdzić.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Smuta 1605-1612

Post autor: clown »

W razie czego mam Borodino rosyjskie na sprzedaż :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Paweł Sulich
Podporucznik
Posty: 413
Rejestracja: wtorek, 7 listopada 2006, 10:16
Lokalizacja: Józefów
Been thanked: 3 times

Re: Smuta 1605-1612

Post autor: Paweł Sulich »

Dzięki za odpowiedzi.
Clownie - jakbym się zdecydował, będę się odzywał, na razie nie czuj się związany :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „XVI-XVIII wiek”