A Few Acres of Snow (Treefrog Games)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XVI, XVII i XVIII wieku.
Awatar użytkownika
Wilk
Alférez de Navío
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: A Few Acres of Snow (Treefrog Games)

Post autor: Wilk »

A ile wysyłka jednego kosztuje, bo z różnych względów nie mam teraz czasu i warunków, żeby ogarniać grupowe zamówienie 4 egzemplarzy? Próbowałem w time2play, też belgijskim sklepie, ale tam mi zasolili taką cenę za wysyłkę (mimo niskiej stosunkowo ceny gry), że dałem spokój, już lepiej bezpośrednio od wydawcy. Ale dzięki za informację, zorientuję się.
berni
Appointé
Posty: 31
Rejestracja: środa, 20 lipca 2011, 20:51

Re: A Few Acres of Snow (Treefrog Games)

Post autor: berni »

Do Polski stały koszt - 18 EUR, więc wychodzi na to samo co z Treefrog. Zamówienie grupowe to konieczność ;) Zawsze możesz zamówić i sprzedać na forum jakimś.
Awatar użytkownika
Wilk
Alférez de Navío
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: A Few Acres of Snow (Treefrog Games)

Post autor: Wilk »

E, to się nie pali, i tak nie mam teraz aż tak czasu na granie, nie bardzo mi się chce szarpać z 4 egzemplarzami, więc poczekam aż Rebel dostanie (co prawda mówili, że dystrybucja Treefroga jest ogólnie dość biedna, ale że więcej niż 2 tygodnie to nie powinno potrwać), a jak nie dostanie albo mi się znudzi czekanie, to wezmę od wydawcy albo z tego spelshopu. :)
Awatar użytkownika
ChevalierVernix
Sous-lieutenant
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek, 6 września 2010, 19:25
Lokalizacja: obecnie Białystok
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: A Few Acres of Snow (Treefrog Games)

Post autor: ChevalierVernix »

Jakby co, chętnie się dołączę do ew. zamówienia AFAOS
Awatar użytkownika
Wilk
Alférez de Navío
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: A Few Acres of Snow (Treefrog Games)

Post autor: Wilk »

Hehe, bezczelnie powiem, że też bym się chętnie dołączył. :lol: Ja naprawdę nie mogę się teraz tym zająć, ale jakby np. brakowało czwartego, to ja chętnie, a co.
berni
Appointé
Posty: 31
Rejestracja: środa, 20 lipca 2011, 20:51

Re: A Few Acres of Snow (Treefrog Games)

Post autor: berni »

Sklep już sprawdzony, więc bez obaw zamawiajcie.
Wpłaciłem im pieniądze w poniedziałek rano (PayPal). Podobno wysłali tego samego dnia za pomocą TNT Post (nie kurier). W piątek status zmienił się na obecność gry w Polsce, a w sobotę Pan (tym razem to już chyba kurier, choć uniformu, ani jakichkolwiek znaków nie miał) przywiózł pudło do domu.
Awatar użytkownika
Wilk
Alférez de Navío
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: A Few Acres of Snow (Treefrog Games)

Post autor: Wilk »

Właśnie się z powrotem pojawiło w Rebelu, więc zamówiłem. :)
berni
Appointé
Posty: 31
Rejestracja: środa, 20 lipca 2011, 20:51

Re: A Few Acres of Snow (Treefrog Games)

Post autor: berni »

W Planszaku jest parę złotych taniej: planszak.pl
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re:

Post autor: Raleen »

Andy pisze:Czekam zatem na AAR-y.
Odświeżam prośbę Andy'ego i dołączam się do czekających.

Chętnie też poczytam o tym co w tej grze jest takiego fajnego ;) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Wilk
Alférez de Navío
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: A Few Acres of Snow (Treefrog Games)

Post autor: Wilk »

U mnie będzie to grane najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu - wtedy się wypowiem. ;)
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: A Few Acres of Snow (Treefrog Games)

Post autor: clown »

Chętnie też poczytam o tym co w tej grze jest takiego fajnego
Raleen Ty prowokatorze :P
A Few Acres of Snow to typowa Wallace'owa hybryda, mocno związana klimatycznie z wydarzeniami historycznymi. Mniej "wojenna" niż Gettysburg czy Waterloo z tego względu, że oprócz zmagań militarnych mamy do czynienia z osadnictwem, handlem itp. Bardzo podoba mi się mechanizm budowania talii, gdzie sami decydujemy co się w niej znajdzie, mechanizm planowania działań (wzięte przez nas karty będą w użyciu dopiero po jakimś czasie - im mniejsza talia, tym szybciej z nich skorzystamy).
Tutaj widziałbym świetne zastosowanie tego mechanizmu do wielu gier typowo wojennych, gdzie wydawanie rozkazów/odzyskiwanie zaopatrzenia/uzupełnienia, są rzeczami rozciągniętymi w czasie i często poddane działaniu czynnika losowego.
Dodatkowo obie strony są asymetryczne w sensie osobnych, zróżnicowanych talii, możliwości działań, łatwości/trudności/niemożliwości wykonania pewnych akcji. Wydaje mi się, że gra jest zbalansowana, gdyż na BGG co i rusz pojawiają się wątki o wyższości jednej nacji nad drugą, pojawiają się nowe taktyki i kontrakcje. W moich rozgrywkach obie strony wygrały chyba równą ilość partii.
Duża przyjemność z grania, dość szybka rozgrywka (do 90 minut).
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: A Few Acres of Snow (Treefrog Games)

Post autor: Raleen »

clown pisze:Raleen Ty prowokatorze :P
Pod nieobecność Nico ktoś musi :D . Cieszę, się że moja niezwykle skomplikowana intryga ;) się powiodła.
Pytanie było przekorne, bo zauważyłem duże ciśnienie na tą grę tu i ówdzie (że się tak wyrażę).
Z tego co piszesz zaciekawiło mnie to budowanie talii. To dobieranie kart jest jak się domyślam jawne?
A jak ta gra wygląda w porównaniu z Bożym Igrzyskiem? Dużo podobieństw? Oczywiście domyślam się karty wprowadzają sporą różnicę.
clown pisze:Duża przyjemność z grania, dość szybka rozgrywka (do 90 minut).
Pod względem czasu pewnie ideał, dla tych co mają go mniej. W sam raz tyle, żeby sobie pograć, ale żeby nie było za długo.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
BEF Hero
Sous-lieutenant
Posty: 382
Rejestracja: piątek, 28 kwietnia 2006, 16:17
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: A Few Acres of Snow (Treefrog Games)

Post autor: BEF Hero »

Wczoraj zdobyłem swoje kilka akrów śniegu... ;)
Jak przebije się przez instrukcję i zagram (weekend?) napiszę kilka słów
"Dajcie mi choć jednego tak wyszkolonego Brytyjczyka, a ja będę wiedział gdzie go posłać żeby najlepiej zginął"
F. Foch o BEF
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: A Few Acres of Snow (Treefrog Games)

Post autor: clown »

Budowanie talii jest jawne - karty lokacji zdobywasz po zasiedleniu danego miasta, karty imperium wybierasz, bądź kupujesz z dostępnej talii. Kluczem do zwycięstwa jest posiadanie na tyle zwartego decku, żeby szybko zagrywać i równie szybko dostawać te same karty. Im więcej kart w talii, tym wieksze problemy ze zrobieniem czegoś sensownego. Zgodzę się z opinią graczy, że czasem wybór pojedynczej karty może zadecydować o rozgrywce.
Ciśnienie jest, bo gra zbiera same pochlebne recenzje, co jest raczej rzadko spotykane. Jedyny zarzut z jakim się spotkałem to ten, że nie jest to gra wojenna, chociaż o dziwo na BGG w kategorii gier wojennych ta gra zajmuje całkiem wysoką pozycję, bodajże dwudziestą.
Co do podobieństw z Bożym Igrzyskiem, to zbyt wielu nie ma, poza jednym - bardzo dobre, choć abstrakcyjne i typowe dla autora uchwycenie pewnych aspektów historycznych i podanie ich w bardzo przystępnej postaci.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Wilk
Alférez de Navío
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: A Few Acres of Snow (Treefrog Games)

Post autor: Wilk »

Pierwsze rozgrywki (3 partie) za mną i, póki co, jestem bardzo zadowolony z zakupu. Pomysłowa mechanika z Dominiona bardzo sensownie wykorzystana (Dominion sprawia na mnie wrażenie produktu, gdzie do mechaniki zapomnieli dodać grę ;) ) i rozszerzona. Przepisy nietrudne, ale gra wydaje się oferować bardzo wiele opcji (jeszcze w ogóle nie umiem grać i sobie eksploruję radośnie ;) ), no i nie jest to, przynajmniej dla mnie, suche, a tego właśnie się po doświadczeniach z Dominionem obawiałem najbardziej. Owszem, wojna jest siłą rzeczy oddana abstrakcyjnie, ale jest to zgrabna hybryda, a nie bezduszne ćwiczenie optymalizacyjne. Gra bardzo mi się, jak na razie, podoba.
ODPOWIEDZ

Wróć do „XVI-XVIII wiek”