Rok 1920 (Encore)

..i inne gry Leguna.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

You've got a message! ;)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
dio0
Tambour
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 30 grudnia 2007, 16:56
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: dio0 »

wielkie dzięki ^^
dio0
Tambour
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 30 grudnia 2007, 16:56
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: dio0 »

Niedawno kupiłem grę i mam pytanie czy zasada:

"22.FLOTYLLA DNIEPRZAŃSKA
Działania bolszewickiej flotylli rzecznej powodują, że wojska bolszewickie na Ukraińskim TDW traktują Dniepr i Prypeć tak jak małą rzekę."

Czy odnosi się ona rówinież do wycofywania i ataków przez te rzeki?
Awatar użytkownika
Legun
Chef d'escadron
Posty: 1026
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:51
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Post autor: Legun »

dio0 pisze:Niedawno kupiłem grę i mam pytanie czy zasada:

"22.FLOTYLLA DNIEPRZAŃSKA
Działania bolszewickiej flotylli rzecznej powodują, że wojska bolszewickie na Ukraińskim TDW traktują Dniepr i Prypeć tak jak małą rzekę."

Czy odnosi się ona rówinież do wycofywania i ataków przez te rzeki?
Jak najbardziej - jak mała rzeka, to mała rzeka!
Autorze! Nie zmuszaj gracza do powtarzania historycznych błędów - pozwól mu robić własne.
Awatar użytkownika
FortGier.pl
Sous-lieutenant
Posty: 357
Rejestracja: niedziela, 29 października 2006, 10:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 17 times

Post autor: FortGier.pl »

Witam, czy ta świetna skąd innąd gra doczeka się modułu do Vassala? Czy Autor miałby coś przeciwko gdyby ktoś taki moduł stworzył?
Awatar użytkownika
Legun
Chef d'escadron
Posty: 1026
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:51
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Post autor: Legun »

czmielon pisze:Witam, czy ta świetna skąd innąd gra doczeka się modułu do Vassala? Czy Autor miałby coś przeciwko gdyby ktoś taki moduł stworzył?
Jest tylko wersja na Cyberboarda. Jeśli jesteś zainteresowany zrobieniem modułu do Vassala, to bardzo się cieszę i udzielam pełnego błogosławieństwa. Można przy okazji pomyśleć o rewizji OdB i wersji z utajnieniem jednostek. Niestety, nie znam Vassala i nie zapowiada się, bym go poznał przed wakacjami, lecz w razie czego mogę odpowiadać na wszelkie pytania. Dzięki za inicjatywę.
Autorze! Nie zmuszaj gracza do powtarzania historycznych błędów - pozwól mu robić własne.
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Ja bym chętnie zrobił moduł, doświadczenie pewne już mam. Nie powinno być z tym żadnych problemów choćby dlatego, że jak rozumiem mapę w wersji elektronicznej posiadasz Legunie?
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
Legun
Chef d'escadron
Posty: 1026
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:51
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Post autor: Legun »

Mam - jeśli Ci potrzeba, to podaj mi na pw swój adres to Ci prześlę (5MB).
Autorze! Nie zmuszaj gracza do powtarzania historycznych błędów - pozwól mu robić własne.
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Mam kłopot z odnalezieniem swojego egzemplarza gry i miałem nadzieję na surogat w cyberboardzie .
Niestety moduł do Cyberboarda jest ,jak dla mnie , mało czytelny jeśli chodzi o nazwy jednostek .
A w tej grze szczególnie przywiązuję wielką wagę do tzw "chromu " .
Ta świetna gra warta jest modułu Vassala zarówno ze względów "patriotycznych " jak i "utylitarnych" :) .
Czy prace nad nim trwają ? :pom:
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Legun
Chef d'escadron
Posty: 1026
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:51
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Post autor: Legun »

Strategos pisze:Mam kłopot z odnalezieniem swojego egzemplarza gry i miałem nadzieję na surogat w cyberboardzie .
Niestety moduł do Cyberboarda jest ,jak dla mnie , mało czytelny jeśli chodzi o nazwy jednostek .
A w tej grze szczególnie przywiązuję wielką wagę do tzw "chromu " .
Ta świetna gra warta jest modułu Vassala zarówno ze względów "patriotycznych " jak i "utylitarnych" :) .
Czy prace nad nim trwają ? :pom:
Materiały konieczne do przygotowania wysłane.

Przy okazji -
Cały czas zastanawiam się nad kilkoma modyfikacjami, które przyszły mi na myśl, gdy przygotowywałem scenariusze do TOAW. Poza drobnymi modyfikacjami OdB, jest też miejsce na taki smaczków polityczny
Prośba Towarzysza Stalina
Gracz sowiecki może wysłać 16 i 33 DS wraz z brygadą kawalerii jako posiłki dla Frontu Południowo-Zachodniego. Trzeba tylko wymyślić jakieś sankcje czy nagrodę dla Polaków.

cdn.
Autorze! Nie zmuszaj gracza do powtarzania historycznych błędów - pozwól mu robić własne.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43397
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Odnośnie przesyłania Frontowi Południowo-Zachodniemu posiłków z północy, jak graliśmy ostatnio w "Orła i Gwiazdę" w początkach wojny polsko-bolszewickiej aż się prosi takie zagranie, więc modyfikacja jak najbardziej sensowna. Nie sądzę, żeby struktury Armii Czerwonej były aż tak sztywne, aby taka sytuacja była zupełnie niemożliwa.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Legun
Chef d'escadron
Posty: 1026
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:51
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Post autor: Legun »

Zapomniałem napisać, że jest to opcja oparta na historycznym wydarzeniu. U Kakurina w "Wajnie z Biełopaliakami" znalazłem list z taką sugestią, napisany przez Stalina do Kamieniewa. Ponieważ jednak - jak słusznie zauważasz, manewr taki jest korzystny dla Bolszewików, trzeba byłoby wymyślić jakiś element sprawiający, że ktoś NIE będzie z niego korzystał.
Autorze! Nie zmuszaj gracza do powtarzania historycznych błędów - pozwól mu robić własne.
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Post autor: Aldarus »

Generalnie pomysł bardzo dobry. Pamiętam kiedyś taką rozgrywkę, że grając polakami trzymałem na południowym froncie na tyle duże siły, że sowieci nie byli w stanie odbić Kijowa, ani uskutecznić żadnej ofensywy. Na północy mieli przewagę, ale została ona zniwelowana, gdy weszli do Polski i pjawiły się oddziały ochotnicze. Tak więc na pólnocy sowieci byli na granicy z polską, a na południu nasi stali sobie w najlepsze na ukrainie, z flanką chronioną przez bagna i zasadę (o ile dobrze pamiętam), że tylko jakieś niewielkie siły mogły z północy przewędrować na południe. Reguła o której piszesz rozwiązałaby tą, chyba jednak niezgdoną z duchem historii, zagrywkę.
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Legun
Chef d'escadron
Posty: 1026
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:51
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Post autor: Legun »

Na razie to czysta zabawa intelektualna - popyt na wojnę polsko-bolszewicką wygląda na zaspokojony na długie lata :). W każdym razie pomyślę, co mogłoby być jakimś równoważnikiem po polskiej stronie.
Autorze! Nie zmuszaj gracza do powtarzania historycznych błędów - pozwól mu robić własne.
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Ja mam popyt na tę wojnę doktrynalnie niezaspokojony w związku z tym kibicuje tym intelektualnym rozważaniom ! :)
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rok 1920, Ostatnia wojna cesarzy”