Powstanie Listopadowe [Los Diablos Polacos]

Forum grupy Los Diablos Polacos
tstaszek
Adjoint
Posty: 728
Rejestracja: sobota, 18 marca 2006, 19:06
Lokalizacja: SKĄD SIĘ DA

Post autor: tstaszek »

I oby jak najszybciej to było możliwe, czego gorąco życzę. Może na dwóch forach uda się zebrać wymagane minimum.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

hehe, na dwoch forach zainteresowalo sie tematem na razie 4 osoby, wiec watpie :-)
Awatar użytkownika
Mariusz
Adjoint
Posty: 733
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:53
Lokalizacja: Warszawa/Bruksela
Has thanked: 65 times
Been thanked: 28 times

Post autor: Mariusz »

Na razie chyba 2 osoby tylko...
Alea iacta est.
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

No, ale trochę czasu to na promocję musisz poświęcić.Jak ludziska zobaczą jak to wygląda to może się zainteresują.
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Mariusz, a gdzie stoi, ze dwie?

Mowie przeciez, ze 4 :-)

No, kto jeszcze jest zainteresowany, bo ide do domu?!
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RyTo »

Proszę nie wątpić, proszę mnie zapisać (byle nie na listę proskrypcyjną).
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

comandante pisze:Mariusz, a gdzie stoi, ze dwie?

Mowie przeciez, ze 4 :-)

No, kto jeszcze jest zainteresowany, bo ide do domu?!
To oczywiste ,że ja :)
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

No dobra. To ide zaraz do hotelu popracowac nad gra. :-)
Darth Stalin
Censor
Posty: 6598
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 78 times
Been thanked: 181 times

Post autor: Darth Stalin »

Ja ci coś powiem, to może się nawet nieźle sprzedać, ale wypadałoby jednak umożliwić Polakom zwycięstwo - nawet takie na zasadzie EotS => tematem jest polskie powstanie o chyba największych szansach powodzenia, osnute nimbem chwały, bohaterstwa, zwycięstw, choć takze ostatecznej klęski... więc jeśli w ramach rozbudzania patriotyzmu wśród młodzieży gra ma wzbudzić zainteresowanie i się sprzedać, to niech Polacy mają szanse..!

BTW: oczywiście, ze jestem zainteresowany :lol:
BTW 2: może np. reklama w Mówią Wieki itp.?
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Jestem, jestem. :-)

Zwyciestwo gracza polskiego jest mozliwe. Inaczej nie byloby gry. Ale nie odbywa sie ono przez fizyczne zajecie Litwy. Raczej przez utrzymanie Morale Narodowego (czy Woli Walki) na odpowiednim poziomie do ostatniego etapu gry (do zimy 1831). Zakladam, ze jesli do zimy, Polacy zachowaja armie, terytorium i chec do dalszej walki, to w rezultacie wygraja. Gre. :-)

Osobiscie oceniam szanse na zwyciestwo realne na dosc nikle. Mozliwe bylo przy dobrym dowodzeniu i madrych decyzjach politycznych. W owczesnych warunkach jednak watpliwe ze wzgledu na brak dowodcow i madrych politykow. Albo inaczej. Mozliwe z dzisiejszej perspektywy (i po doswiadczeniach 1920). W tamtych czasach bliskie nierealnemu (po doswiadczeniach 1812).

Zatem celem gracza polskiego jest NIE PRZEGRAC. Nie dac sie pobic do zimy. Nawet owczesni uwazali, ze zima bylaby pewnym cenzusem, ktory moglby nasza walke przedluzyc i urealnic zwyciestwo.

Inna mozliwoscia jest wypchniecie Rosjan z Krolestwa i w ten sposob zmuszenie Cara do uleglosci (zakladajac, ze Zachod ma odpowiedni nastroj tez). Natomiast jesli idzie o zwyciestwo w postaci objecia polska kontrola Wielkiego Ksiestwa oraz rozgrywanie hipotetycznych starc polskiej armii z rosyjska o Minsk czy Smolensk, to jednak bede wstrzemiezliwy.
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

Nie chcę zostać uznany za rzecznika głupoty, ale bez wariantu tchnącego optymizmem gra może nie zostać zaakceptowana przez szersze grono.Choćby takie, jakiego obecnie poszukuje Zulus.W narodzie wierzącym, że II Wojnę Światową wygrali polscu piloci i II korpus pod Monte Cassino gra na czas z Rosjanami jaką proponujesz będzie mało zrozumiała.
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Rozumiem w czym rzecz ale przy probie zalozenia, ze mozliwa jest ofensywa na "daleki wschod" pojawiaja sie problemy natury technicznej. Gwaltownie zmienia sie skala gry i wtedy rzeczywiste operacje w Krolestwie (w sumie dosc interesujace i stanowiace ciekawy problem operacyjny) wygladaja jak dreptanie w miejscu. Tego chcialbym uniknac.

W mojej grze, taki rajd na Podole czy Litwe albo przemarsz Paskiewicza sa przedsiewzieciami ryzykownymi i wymagaja dobrego planowania. Gdyby zmienic skale gry, traca one znaczenie, ze wzgledu na zmiane skali.

Poza tym, patrzac na to realnie, zadna polska ofensywa daleko poza obszar Krolestwa nie byla mozliwa - ze wzgledu na szczuplosc sil. Wojna rozgrywala sie w Krolestwie i to bedzie nasza szachownica :-)
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Co nie zmienia faktu, ze wariant optymistyczny jest:

- wystarczy wypchnac jednostki Gwardii rosyjskiej z Krolestwa by w Narodzie podniosl sie duch (historycznie stalo sie to dwukrotnie: z chwila wyjscia Konstantego oraz ucieczki Korpusu Gwardii do obwodu bialostockiego)

- utrzymac plonace powstanie na Litwie (Rosjanie nie moga wygrac gry tak dlugo jak Litwa gore)

- nie dac sobie odebrac Warszawy oraz odbijac odebrane przez Rosjan wczesniej stolice wojewodztw (zgodnie z opracowanym mechanizmem, zajecie przez Rosjan np. Siedlec oznacza spadek morale o 1 ale opanowanie takich rosyjskich juz Siedlec przez Polakow, powoduje wzrost morale o 2, czyli jak Rosjanie cos zajma, to niech lepiej juz trzymaja).

- no i pozostaje zwyciestwo napoleonskie: rozbicie sil zywych nieprzyjaciela, bo Rosjanie maja ograniczone mozliwosci mobilizacji i nie zdaza odbudowac strat w takim stopniu by mozliwa byla powazna ofensywa (stad wielokrotne powtarzanie sukcesow ofensywy wiosennej przyniesc moze niezle skutki)

czy to Kolegow przekonuje?
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Mnie osobiście jak najbardziej. Jest szereg gier, w których chciałoby się, grając Polakami, odnieść strategiczne zwycięstwo. Rozum jednak podpowiada, że byłoby to ahistoryczne. Przykład, który przychodzi mi do głowy, to Bzura, w której wręcz należy rozegrać dwie partie (ze zmianą stron), aby określić zwycięzcę. Jest też system oddający różne bitwy Września (W-39?), i choć go zupełnie nie znam, jestem pewien, że nie przewidziano tam zdobycia przez Polaków Berlina. :wink:
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Wszystko to trzeba zrobic przy pomocy naszego genialnego wodza Skrzyneckiego ;) ?

Wodzów się jakoś losuje, czy będą wystawiani kartami?
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Zablokowany

Wróć do „Los Diablos Polacos”