[Los Diablos Polacos] Nowy projekt LDP

Forum grupy Los Diablos Polacos
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

[Los Diablos Polacos] Nowy projekt LDP

Post autor: Comandante »

Koledzy,

rozpoczynamy prace nad projektem, ktory zaadresowac chcemy do miedzynarodowej publicznosci. Gra bedzie wydana w taki sposob aby komponenty byly uniwersalne i mogly byc uzywane przez mowiacych roznymi jezykami. Instrukcja bedzie w jezykach polskim, angielskim - oraz najpewniej - we francuskim, niemieckim, wloskim, hiszpanskim i rosyjskim. Ale to pozniej.

Gra dotyczy starozytnosci (wojny punickie) i jest to nowy produkt, choc moze raczej nowa edycja doskonalego tytulu, wysoko ocenianego na BGG i niedostepnego w sprzedazy. Nie jest to wydanie istniejacej gry a raczej jej nowej wersji. Nowe zasady, plansza itd stworzone sa przez oryginalnego tworce gry.

W tej chwili prosze o potwierdzenie kto jest zainteresowany wzieciem udzialu w testowaniu gry. Optymalnie, gdyby zglaszaly sie 2-3 osobowe grupy, ktore beda w stanie przygotowac krotkie podsumowanie po angielsku (pytania, watpliwosci, sugestie - rowniez dotyczace mechanizmow rozgrywki, nowych kart, scenariuszy itp).

Poszukuje rowniez ochotnika, ktory zmodyfikuje istniejacy gamebox w Cyberboardzie tak aby umozliwic rozgrywki przez net. Dobrze byloby gdyby tak przygotowac te pliki by mozliwe bylo wydrukowanie za ich pomoca kilku egzemplarzy testowych.

Chce w ciagu kilku najblizszych dni zebrac zespol i rozpoczac prace, zatem prosze o zgloszenia!

Zeka, Tstaszek: jak mam rozumiec Wasze zgloszenia? Czy tylko do tlumaczenia przepisow czy tez do testowania? A Wojpajek?
Zeka

Re: [Los Diablos Polacos] Nowy projekt LDP

Post autor: Zeka »

comandante pisze:Zeka, Tstaszek: jak mam rozumiec Wasze zgloszenia? Czy tylko do tlumaczenia przepisow czy tez do testowania? A Wojpajek?
Chętnie wezmę udział także w testowaniu gry, tylko wpierw muszę porozmawiać z kolegami z Torunia. Jest tutaj kilka osób grających w planszówki, więc może się udać zebrać odpowiednią grupę. Tak czy owak, o postępach będę informował.
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Heh Wojpajek może pomyśleć nad szatą graficzną, jeśli nie masz narazie żadnych dobrych grafików w zanadrzu, choć chwilowo jestem nie co zajęty- kończe zobowiązania Ostrołękowe.
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: cdc9 »

Zgłaszam swoją gotowość z Wujawem. Ja nie znam się na starożytności, a on na rosyjskim więc będziemy się uzupełniać. :wink: :D No i będziemy mieli pretekst aby się spotkać. :oops:
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

doskonale, mamy zatem silna grupe kujawsko-pomorska. A Warszawka milczy...
Zeka

Post autor: Zeka »

Szczerze powiedziawszy nie spodziewałem się, że tak szybko będę mógł potwierdzić zaangażowanie się w testowanie gry :) Zatem, na dzień dzisiejszy do testowania przyłączyło się jeszcze dwóch kolegów i teraz tylko czekamy na objekt wnikliwej analizy :wink:
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: cdc9 »

comandante pisze:doskonale, mamy zatem silna grupe kujawsko-pomorska. A Warszawka milczy...
Żeby była pełna jasność : ja kujawsko, Wujaw pomorsko (ja pomorsko najwyżej po żonie, ale Wujaw tego nie uzna :wink: ).
tstaszek
Adjoint
Posty: 728
Rejestracja: sobota, 18 marca 2006, 19:06
Lokalizacja: SKĄD SIĘ DA

Post autor: tstaszek »

Ja jeśli już to tylko tłumaczenie. Ale się powtórzę muszę znać terminy. Nie chcę obiecywać czegoś czego nie będę w stanie dotrzymać. Wolno zbliża się koniec roku a dla księgowego to oznacza jedno, piekło!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Więc please o terminy, wiem, że marudzę ale nie chcę po prostu nawalić później, zostawiając Was na lodzie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

czy interesuje Was playtestowanie w Cyberboardzie czy na wydrukach? Bo jesli to drugie, to trzeba najpierw stworzyc tzw playtest kit.
tstaszek
Adjoint
Posty: 728
Rejestracja: sobota, 18 marca 2006, 19:06
Lokalizacja: SKĄD SIĘ DA

Post autor: tstaszek »

No i comandante znów mnie zbył :)
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

wyslalismy wiadomosci w tym samym momencie, nie widzialem co napisales, sorry

Jesli chodzi o tlumaczenie, to wchodzi w gre dwie sytuacje:
a) tlumaczenie na rzecz playtesterow
b) ostateczne tlumaczenie

ja uwazam, ze powinnismy zrobic jak w punkcie b) a playtesterow dobrac z posrod tych, ktorzy przepisy sa w stanie przeczytac po angielsku. Zatem, nie wczesniej, jak skonczymy playtest. Sadze, ze bedzie to raczej poczatek nastepnego roku niz koniec tego.
tstaszek
Adjoint
Posty: 728
Rejestracja: sobota, 18 marca 2006, 19:06
Lokalizacja: SKĄD SIĘ DA

Post autor: tstaszek »

comandante pisze:wyslalismy wiadomosci w tym samym momencie, nie widzialem co napisales, sorry

Jesli chodzi o tlumaczenie, to wchodzi w gre dwie sytuacje:
a) tlumaczenie na rzecz playtesterow
b) ostateczne tlumaczenie

ja uwazam, ze powinnismy zrobic jak w punkcie b) a playtesterow dobrac z posrod tych, ktorzy przepisy sa w stanie przeczytac po angielsku. Zatem, nie wczesniej, jak skonczymy playtest. Sadze, ze bedzie to raczej poczatek nastepnego roku niz koniec tego.
Ok dzięki, to jeszcze żeby to był koniec stycznia początek lutego i będzie w miarę ok :).
Awatar użytkownika
Wallenstein
Sergent-Major
Posty: 172
Rejestracja: środa, 26 kwietnia 2006, 09:13
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Wallenstein »

Chętnie zabiorę się do testowania.
Preferowałbym cyberboard, który mogę przygotować jeżeli jeszcze nikt się za to nie zabrał.
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

No z nieba mi spadasz! Chcialbym z Toba to omowic na GG. Podaj mi prosze swoj nr.
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Wallenstein jest autorem świetnego gameboxa do Wilderness War zamieszczonego na stronie GMT tzw. polish gamebox :).
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Zablokowany

Wróć do „Los Diablos Polacos”