Puchar Komendanta - nowy turniej od jesieni

Forum grupy Los Diablos Polacos
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Puchar Komendanta - nowy turniej od jesieni

Post autor: Comandante »

Witam,

Rozmyslam nad zorganizowaniem turnieju, zaczynajac od jesieni. Bedzie on prawdopodobnie obejmowal rozgrywki w PoG i/lub FtP. Ogolne zalozenie jest takie:

W rozgrywkach bierze udzial ustalona grupa graczy, ktorzy maja okreslony czas na rozegranie swoich partii (mysle, ze pol roku) przy czym rozegrac maja ich pewna liczbe (np. 5) a przeciwnikow dobierac dowolnie sposrod innych graczy bioracych udzial w Turnieju. Gracze, ktorzy rozegraja wiecej niz 5 gier beda mogli do klasyfikacji wybrac najlepsze wyniki.

Udzial w Turnieju bedzie obciazony pewnym kosztem (za kazda gre?), przy czym gry 6 i kolejne nie beda kosztowac juz nic. Zwyciezca turnieju oraz gracze zajmujacy miejsca 2 i 3 otrzymaja nagrody pieniezne. Nad wszystkim bedzie czuwal Sad Turniejowy.

Co myslicie? Kto bylby zainteresowany udzialem w takim turnieju?
Ostatnio zmieniony piątek, 1 czerwca 2007, 14:12 przez Comandante, łącznie zmieniany 1 raz.
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Re: Puchar Komendanta - nowy turniej od jesieni

Post autor: Nico »

Comediante pisze:Udzial w Turnieju bedzie obciazony kosztem 10 PLN za kazda gre, przy czym gry 6 i kolejne nie beda kosztowac juz nic.
Tańszy jest już udział w turniejach organizowanych przez zachodnich wydawców pod patronatem BPA (trzeba być członkiem BPA w momencie rozpoczęcia turnieju - 1 rok - 10$) :P. Zapisując się do BPA na dany rok można grać w tylu turniejach w ilu się tylko zacznie grać w danym roku członkostwa. Nagród nie ma, ale jest to niejako międzynarodowe i jest prestiż. Poza tym nie o złote gacie chodzi w rozgrywkach.
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Stawka jest przykladowa. Nie ma problemu w tym, zeby ja dostosowac do oczekiwan. Bardziej chodzi mi o konstrukcje turnieju, bo jak widac gracze ciagle odpadaja w trakcie rozgrywek. Szukam formuly, ktora przed tym bedzie chronic tych, ktorzy chca grac.

A do BPA i tak kiedys sobie wstapie :P
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

10 zł za grę to absurd ;P. 10 zł wpisowego to rozumiem. W każdym turnieju odpadają, nawet na zachodzie, po prostu znajduje się zastępstwo i tyle. Najlepiej by było grupować ludzi w/g miast, w ten czas zawsze mogą rozegrać partyjkę f-t-f.
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Wcale nie absurd ale nie upieram sie. Moze byc 10zl wpisowego, nie o tym ma byc dyskusja, w zwiazku z tym zmieniam swoj pierwszy post.

Prosze tez moderatora/administratora o przeniesienie watku do folderu Los Diablos Polacos. Dziekuje.
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Post autor: Aldarus »

Ja pewnie jak zwykle się nie zdecyduję. Dla mnie tempo jest za duże :-(
Ale ja jestem specyficznym przypadkiem. Ale żeby nie być takim antyspołecznym, to mogę zadeklarować wspieranie prac sądu turniejowego (znam obie gry w miarę dobrze :)
Powiedz, czy gracze będą mogli grać w obie gry w ramach jednego turnieju, czy będą to dwa osobne turnieje ? Bo chyba znajomość ftp nie jest aż tak masowa jak pog-a.
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Mysle, ze dwa osobne turnieje.
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Co do PoGa to wolałbym, żeby był jeden turniej, a już mamy forumowy turniej PoGa, który prowadzi hubertok, więc nie ma sensu go dublować. Za to For the People czy inne gry jak najbardziej - przyda się coś nowego.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Grohmann
Starosta
Posty: 898
Rejestracja: środa, 4 stycznia 2006, 22:39
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 2 times

Post autor: Grohmann »

Propozycja odnośnie formuły turnieju:
+ wpisowe wynoszące ileś tam złoty, fundujące nagrody zwycięzcom

+ kaucja 20 złotych za każdy mecz - zwracana dopiero po zakończeniu meczu - w przypadku nie dokończenia meczu przechodzi na fundusz nagrody

+++ jeśli mecz został niedokończony z winy jednego gościa (zgłaszane przestoje) to jego oponent oczywiście nie ponosi kary i możę odebrac kaucję
Awatar użytkownika
Grohmann
Starosta
Posty: 898
Rejestracja: środa, 4 stycznia 2006, 22:39
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 2 times

Post autor: Grohmann »

Albo inna propozycja , nawiązująca już wybitnie do hazardu :D :P

+ początkowe wpisowe, przykładowo 10zl
+ wejście do każdego meczu - 10zlotych - wygrany zbiera wszystko :twisted:

To oczywiście propozycja nieco z przymrużeniem oka ;)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Grohu, co Ty tu chcesz szulernię z naszego zacnego forum zrobić? :) :lol:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Grohmann
Starosta
Posty: 898
Rejestracja: środa, 4 stycznia 2006, 22:39
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 2 times

Post autor: Grohmann »

Zaraz szulernię :P
Ja tylko zapodałem pomysł :) Decyzja należy do Was ;)
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Ja mysle, ze nastepny turniej w PoG odbedzie sie dopiero po zakonczeniu obecnego, inaczej tego nie widze. Ale to nie znaczy, ze nie mozna sobie o tym porozmawiac :)
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Nie ma przeszkód by na raz były dwa turnieje tylko może niech ten drugi będzie w inną grę, jeśli już.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

Grohmann pisze:Propozycja odnośnie formuły turnieju:
+ wpisowe wynoszące ileś tam złoty, fundujące nagrody zwycięzcom

+ kaucja 20 złotych za każdy mecz - zwracana dopiero po zakończeniu meczu - w przypadku nie dokończenia meczu przechodzi na fundusz nagrody

+++ jeśli mecz został niedokończony z winy jednego gościa (zgłaszane przestoje) to jego oponent oczywiście nie ponosi kary i możę odebrac kaucję
tez myślałem o kaucji ale to mozna łatwo obejść, poprostu podstawisz się do okrążenia i juz partia skończona;
problem jest tez taki, że często nie wiadomo z czyjej winy jest opóżnienie
Zablokowany

Wróć do „Los Diablos Polacos”