Pancerne nowości ze Wschodu

Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: Pancerne nowości ze Wschodu

Post autor: Teufel »

Takie, jak poprzednio ukazywano.

Obrazek
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
Marcin2501
Major
Posty: 1197
Rejestracja: środa, 10 października 2007, 11:33
Lokalizacja: z miasta Łodzi

Re: Pancerne nowości ze Wschodu

Post autor: Marcin2501 »

Teufel pisze:Takie, jak poprzednio ukazywano.

Obrazek
Bo to czyjaś fantazja była tylko.
Radosław Kotowski
Chui
Posty: 747
Rejestracja: środa, 31 grudnia 2014, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 214 times
Been thanked: 22 times

Re: Pancerne nowości ze Wschodu

Post autor: Radosław Kotowski »

Darth Stalin pisze:
Moduły wieżowe do BWP (na Bumerangu, Kurgańcu i T-15 takie same!) zajefajne :twisted: :D . Moduły w wersji transportera wyglądałą słabiutko...
Bo to transporter :)
Miały być działka i nie ma. Na pewno to przemyślana decyzja.
Jak my tu przetrwaliśmy?
Awatar użytkownika
Frederick
Sous-lieutenant
Posty: 356
Rejestracja: niedziela, 19 września 2010, 12:02
Lokalizacja: Chrzanów, Małopolska
Been thanked: 13 times

Re: Pancerne nowości ze Wschodu

Post autor: Frederick »

Z tymi Armatami ja bym nie był na miejscu *ruskich* taki zachwycony i optymistycznie nastawiony. Wręcz przeciwnie. Zgadzam się raczej z opinią o tym że jest w tej chwili bardziej kampania propagandowa. Oczywiście że rosjanie będą w nastepnych latach się starac trzymac kase na zbrojenia na coraz wyższym poziomie , ale mimo wszystko na jak długo wytrzymają , nie wiem ... W zasadzie każdy *sensowny* mający coś do powiedzenia ekspert od spraw gospodarczych w Rosji ... z tych kto nie dostaje pensje za swoje poprawne wywiady oczywiście ... wskazuje że sprawy idą w bardzo złym kierunku. Struktura gospodarki rosyjskiej jest taka że inaczej po prostu nie może byc. Przy tym te złe sprawy dopiero się zaczynają. A ponieważ ja sam mam dobre kontakty no przynajmniej z ludzmi od modelarstwa w Rosji to mogę powiedziec że już każda firma tam i każdy obywatel odczuł te zmiany gospodarcze dośc mocno na własnym portfelu.

I mimo głownego nurtu propagandy na temat nowej generacji ciezkiego sprzętu szerzą się jednak i inecie rosyjskim równierz tego typu opinie

Obrazek

O czołgu jak na razie za dużo nie wiadomo ... ale z tych informacji które podawano koszt jego bedzie całkiem całkiem wysoki. A śmiem wątpic w realne możliwości przemysłu rosyjskiego jak i realne możliwości armii rosyjskiej. W tym wszystkim duży wpływ jest potężnej osłony propagandowej.
to jest jakijś błąd że się urodziłem w XX wieku...

http://oldguard.ucoz.com/
Awatar użytkownika
brathac
Colonel en second
Posty: 1469
Rejestracja: wtorek, 17 października 2006, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 62 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Pancerne nowości ze Wschodu

Post autor: brathac »

Pamiętaj jednak Fredericku, że co jak co, ale w Rosji może nie być na jedzenie, ale kasa na czołgi zawsze się znajdzie.
lumen
Caporal
Posty: 73
Rejestracja: wtorek, 6 stycznia 2015, 00:48

Re: Pancerne nowości ze Wschodu

Post autor: lumen »

Tak tylko T-90A nie kupowano bo był drogi - a to zły wóz nie był.
Z pewnością wyraźnie lepszy od T-72B3...

Ten wóz ma być nawet 3 razy droższy od "Władimira" - to nie wiem jaki musiał by być się opłacało...


Na pewno władzy potrzebny jest "sukces".
Nowe tanki mogą tym sukcesem być...

Z drugiej strony ich działania mogą pozytywnie wpłynąć na Europe.
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: Pancerne nowości ze Wschodu

Post autor: Darth Stalin »

No i tak czy inaczej rosyjska armia potrzebuje czołgu nowej generacji. Ich przemysł zresztą też...
Więc Armaty kupowane będą. Po kilkadziesiąt rocznie, ale to wystarczy.
Awatar użytkownika
Frederick
Sous-lieutenant
Posty: 356
Rejestracja: niedziela, 19 września 2010, 12:02
Lokalizacja: Chrzanów, Małopolska
Been thanked: 13 times

Re: Pancerne nowości ze Wschodu

Post autor: Frederick »

Więc Armaty kupowane będą. Po kilkadziesiąt rocznie, ale to wystarczy.
Pewnie że wystarczy ... wystarczy żeby do tej trumny gwoździe ostatnie powbijac. Z pewnością w charakterze Rosjan jest potrzeba czuc dumę za *siłe* swego państwa i są oni gotowi płacic za to dobrobytem swoim ... ale bez przesady. ZRSR się rozleciał a dzis potrzeby obywateli rosyjskich codzienne są już zupełnie inne. Potrzeby regionów też inne. Cały ten system jest o wiele mniej stabilny. Ciekawe jest to że w zasadzie zbrojenie się Rosjan jest dobrą raczej wiadomością z tego powodu że w ten sposób sami sibie w ziemie wkopują. Z innej strony jak by Rosja się zdestabilizowała z tą ilością broni którą ma ... to by się zrobiło piekło na wschodzie.

W każdym razie wszystko idzie w tym kierunku w którym idzie i wątpie żeby coś mogło by się zmienic.
to jest jakijś błąd że się urodziłem w XX wieku...

http://oldguard.ucoz.com/
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: Pancerne nowości ze Wschodu

Post autor: Darth Stalin »

Akurat ta domniemana (i zapewne przez wielu oczekiwana) "destabilizacja Rosji" jakoś się nie spełnia. A cena ropy rośnie... :D
Obawiam się, że ten rzekomy "gwóźdź do trumny" to tylko pobożne życzenie.

Poza tym ta cena 400mln rubli to zupełna fantastyka - ja się spotkałem z ocenami, że to ma być 3xT-90A, czyli w przedziale 210 mln rubli (z grubsza tyle, co Abrams, wedle wyliczenia, które wrzuciłeś). Aczkolwiek ciekaw jestem, jak zostały wyliczone koszty Leclerca, Leoparda i Abramsa... bo Leclerki zamawiane nie są, nowe Leopardy też nie, nowe Abramsy również nie (ostatnie zamówienie było dla Australii) - wszystko co jest teraz to modernizacje.

BTW:
fotoszopowa wizualizacja "jak T-14 wygląda bez maskownicy":

http://zapodaj.net/images/ce84f06accdd9.jpg

Nb. możliwą produkcję Armaty na poziomie 30-60-max 90 sztuk rocznie trudno nazwać "militaryzacją" - to jest raczej nadrabianie straconych lat i wręcz konieczność, szczególnie, jeśli np. apokaliptyczne wizje o "chińskim parciu na syberyjskie surowce" miałyby się spełnić... :ugeek:
lumen pisze:Tak tylko T-90A nie kupowano bo był drogi - a to zły wóz nie był.
Z pewnością wyraźnie lepszy od T-72B3...
Nie był "zły", ale modernizacja do standardu T-72B3 dawała wóz niewiele gorszy. A skoro w opracowaniu był już T-14 (i to w oparciu o paręnaście lat wcześniejszych prób, testów itp., choćby z Obiektem 195), to pakowanie się w T-90A nie miało sensu.
Na eksport (do Indii) idzie T-90SM, czyli max tego, co się da wycisnąć z T-72. A nie zdziwię się, jak zubożony T-14 po 2020 roku też trafi na eksport... do Indii oczywiście. Chińczycy ich nie dostaną z wielu względów, więc na wypadek "żółtych ludzików na Syberii" Rosjanie zachowają dominację pancerną; w dodatku trzymają Chińczyków wiadomo za co z silnikami lotniczymi.

Dlatego wszelkie dywagacje o "gwoździach do trumny" są IMHO kompletnie bez sensu.
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pancerne nowości ze Wschodu

Post autor: cdc9 »

Ale trochę głupio, że na oczach dziennikarzy muszą holować, to cudo na Placu Czerwonym. :lol: Za Stalina nie do pomyślenia!
Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)
Awatar użytkownika
Frederick
Sous-lieutenant
Posty: 356
Rejestracja: niedziela, 19 września 2010, 12:02
Lokalizacja: Chrzanów, Małopolska
Been thanked: 13 times

Re: Pancerne nowości ze Wschodu

Post autor: Frederick »

Pod czas repetycja defilady Armata stanęła ... po 10 minutach ją zaczeto z Placu Czerownego ewakuowac, przy czym ogłoszono obserwującym że to jest planowa akcja która miała by pokazac jak się będzie odbywała ewkuacja na polu wałki

Obrazek
Akurat ta domniemana (i zapewne przez wielu oczekiwana) "destabilizacja Rosji" jakoś się nie spełnia. A cena ropy rośnie... :D
Obawiam się, że ten rzekomy "gwóźdź do trumny" to tylko pobożne życzenie.
Wręcz odwrotnie ... to są rzeczy no po prostu nie do uniknęcia nie dla tego że *wszystkim nam tego się chce* albo komuś tak się chce ... tylko z prostego powodu. Rosjanie prowadzą taką politykę którą prowadza ... gospodarczą przede wszystkim. Cała ta historia z wojną i zbrojeniami tylko przyśpiesza wydarzenia. To jest logika i nic poza nią. Jeżeli masz taki system polityczny jaki jest w Rosji, taką korupcje i takie zróznicowane regiony przy takich ambicjach i takiej strukturze gospodarki i przy tym nie masz zamiaru cokołwiek zmieniac zupełnie ... i przy tym pchasz swój kraj do nowego wyścigu zbrojeń czy jego nawet imitacji bo Rosja nie jest w stanie realnie się ściagac ... To wynik jest nie do uniknięcia. Po prostu nie da się inaczej.

Inne pytanie ile czasu to zajmie. W ZRSR ludzi którzy realny stan rzeczy znali w latach 70ch prognozowali bardzo zły koniec ... wtedy już wszystko było widoczne. Proces zajął wtedy 20 lat. Wszystko zależy od wielu wielu czynników ... może to byc 2 lata albo 22. To bez znaczenia.

Dla religijnej wiaru tu nie ma miejsca. Ona tu nikomu nie pomoże.
to jest jakijś błąd że się urodziłem w XX wieku...

http://oldguard.ucoz.com/
Awatar użytkownika
Frederick
Sous-lieutenant
Posty: 356
Rejestracja: niedziela, 19 września 2010, 12:02
Lokalizacja: Chrzanów, Małopolska
Been thanked: 13 times

Re: Pancerne nowości ze Wschodu

Post autor: Frederick »

jakoś się nie spełnia
Co wedlug ciebie ma byc *spełnieniem* tego ? Wszystkie procesy są jawne ... jeżeli chcesz oczywiście głębiej sie zanurzyc i zbadac te procesy a nie jak zawsze ...
to jest jakijś błąd że się urodziłem w XX wieku...

http://oldguard.ucoz.com/
Awatar użytkownika
Frederick
Sous-lieutenant
Posty: 356
Rejestracja: niedziela, 19 września 2010, 12:02
Lokalizacja: Chrzanów, Małopolska
Been thanked: 13 times

Re: Pancerne nowości ze Wschodu

Post autor: Frederick »

to jest jakijś błąd że się urodziłem w XX wieku...

http://oldguard.ucoz.com/
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: Pancerne nowości ze Wschodu

Post autor: Darth Stalin »

Ale akurat w przypadku tego czołgu wiadomo, co się stało. Za dużo elektroniki :D , i system się zawiesił (zostawiając wrzucony bieg); trzeba było zrestartować i tyle :lol:
Awatar użytkownika
Darth Simba
Sous-lieutenant
Posty: 373
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:46
Lokalizacja: Przasnysz
Been thanked: 3 times

Re: Pancerne nowości ze Wschodu

Post autor: Darth Simba »

To kiedy ta Rosja upadnie? :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Geopolityka i współczesne konflikty zbrojne”