Kanada zapowiada kroki odwetowe

Antypirx
Capitaine
Posty: 848
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2014, 12:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 27 times

Kanada zapowiada kroki odwetowe

Post autor: Antypirx »

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,230 ... z#BoxBizCz

https://gieldaigospodarka.pl/2017/04/25 ... za-pozwem/

I tak dalej. Znaczy chodzi o przyłączenie całej Kanady (razem z jej roszczeniami do Arktyki :mrgreen: ) do Zjednoczonych Stanów?
"... ma wierzytelność zabezpieczoną hipoteką przemysłową, co stwierdza kurator upadłowy" (Prokuratura Rejonowa w Tychach. O matko.)

W ciasteczku z wróżbą napisali: "Rób to, co sprawia ci frajdę". Więc rozstałem się z żoną i znalazłem sobie taką sucz, która potrafi wyssać chrom z gałki od haka samochodowego. - Joe Monster makes my day.
Antypirx
Capitaine
Posty: 848
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2014, 12:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 27 times

Re: Kanada zapowiada kroki odwetowe

Post autor: Antypirx »

I pogłębiony komentarz, z którym się w zasadzie nie zgadzam:
http://next.gazeta.pl/next/7,156830,231 ... BoxNextImg

Wojna póki co nie obejmuje segmentu "gry planszowe i karciane".
"... ma wierzytelność zabezpieczoną hipoteką przemysłową, co stwierdza kurator upadłowy" (Prokuratura Rejonowa w Tychach. O matko.)

W ciasteczku z wróżbą napisali: "Rób to, co sprawia ci frajdę". Więc rozstałem się z żoną i znalazłem sobie taką sucz, która potrafi wyssać chrom z gałki od haka samochodowego. - Joe Monster makes my day.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Kanada zapowiada kroki odwetowe

Post autor: RAJ »

Też się nie zgadzam z postawioną tezą.
Owszem, USA zarabia na eksporcie pieniądza, ale to powoduje, że jego gospodarka jest coraz bardziej chora i narażona na zewnętrzne ataki oraz załamanie.
Całkiem słusznie Trump chce ją uzdrowić.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Antypirx
Capitaine
Posty: 848
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2014, 12:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 27 times

Re: Kanada zapowiada kroki odwetowe

Post autor: Antypirx »

Autor nie dopiął imho pętli wychodząc od tego, że w ameryce będzie więcej pieniędzy z wartości dodanej przedsiębiorstw, ale nie wyprowadził wniosku, że te pieniądze niwelować będą deficyt bezpośrednio, podlegając opodatkowaniu. I dalej - pozostający w USA opodatkowany pieniądz, będzie generował dalszy pieniądz, bo wiadomo, że pieniądz robi pieniądz. Poza tym (a na poziomie racji stanu to już na pewno) obowiązuje zasada naczelna, która jest taka, że jeśli w równym zasięgu leżą jakieś zasoby/dobra/źródła zysków, to lepiej, żeby znalazły się pod naszą kontrolą. Lepiej, żeby ten pieniądz biegnący przez prerię, jak bizony, zostawił skórę i mięso nam. Uzysk już spory choćby tylko z tego powodu, że lokalny system pieniężny, dzięki większej płynności będzie się kręcił w tym miejscu o tyle szybciej, o ile w innym wolniej.
Teza, że ta sytuacja miałaby powodować wstrzymanie inwestycji, jest dziwna. Przedsiębiorcy będą zachwyceni uzyskując ochroną państwową, o ile będą wiedzieli, jaki mają horyzont czasu na zwroty (stabilne prawo haha). Grunt to pewność, że nasz towar będzie o te konkretne procenty tańszy. Inną sprawą jest, jak długo to da realną ekonomiczną przewagę i co na to konsument. Innym pożytkiem będzie zatrzymanie u siebie miejsc powstawania i wdrażania nowych technologii tudzież oczywiście miejsca pracy w r.e.a.l.n.e.j. gospodarce, po raz kolejny generujący wpływy podatkowe, zamiast kosztów (zasiłki). Gra o nie z pewnością jest grą o sumie zerowej, o ile napięcia i konfrontacje militarne i polityczne ograniczają możliwe kooperacje i ich obszary. To oczywiście w warunkach nieufności w przestrzeni międzynarodowej, w którą przeszła nieufność sprzed 10 lat w obszarze finansowym. Wydaje się, że to się już stało i Trump ze swoimi decyzjami jest tylko emanacją tego ducha. Jeśli nie w poprzednich wyborach to w następnych, po nieudanej kadencji Hilary Clinton, wygrałby ktoś, kto robiłby to samo.
Cel taktyczny jest widoczny i jest nim odbudowa powera przez reindustrializację. Rywalizacja trwa nieustannie. I wcale niekoniecznie musi chodzić o w niej jakieś nastawianie się na konfrontację z Chinami i odbieranie im źródła zysków na początek, ale np. o podstawowe zabezpieczenie jednocześnie i zaplecza i perspektywy. Obszarami konsolidacji są obecnie już całe kontynenty, a ta dotycząca Ameryki Północnej trochę ostatnio przystopowała. Ona zresztą też nie musi być wcale założonym celem. Może postępować mimochodem.
"... ma wierzytelność zabezpieczoną hipoteką przemysłową, co stwierdza kurator upadłowy" (Prokuratura Rejonowa w Tychach. O matko.)

W ciasteczku z wróżbą napisali: "Rób to, co sprawia ci frajdę". Więc rozstałem się z żoną i znalazłem sobie taką sucz, która potrafi wyssać chrom z gałki od haka samochodowego. - Joe Monster makes my day.
Antypirx
Capitaine
Posty: 848
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2014, 12:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 27 times

Re: Kanada zapowiada kroki odwetowe

Post autor: Antypirx »

RAJ pisze:Też się nie zgadzam z postawioną tezą.
Owszem, USA zarabia na eksporcie pieniądza, ale to powoduje, że jego gospodarka jest coraz bardziej chora i narażona na zewnętrzne ataki oraz załamanie.
Całkiem słusznie Trump chce ją uzdrowić.
Wszystkie imperia realne przekształcały się w pewnym momencie w finansowe, a potem upadały. Skapnęli się ;)
"... ma wierzytelność zabezpieczoną hipoteką przemysłową, co stwierdza kurator upadłowy" (Prokuratura Rejonowa w Tychach. O matko.)

W ciasteczku z wróżbą napisali: "Rób to, co sprawia ci frajdę". Więc rozstałem się z żoną i znalazłem sobie taką sucz, która potrafi wyssać chrom z gałki od haka samochodowego. - Joe Monster makes my day.
Antypirx
Capitaine
Posty: 848
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2014, 12:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 27 times

Re: Kanada zapowiada kroki odwetowe

Post autor: Antypirx »

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 02236.html

I tak dalej.
Z drugiej strony, wychodząc z selektywności obszarów oclenia, można chyba (na razie) traktować wojnę celną jako narzędzie regulacji hmm.. wewnątrzglobalnego rynku.
Także ograniczenia transferów wrażliwych technologii, ale to inna sprawa.
"... ma wierzytelność zabezpieczoną hipoteką przemysłową, co stwierdza kurator upadłowy" (Prokuratura Rejonowa w Tychach. O matko.)

W ciasteczku z wróżbą napisali: "Rób to, co sprawia ci frajdę". Więc rozstałem się z żoną i znalazłem sobie taką sucz, która potrafi wyssać chrom z gałki od haka samochodowego. - Joe Monster makes my day.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Geopolityka i współczesne konflikty zbrojne”