Wyprawa prezydentów Kaczyńskiego i Saakaszwili po Gruzji

Awatar użytkownika
Takeo Takagi
Shosa
Posty: 1009
Rejestracja: piątek, 17 listopada 2006, 12:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Takeo Takagi »

Ze wzgledu na to, ze silne lobby prorosyjskie na tym forum juz sie wypowiedzialo w tym temacie, to mnie pozostaje tylko sie podpisac pod powyzszymi komentarzami. Bo ja tez kocham Rosje tak bardzo, ze az ojej.
Ciasteczko po prostu mi się należy.
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Post autor: elahgabal »

Ja mateczki Rosji nie kocham, ale wygląda to tak, jakby Saakaszwili specjalnie kazał podprowadzić konwój pod posterunek, wiedząc, że w ramach ostrzeżenia będą strzelać. Wygląda to na dosyć nieudolną intrygę. Ale nie przesądzam.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Bawią mnie rozważania na temat: dlaczego polska ochrona jechała 300 metrów za "panem prezydentem". W takie akcje ochroniarzy się raczej nie wtajemnicza, więc lepiej, żeby nie byli na miejscu "strzelaniny". Mogliby przecież prawidłowo zareagować - rzucić "pana prezydenta" na ziemię, odpowiedzieć ogniem i poranić "napastników", którzy przestaliby nagle krzyczeć po rosyjsku, a zaczęli po gruzińsku. To by kiepsko wyglądało w TV.

Pytam: NA CO CZEKAMY? CO JESZCZE MUSI SIĘ ZDARZYĆ, ŻEBY KTOŚ ZA TO ODPOWIEDZIALNY ROZPOCZĄŁ PROCEDURĘ ODWOŁANIA SZALEŃCA Z NAJWYŻSZEGO URZĘDU W PAŃSTWIE? CZY MUSI DOJŚĆ DO PRAWDZIWEJ TRAGEDII, ŻEBYŚMY WSZYSCY OTRZEŹWIELI I ZOBACZYLI FAKTY TAKIMI, JAKIE SĄ?

No to sobie pogadałem. A jutro pan premier będzie się uśmiechał do "pana prezydenta" i wydawał oświadczenia, że nie wolno do niego strzelać.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Gustavus
Warrant Officer
Posty: 830
Rejestracja: piątek, 2 marca 2007, 18:36
Lokalizacja: Włochy ;)

Post autor: Gustavus »

Pewnie niektórzy będą chcieli ograniczyć wpływ Kaczora na politykę zagraniczną, ale w tej sytuacji (cała ta wojna w Gruzji) jednak ciężko może być im to wykorzystać.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Gustavus, łącznie zmieniany 1 raz.
Zeppelin, flieg,
Hilf uns im krieg,
Flieg nach England,
England wird abgebrannt,
Zeppelin, flieg.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

No tak, wygląda na to, że już poruszyliśmy wszystkie istotne kwestie, więc choć chciałem jeszcze coś dodać, na tym zakończę.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zeka

Post autor: Zeka »

Raport ABW jest jasny, ale teraz pewnie się okaże, że ABW też jest częścią tajemniczego lobby prorosyjskiego w kraju i zaistnieje konieczność jej rozwiązania ;)
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Zeka, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Geopolityka i współczesne konflikty zbrojne”