Plastiki 1:100

Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Plastiki 1:100

Post autor: AWu »

S-23 znowu donosi:

Obrazek
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Plastiki 1:100

Post autor: Sarmor »

Na dobry początek weekendu recenzja Shermana: http://thenode.pl/artykuly/modelarstwo/ ... a2-sherman
(Na granicy offtopu: jakby ktoś mógł coś mi podsunąć o Shermanach w 1 Armii WP, to będę dźwięczny. Ponoć Sowieci je pożyczyli po walkach w Gdańsku, bo zabrakło czołgów: https://en.wikipedia.org/wiki/Lend-Leas ... nks#Poland Widziałem też fotkę Shermana z adekwatnym orłem, ale AFAIK to fotomontaż, nawet trafiłem kiedyś też na oryginalne zdjęcie.)

I cała trójka ślicznotek z Detroit (to zdjęcie chyba próbował zalinkować AWu powyżej).
Obrazek
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Plastiki 1:100

Post autor: AWu »

Niestety w moim Magnuskim brakuje akurat strony na której wg spisu powinno być coś o Shermanach :>
Awatar użytkownika
Kretus
Baron
Posty: 1192
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 19:14
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Has thanked: 135 times
Been thanked: 73 times

Re: Plastiki 1:100

Post autor: Kretus »

Cała rodzina:
Obrazek
Obrazek
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Plastiki 1:100

Post autor: Sarmor »

No, Kretusie, ładna kolekcja. Szyłka chyba najfajniejsza. :)

A ja wczoraj wieczorem zebrałem się i opisałem Stuarta: http://thenode.pl/artykuly/modelarstwo/ ... -m3-stuart

Obrazek
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Marcin2501
Major
Posty: 1197
Rejestracja: środa, 10 października 2007, 11:33
Lokalizacja: z miasta Łodzi

Re: Plastiki 1:100

Post autor: Marcin2501 »

Przednia część górnej płyty wieży schodzi się na gładko, czy ten trójkąt trochę wystaje?
Awatar użytkownika
Fromhold
Général de Division
Posty: 3383
Rejestracja: poniedziałek, 1 marca 2010, 21:38
Lokalizacja: obóz warowny
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Plastiki 1:100

Post autor: Fromhold »

Marcin2501 pisze:Przednia część górnej płyty wieży schodzi się na gładko, czy ten trójkąt trochę wystaje?
Model wygląda bardzo fajnie, ale taki podział formy na wieży jest chyba najgorszy z możliwych i raczej niczym nie usprawiedliwiony.
Są doskonałe figurki i modele. Są też doskonałe plany i materiały źródłowe, ale nigdy nie idzie to w parze.
http://fromholdblog.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Plastiki 1:100

Post autor: Sarmor »

@Marcin2501
Niestety, nie schodzi się do końca na gładko - u mnie z jednej strony trójkąt wystaje, z drugiej jest zapadnięty. Ale to pewnie moja wina, a nie modelu. ;)

@Fromhold
Masz na myśli podział wieży na dwie połówki i dach czy kształt dachu z tym trójkątem?
Jeśli to pierwsze, to ja nie wyobrażam sobie innej możliwości zrobienia włazów/wizjerów po bokach wieży przy zachowaniu (względnej) prostoty budowy. Jeśli chodzi o trójkąt, to faktycznie mogli odlać ten dach w całości jako jedną część.
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Fromhold
Général de Division
Posty: 3383
Rejestracja: poniedziałek, 1 marca 2010, 21:38
Lokalizacja: obóz warowny
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Plastiki 1:100

Post autor: Fromhold »

Sarmor pisze:
@Fromhold
Masz na myśli podział wieży na dwie połówki i dach czy kształt dachu z tym trójkątem?
Jeśli to pierwsze, to ja nie wyobrażam sobie innej możliwości zrobienia włazów/wizjerów po bokach wieży przy zachowaniu (względnej) prostoty budowy. Jeśli chodzi o trójkąt, to faktycznie mogli odlać ten dach w całości jako jedną część.
Oczywiście chodzi o to drugie. Dwie boczne połówki to normalka, zwłaszcza jak się chce robić ruchomą armatę. Natomiast nie dzieli się jednolitej płaszczyzny na kawałki, jak zrobiono z przednią płytą dachu wieży.
Są doskonałe figurki i modele. Są też doskonałe plany i materiały źródłowe, ale nigdy nie idzie to w parze.
http://fromholdblog.blogspot.com/
Wieża
Caporal-Fourrier
Posty: 85
Rejestracja: czwartek, 6 października 2011, 21:14
Lokalizacja: łódzkie

Re: Plastiki 1:100

Post autor: Wieża »

Witam właśnie miałem niewątpliwą przyjemność złożenia BWP-2 od firmy BATTLEFRONT. Bardzo przyjemna maszyna wyszła. Produkcje Zvezdy dystansuje szczegółowością i jakością o całą długość kadłuba :lol: Składa się zdecydowanie łatwiej i szybciej niż produkty Zvezdy jednak trzeba używać kleju. Mam tylko zastrzeżenie co do zbyt delikatnego sposobu montażu wyrzutni Spandrel i granatów do wieży BWP-a, że mogą po jakimś czasie odpadać ale to się zobaczy. Tak czy inaczej modelik całkiem zacny.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Plastiki 1:100

Post autor: Sarmor »

Jak to mawiają na internetach: pics or it didn't happen. ;)
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Plastiki 1:100

Post autor: Sarmor »

I recenzja ostatniego amerykańskiego czołgu Zvezdy - M3 Lee: http://thenode.pl/gry-figurkowe/modelar ... zda-m3-lee
Choć w sklepach pojawiła się już pierwsza z zapowiedzianych pod koniec zeszłego roku nowości z serii Art of Tactic, to pozostały mi do zrecenzowania jeszcze dwa modele wydane w 2015 (i jeden wcześniejszy, ale sza...). Pora zatem nadrobić zaległości i przyjrzeć się trzeciemu z wydanych przez Zvezdę czołgów amerykańskich, zdecydowanie najmniej spodziewanemu – M3 Lee.
Obrazek

A w sklepach już SU-100 i niedługo pewnie też SU-152...
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Plastiki 1:100

Post autor: Sarmor »

Ostatnia nowość z zeszłego roku zrecenzowana: http://thenode.pl/gry-figurkowe/modelar ... vezda-t-60 :)
Na półkach sklepów stoją już tegoroczne nowości z Art of Tactics, jedne z najpopularniejszych pojazdów II wojny światowej: Pantera, Tygrys Królewski, T-34 i IS-2. Nim jednak się nimi zajmę, chciałbym zamknąć listę zeszłorocznych zestawów, dlatego dziś omówię czołg mały i niepozorny – T-60.
A niedługo pewnie zajmę się Battlefrontem, bo zamówiłem sobie trochę w miarę świeżych plastikowych Sowietów: piechotę i działo ZiS-2 lub 3.

Zresztą firma ta nie spoczęła na laurach i przygotowuje kolejne plastikowe modele do 1:100: http://tanksthegame.pl/?p=97
Lee/Grant, Sdkfz 234 we wszystkich wersjach, Tygrys, Panzer III, wczesne Panzer IV...
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Adjoint
Posty: 763
Rejestracja: środa, 23 września 2015, 18:06
Lokalizacja: Warszawa, Warszawa Warszawa

Re: Plastiki 1:100

Post autor: LordDisneyland »

Sarmorze, piszesz, że km zastąpiony rurką... ale harmaty to się już wymienić/nawiercić nie chciało? :D Nie no, jasne że się czepiam :)
Dzięki za relację - i mam pytanie: wydaje mi się, czy to prawda, że w ostatnich zvezdowych produktach plastik jeszcze bardziej łamliwy niż wcześniej?
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Plastiki 1:100

Post autor: Sarmor »

Nie wiem, nigdy nie miałem problemu z łamliwym plastikiem.

A o wymianie armaty myślałem, ale nie wiem, czy to kanciaste jarzmo zdołałbym nawiercić, a robić go od podstaw mi się nie chce, póki mam oryginalne. ;)
TheNode.pl – zapraszam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele i figurki”