Skrzynka na modele

Awatar użytkownika
Rolwgord
Caporal-Fourrier
Posty: 78
Rejestracja: niedziela, 1 kwietnia 2007, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk

Skrzynka na modele

Post autor: Rolwgord »

Wykonanie zaczynamy od poznania wymiarów gąbki na modele (ze sklepu modelarskiego, mają gotowe nacięcia, więc nie trzeba się bać, że tniemy krzywo) i ich grubości.

Ja wybrałem gąbke 6cm z uwagi na wysokość niektórych modeli. Wymiary to 27,5x34,5

Następnie idziemy do sklepu budowlanego (lub jakiegokolwiek który sprzedaje skrzyneczki).

I znowu wybrałem Makro- mimo małego wyboru ceny były dobre - moja skrzyneczka to 19zł wydatku

Obrazek

Nastpnie wyliczamy ile potrzebujemy gąbek żeby wypełnić skrzyneczke i ile potrzebujemy gąbek aby ułożyćnasze wojsko.

Ze względu na rozmiary skrzyneczki zainwestowałem w dwie gąbki i dwie przekładki (ok. 2*30zł)

Następnie wycinamy otwory pod nasze pojazdy.

Obrazek

W tym momencie wszystko rozbija się o krztałt skrzynki jaką wybraliśmy. Ja podkleiłem gąbke taśmą dwustronną na karton, żeby modele nie wypadały "spodem" i w otwory włożyłem kawałki wyciętej gąbki (o takiej wysokości, że pojazdy nie obijają się o "sufit").


Obrazek


W moim wypadku trzeba było zabezpieczyć gąbke jeszcze bardziej...

Do "ścianek" skrzynki wmontowałem chaczyki (pierw przepaliłem ścianke kawałkiem gorącego metalu a następnie przełożyłem chaczyki - z zasobów "piwnicznych").

Obrazek

Obrazek

Wybrałem pomysł znany nam z walizek. Do kawałki gumy przyczepiłem chaczyki i zabezpieczenie gotowe.

Obrazek

Teraz nie straszna nam żadna droga ani przekładanie.
Wojna jest zbyt poważną rzeczą, by powierzyć ją wojskowym.
Georges Clemenceau
Awatar użytkownika
apj
Lieutenant
Posty: 564
Rejestracja: środa, 12 kwietnia 2006, 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: apj »

Fajnie, tylko możesz podać gdzie kupić taką gąbkę ? Najlepiej nawet namiary na sklep gdzie kupiłeś swoją. Jest spory kłopot z zakupem gąbek o dużej powieszchni, stąd ja swoje modele bazuje magnetycznie. A skrzynki / pojemniki kupuje akurat w OBI :)
Awatar użytkownika
Rolwgord
Caporal-Fourrier
Posty: 78
Rejestracja: niedziela, 1 kwietnia 2007, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Rolwgord »

Sklep internetowy: http://rebel.pl/

Ja moją kupiłem "na miejscu" bo od uczelni mam tylko 2 minutki :) .

Pozdrawiam
Wojna jest zbyt poważną rzeczą, by powierzyć ją wojskowym.
Georges Clemenceau
Awatar użytkownika
HarryG
Sergent
Posty: 115
Rejestracja: czwartek, 31 lipca 2008, 08:04
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: HarryG »

Dobry pomysł z tą walizką. Robisz anteny w swoich pojazdach?
"Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy."
Kubuś Puchatek
Awatar użytkownika
Rolwgord
Caporal-Fourrier
Posty: 78
Rejestracja: niedziela, 1 kwietnia 2007, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Rolwgord »

Zastanawiałem się kiedyś nad ich wykonaniem, jednak nigdy do tego nie przystąpiłem.

W skrzyneczce (takiej jak moja) anteny byłyby bezpieczne (chyba, że byłyby DUUUŻO za długie... - pisze o "drucianych" antenkach).
Wojna jest zbyt poważną rzeczą, by powierzyć ją wojskowym.
Georges Clemenceau
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

apropos anten, polecam nie druciane wykonanie - a z wlosia szczotek do podlogi - takie czarne, dluższe, nie naturalne a syntetyczne :) foto takie można zobaczyć na firefly'u w temacie z AAR z ostatniej mojej bitwy z Wookushem - jest tam Firefly z takimi antenami :)
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
HarryG
Sergent
Posty: 115
Rejestracja: czwartek, 31 lipca 2008, 08:04
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: HarryG »

Ja robię anteny z drutu, ale nie wklejam go bezpośrednio w model, tylko w kawałeczek koszulki izolacyjnej, w której wcześniej był drut, a koszulkę przyklejam do modelu. Drut nie wypełnia całej koszulki, więc jest ona giętka i cała antena - chociaż sztywna - ładnie się gibie. ;D
"Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy."
Kubuś Puchatek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele i figurki”