Armia Czerwona Xardasa

Forum systemu bitewnego "Operation: World War II".
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Armia Czerwona Xardasa

Post autor: xardas12r »

Spis zawartości:
1.Piechota i kawaleria
2.Czołgi lekkie i pojazdy pancerne
3.Czołgi średnie i szybkie
4.Czołgi ciężkie, przełamania i piechoty
5.Działa samobieżne i szturmowe
6.Artyleria ciągana
7.Pojazdy transportowe



Armia powstaje od około roku bez żadnego wyższego planu. Kupuje co mi się podoba ;). Z czołgów jestem całkiem zadowolony (niektóre kalkomanie mogły by na zdjęciach lepiej wyglądać, ale na stole się tego nie widzi) , starsze figurki piechoty trochę odstają jakościowo , ale nie będę ich poprawiał. Teraz stanowią jakieś 30% , z biegiem czasu ten procent będzie spadał.
ObrazekObrazek

1.Piechota i kawaleria


ObrazekObrazek

Mix zestawów letnich i zimowych Italieri oraz Revell'a. Pozy figurek Revell'a bardziej mi się podobają , jednak figurki włoskie są solidniej zrobione. Teraz w drodze są CKM'y Zvezdy/Italierii oraz moździerze (te z piechoty syberyjskiej najlepiej się prezentują), oraz artylerzyści (Zvezda/Konwersje). Część figurek przeszła delikatne konwersje.

2.Czołgi lekkie i pojazdy pancerne

T-70:
ObrazekObrazek
Model UM'a. Darowałem sobie niektóre elementy fototrawione, i tak by nieustannie odpadały. Naprawdę przyjemny w użyciu czołg, wykorzystuje go na kierunkach drugoplanowych, razem z drużyną piechoty stanowi całkiem sporą siłę uderzeniową do wykorzystania na drugorzędnych kierunkach natarcia , oraz obrony.

W najbliższym czasie postaram się dodać jeden lub dwa samochody pancerne Ba-6/10 , oraz może uda mi się dokończyć T-26.

3.Czołgi średnie i szybkie


Pluton T-34/76
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

Model firmy Zvezda posiada wierze późnego typu bez baszty dowódcy (tzw. Myszka Miki). W układzie jezdnym środkowe koła są całkowicie stalowe. Zbiorniki paliwa wczesnego typu. Model Dragona to wersja podobna do zvezdowskiego, ale jest wyposażony w basztę dowódcy.Czołg ESCI posiada wczesną wieże z dłuższą armatą 76mm. Zbiorniki paliwa są późnego typu. Na polu walki wozy tego typu dużo lepiej radzą sobie z flankowaniem sił niemieckich , niż z otwartą walką Do tego bardziej nadają się czołgi KW-1.

W najbliższym nabędę dwa niepomalowane czołgi T-34/85 z kolekcji Arka. Mam nadzieje ,że dadzą rade zastąpić one KW w spieraniu piechoty , ponieważ IS'y są stanowczo za dużą packą na muchy. Na sklejenie czeka także BT-5.

4.Czołgi ciężkie, przełamania i piechoty


Pluton KW-1:
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

KW-1 Model 1942 jest z zestawu Italierii ,a KW-1 Model 1940 jest z PST. Chora sytuacja. Model PST jest przyjemniejszy dla użytkownika od modelu włochów. Lubie te czołgi. Dużo wytrzymają , dobrze wspierają piechotę, do walki manewrowej nadają się raczej średnio.

Pluton KW-2
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

KW-2 Model 1939 pochodzi z zestawu Trumpentera , KW-2 Model 1940 odzyskałem z gotowca przedstawiającego zdobycznego KW-2. Najpotężniejszy wóz na polu bitwy przed pojawieniem się SU-152. Odparowuje wszystko w zasięgu strzału, a jego pojawienie się na stole powoduje ,że przeciwnik poddaje partie ;)

Pluton IS-2
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Zestaw wczesnych IS'ów-2 firmowany przez Italierii. Solidne czołgi ciężkie , ale w przeciwieństwie do KW nie dominują na polu bitwy. Bardzo trzeba uważać na pantery i tygrysy używając tych czołgów. Z bengalskimi w ogóle sobie nie radzą.

W drodze są dwa KW-85 , w tym jeden przezbrojony w działo 122mm wymontowane z IS'a-2. Słyszał ktoś może o modelach czołgów T-28 i T-35 w skali 1/72 lub 1/76? Widziałem modele rrobera w skali HQ , ale ja chce te giganty naprawdę ... hmmm... GIGANTYCZNE ;)

5.Działa samobieżne i szturmowe


M-16
ObrazekObrazek

Model z gazety ;) Średnio sobie radzi na polu bitwy. Z powodu dużej siły ognia i słabego opancerzenia jest celem numer jeden dla wszystkiego w zasięgu wzroku. Starcia spędza głównie na tyłach.

W drodze jest Su(ka)-122. Szykuje się także na zakup SU-152 lub ISU-152.

6.Artyleria ciągana
Obrazek
Dwa działa dywizyjne 76mm z arsenału carskiego ,oraz armata p-panc 45 zvezdy.Dział nie użyłem ,ale armata p-panc wbrew pozorom wymiata. Dobrze ustawiona , wraz z karabinami p-panc zabezpiecza centrum , pozwalając wyrwać się T-34 na flankę przeciwnika.

W drodze armata p-panc 57mm, kolejna 45 mm oraz pułkowa 76 mm



7.Pojazdy transportowe

Na razie żadnego nie posiadam, jednak wspomagam się pojazdami z innych armii. Jako ciężarówki mogę użyć Blitzów, jako transporterów, z armii amerykańskiej biorę samochody pancerne M3, halftracki. Samochody terenowe oraz motory z obu armii też są miło widziane ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43335
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Armia Czerwona Xardasa

Post autor: Raleen »

Robi wrażenie, zwłaszcza takie zebrane hurtem :o :) . To już będzie cały zestaw do walki, tylko pewnie jeszcze trochę więcej piechoty by Ci się przydało.

A co do robienia zdjęć, powiem Ci, że nie ma jak Twój drewniany podkład 8-)

T-70 fajnie, że zrobiłeś, bo zwykle wszyscy chyba tylko T-34 trzaskają i KaWuszki.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Armia Czerwona Xardasa

Post autor: Przemos19 »

Dokładam się do zachwytów, nic tylko podziwiać i pytać o techniki :)
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: Armia Czerwona Xardasa

Post autor: xardas12r »

To już będzie cały zestaw do walki, tylko pewnie jeszcze trochę więcej piechoty by Ci się przydało.
10 figurek teraz maluje. W magazynach mam jeszcze koło 200 figurek.
T-70 fajnie, że zrobiłeś, bo zwykle wszyscy chyba tylko T-34 trzaskają i KaWuszki.


Dla mnie to był obowiązkowy czołg w Armii Czerwonej. Czym bym prowadził zwiad w latach 43-45 ?? To na pewno nie ostatni czołg tego typu w mojej armii.
Dokładam się do zachwytów, nic tylko podziwiać i pytać o techniki :)
Techniki w tym tyle co w ruskich czołgach ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jumper666
Starszy Sierżant
Posty: 230
Rejestracja: wtorek, 23 lutego 2010, 23:28
Lokalizacja: Szczecin

Re: Armia Czerwona Xardasa

Post autor: Jumper666 »

Elegancko całość wygląda. :)
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Armia Czerwona Xardasa

Post autor: Sarmor »

Kolekcja robi wrażenie!
Podoba mi się różnorodność tanków, kibicuję jej rozwijaniu - zwłaszcza wczesnymi konstrukcjami, jak BT czy T-28, bo rzadko się je widuje na figurkowych polach bitwy.

Tak z ciekawości - masz po 2 modele KW i IS dla różnorodności, czy one są zazwyczaj wystawiane dwójkami?
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Re: Armia Czerwona Xardasa

Post autor: Jarek »

Ta kolekcja robi wrażenie, gratulacje.
Ale widać też jak się rozwijasz modelarsko, porównując Twoje malowanie z przed paru lat z tym obecnym.

Rób więcej piechoty :)
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: Armia Czerwona Xardasa

Post autor: xardas12r »

Tak z ciekawości - masz po 2 modele KW i IS dla różnorodności, czy one są zazwyczaj wystawiane dwójkami?
Radziecki pluton czołgów ciężkich to dwa wozy , średnich 3 , a lekkich 5 ;)

I do tego będę dążył z każdym z pojazdów.
Rób więcej piechoty :)
Robię stale , aczkolwiek powoli.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rolwgord
Caporal-Fourrier
Posty: 78
Rejestracja: niedziela, 1 kwietnia 2007, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Armia Czerwona Xardasa

Post autor: Rolwgord »

Mam tylko nadzieję, że zastosujesz prawdziwą taktykę zalewania piechotą :)

Chętnie z czymś takim bym się zmierzył. :)
Wojna jest zbyt poważną rzeczą, by powierzyć ją wojskowym.
Georges Clemenceau
ODPOWIEDZ

Wróć do „Operation: World War II”