Wylogowywanie użytkownika

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
Hiena
Sous-lieutenant
Posty: 471
Rejestracja: środa, 10 sierpnia 2016, 00:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 109 times
Been thanked: 78 times

Wylogowywanie użytkownika

Post autor: Hiena »

Nie wiem jak długo - czy to od czasu nowej wersji forum czy może nawet wcześniej - trafiam na następujący problem na forum:
1. Wchodzę na forum w przeglądarce gdzie byłem wcześniej zalogowany
2. Klikam na dowolny link.
3. Forum pokazuje, że jestem niezalogowany.
4. Muszę się ponownie zalogować.

Jest to strasznie upierdliwe zachowanie forum.
Zachowanie to dotyczy zarówno przeglądarki na telefonie jak i na tablecie. Przyznam się, że nie sprawdzałem przeglądarki na komputerze stacjonarnym
Czy też coś takiego zauważyliście?
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Wylogowywanie użytkownika

Post autor: RAJ »

To jest ogólny problem związany z ciasteczkami i dotyczy wielu stron.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Wylogowywanie użytkownika

Post autor: Raleen »

Hiena pisze:1. Wchodzę na forum w przeglądarce gdzie byłem wcześniej zalogowany
To jak byś mógł dokładniej wyjaśnić, bo nie do końca rozumiem, tzn. zalogowałeś się na forum a nie w przeglądarce?

Ja na laptopie takich problemów nie mam czyli na standardowym komputerze raczej ich nie ma, ale tablety, iphony itp. to domyślam się jest inna historia.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Hiena
Sous-lieutenant
Posty: 471
Rejestracja: środa, 10 sierpnia 2016, 00:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 109 times
Been thanked: 78 times

Re: Wylogowywanie użytkownika

Post autor: Hiena »

1. Jestem zalogowany na forum w przeglądarce internetowej czy to na telefonie czy tablecie.
2. Używam forum.
3. Przestaję używać forum ale się nie wylogowuję.
4. Wracam na forum po kilku godzinach
Efekt: Forum traktuje mnie jak niezalogowanego użytkownika i prosi o zalogowanie.

Przeglądarka nie jest w trybie incognito, ja się nie wylogowuję. Dlaczego więc forum nie pamięta mojej sesji? Czy to kwestia kończenia jej po stronie serwera? Dla porównania korzystam z forum Solaris7.pl i tam forum prosi mnie o ponowne zalogowanie tylko w sytuacjach gdy admin coś robi i restartuje forum i jego sesje.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Wylogowywanie użytkownika

Post autor: Raleen »

Teraz rozumiem. Jak długo nic nie robisz na forum, to ono automatycznie wylogowuje po pewnym czasie, tak jest też na standardowych komputerach. Mechanizm stworzony by zabezpieczać przed przeciążeniami.

Pogadam z SeeM'em może to trochę przestawimy, chociaż biorąc pod uwagę gości to ruch chyba nadal jest spory.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Wylogowywanie użytkownika

Post autor: Raleen »

Czas sesji był ustawiony na pół godziny, wydłużyłem do godziny. Mam nadzieję, że pomoże.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Hiena
Sous-lieutenant
Posty: 471
Rejestracja: środa, 10 sierpnia 2016, 00:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 109 times
Been thanked: 78 times

Re: Wylogowywanie użytkownika

Post autor: Hiena »

Sprawdzę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”