[Ogólne] Kontynuacja Grenadiera

Forum systemu bitewnego "Operation: World War II".
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

[Ogólne] Kontynuacja Grenadiera

Post autor: Przemos19 »

Dostalem dzis(?) takowy mail:

Cześć.
W okresie poprzedzającym konwent Grenadier sporo osób pisało na Forum, że wiadomość o terminie imprezy została przekazana zbyt późno i w związku z tym nie mogli w niej uczestniczyć. Dowiedzieliśmy się też przy okazji sporów o \\\"palmę pierwszeństwa\\\" o wielu osobach, zajmujących się grami historycznymi, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Planujemy zatem (jako Małopolska Grupa Wargamingowa i zespół redakcyjny WargamingZone) zorganizować w Małopolsce konwent stanowiący uzupełnienie i kontynuację warszawskiego Grenadiera. Chcemy, by było to spotkanie integrujące środowiska wargamingowe z całej Polski. Wstępny pomysł jest taki, by każde środowisko (grono) graczy przygotowało pokaz systemów, jakich używa. Pokaz miałby zawierać nie tylko prezentację systemu, ale także figur, modeli, elementów nastawnych (niewielkich makiet) oraz ewentualnie prezentację użytych materiałów i technik modelarskich. Do rozważenia zamiast pokazu systemu pokazanie jakiejś formy dioramy, można też przygotować turniej w swoim systemie.
Ze swojej strony zapewniamy miejsce i organizację imprezy na miejscu- lokal, stoły, organizacja ew. noclegu, nagłośnienie imprezy w mediach (WargamingZone, prasa, radio, TV, plakaty). W odróżnieniu od konwentów typu Krakon impreza będzie otwarta , bez biletów wstępu i opłat za uczestnictwo. Impreza jest pomyślana jako możliwość spotkania i bezpośredniej wymiany doświadczeń i umiejętności między osobami udzialającymi się na różnych forach (WaramingZone, Gery, Operation Overlord, inne). Chcemy zaprosić także inne osoby, zainteresowane historią, modelarstwem i grami historycznymi- grających w planszówki, firmy i sklepy modelarskie, księgarnie historyczne, może grupy rekonstrukcyjne, wszelkie inne sugestie mile widziane.
Wstępny termin- druga połowa września 2006. Jeśli będzie zainteresowanie i impreza uda się podobnie jak Grenadier- niewykluczone, że moglibyśmy przez to zainicjować stałe spotkania w odstępach półrocznych- wiosną w Warszawie i jesienią w Krakowie.
Prosiłbym o odpowiedź, jak się zapatrujesz na możliwość włączenia się swojej grupy w organizację podobnej imprezy. Poprzez organizację rozumiem wasze wewnętrzne zorganizowanie się i przygotowanie figur, modeli, elementów, przepisów, tabel, kości i wszelkiego rodzaju asortymentów potrzebnych do przeprowadzenia rozgrywki w używanym systemie, a na koniec przyjazd minimum 1 (diorama) lub 2 osób (pokaz) na własny koszt do Krakowa w zaproponowanym terminie.
Zaproszenie do uczestnictwa rozsyłamy do wszystkich środowisk, które nawiązały z nami kontakt poprzez WargamingZone. O odpowiedź proszę w miarę pilnie, najlepiej w ciągu tygodnia, bowiem w zależności od skali waszego odzewu chcemy rozpocząć wszelkie niezbędne prace organizacyjne oraz rozpocząć nagłaśnianie imprezy w mediach jeszcze w maju.
Pozdrawiam. Robert
kontakt z osobą koordynującą:
Robert Kowalski
(dane ciahniete by me Smile )
Ostatnio zmieniony niedziela, 26 listopada 2006, 19:59 przez Przemos19, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Yo. No mail fajny, przeczytałem, ale co w związku z tym? Chcesz wiedzieć czy ktoś jest chętny? Być może... Być może, sam bym wziął w tym udział, ale pilny termin odpowiedzi nie jest mi na rękę. Wrzesień jest za 4 miesiące, a ja nie mam pojęcia co będę robił w przyszłym tygodniu. Co z tego że zgłoszę chęć uczestnictwa, skoro może mi coś wypaść i nie dam rady być na Grenadierze. Co innego, jeśli dali by więcej czasu. Wtedy każda chętna osoba, lub rozważająca możliwość takiego wyjazdu, miała by czas na zorganizowanie swoich zbiorów, czasu itd. Być może czegoś nie zrozumiałem w tym mailu, i pieprze teraz głupoty, i jeśli tak jest to prosze o wytłumaczenie Wink

Pozdro
T.
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Dobrze zrozumiales i odnieslismy takie samo wrazenie - ciut za wczesnie na decyzje Very Happy
A mail wstawilem do dyskusji
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

Wcale nie za wcześnie. Przygotowanie dobrego pokazu to sporo czasu. Choćby zrobienie odpowiednich makiet, znaczna cześć makiet które mam w domu nie nadaje się do przewożenia. Dodatkowo należy opracować scenariusz prztestować, przygotować jakieś pomoce dla graczy którzy w 99,99% spotkają się pierwszy raz z systemem.
Trzeba się brac do pracy a nie zastanawiać czy będzie sie miało czas czy nie Smile.
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Bogus ja nie mówie tutaj o czasie do imprezy Grenadier, ale o czasie jaki dali na odpowiedź na maila (sam dostałem takiego maila jak się okazało po zalogowaniu na WargamingZone Wink ) Rozumiem, że zorganizowanie się z jakimś pokazem, czy dioramą zajmie sporo czasu, ale tygodniowy limit na okreslenie się czy jakaś, ewentualna, grupa przyjedzie za 4 miesiące na pokaz to ciutkę za mało. Przynajmniej wg mnie. Skoro Grenadier ma być imprezą otwartą, bez żadnych opłat, to tym bardziej powinni dać więcej czasu na odpowiedź. Pieniądze z opłat nie będą im potrzebne na zapłacenie czegoś/komuś, więc nie rozumiem zupełnie takiego pośpiechu. Powiem więcej. Jeśli jakaś grupa nie jest bardzo zgrana ze sobą (jakis klub, grupa graczy, etc) to praktycznie nie ma szans, żeby przykładowo ktoś taki jak my tutaj na forum (nie znając się zupełnie) zebrali się w ciągu tygodnia i umówili na wyjazd do obcego miasta. Trochę to śmieszne, ale.. Być może ktoś się skusi...

Pozdro
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Niepołomice - 7/8 października 2006

Post autor: Przemos19 »

http://wargaming.bellerofont.net/index.php - pierwszy news to wlasnie o tym.
Jest to kontynuacja Grenadiera, 2 miesiace temu bylo info ze takie cos planuja - ale bez dokladnego miejsca/czasu.
Teraz juz wiadomo - Niepolomice pod Krakowem, w sobote/niedziele 7/8pazdziernika.

I pytanie - czy ktos od nas tam jedzie ? :)
Bo pamietam wstepne deklaracje ze byly :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Jedziemy oczywiscie.
Jedzie prawie na pewno Hajdi oraz ja na 100% z prezentacja. Mam nadzieje , że jeszcze pare osób pojedzie, przydalibyscie sie do prezentacji. :D
Mam juz wstepny plan koszulek na konwent dla naszej grupy. ;)
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

Także jadę, tylko jeszcze nie do końca wiem z czym :).
Sporo pomysłów mi chodzi po głowie.
Myślę że bedzie można u mnie 'pozwiedzać' dżungle wietnamu, oraz powalczyć samolotami nad kanałem La Manche. Ale to jeszcze mocno niepotwierdzone wieści ;).
Postarajcie się namówić jak najwięcej osób na wyjazd, bo impreza bedzie przednia.
Hajdi
Caporal
Posty: 67
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 21:46
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Hajdi »

No oczywiscie że będe :)

A pomógł by mi ktoś uzupełnic kwestionariusz na temat OO i graczy na konwencie ??

Jego treśc powinna zawierac(dla tych co nie dostali e-maila):

INFORMACJA O SYSTEMIE

Nazwa systemu

Przeznaczenie – dla jakiego okresu

Skala jednostek- przelicznik dla figury

Skala terenu

Skala czasu

Skala wielkości figur (modeli)

Sugerowana skala starcia

Średni czas rozgrywki

Ilość graczy

Sposób bilansowania sił (system punktowy, inny?)

Symultaniczność

Stopień skomplikowania systemu (powiedzmy w skali 1-5)

Zalety i wady systemu- czyli w dwóch zdaniach dlaczego go używacie...





KWESTIONARIUSZ

Grupa (nazwa, jeśli jest):

Miejsce z którego pochodzi grupa:

Osoba i kontakt bezpośredni z grupą:

Liczba osób przewidywanych do udziału w imprezie:

Liczba potrzebnych noclegów ( z adnotacją czy tylko sobota czy także piątek):

Wymagania co do standardu noclegu:

Posiłki:

Sposób dojazdu i czy potrzebne są miejsca parkingowe:

Nazwa i liczba prezentowanych systemów:

Czas trwania prezentacji danego systemu

Czy jest przewidywana możliwość udziału osób z zewnątrz w pokazie

Ile miejsca potrzeba na prezentację (powierzchnia stołów + ile miejsca wokół)

Ew. czy planujecie turniej- jeśli tak, to proszę o szczegóły- ilość potrzebnego miejsca, liczba osób biorących udział, jeśli dodatkowe potrzeby- to jakie?

Czy planujecie dioramę lub wystawę swoich zbiorów- ilość potrzebnego miejsca, jeśli dodatkowe potrzeby- to jakie?

Czy planujecie prezentację multimedialną?- temat, czas trwania, itp.
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

I jak tam, przygotowania do Pól Chwały trwaja ?
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Tak, niedlugo na stronie Pol Chwaly powinien pojawic sie opis systemu. Prace nad koszulkami trwaja.
Hajdi
Caporal
Posty: 67
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 21:46
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Hajdi »

Można adres tej strony ??
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Prezentacja OO na konwencie w Małopolsce

Post autor: dragon »

Czy byliby chetni?? Jesli tak to co by przynisli?? Co z makietami?? Poniewaz zaraz wakacje, potem niedlugo konwent to proponuje już cos planowac. :)
Hajdi
Caporal
Posty: 67
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 21:46
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Hajdi »

JA!!!! Sądze że do września skołuje trochu rusków(może nie będą na najwyższym poziomie ale będą napewno pomalowani), makiety...hmmm nie myślisz o całym stole tylko np. domku?? Jeśli tak to też może coś skombinuje.

Przydali by sie tylko jacyś Niemcy do klepania :P ;)
Zablokowany

Wróć do „Operation: World War II”