[Ogólne] Armia Polska lata 1944/45

Forum systemu bitewnego "Operation: World War II".
Hajdi
Caporal
Posty: 67
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 21:46
Lokalizacja: Kraków

[Ogólne] Armia Polska lata 1944/45

Post autor: Hajdi »

Pewnego dnia naszła mnie ochota na grę polską armią. Jednak nie mamy oficjalnej rozpiski takowej, więc sam wziołem się do roboty i naskrobałem(narazie wersja testowa)zasady do polaków(front wschodni)

Do pobrania są pod tym linkiem : http://rapidshare.de/files/21345029/Arm ... a.doc.html

Prosił bym żeby jakaś osoba znająca się na tym przeglądneła to i powiedziała jakie są tam błędy ,czego brakuje a czego jest za dużo abym mógł nakreślic poprawki i miec wreszcie wersje ostateczną.

P.S. Właśnie zaczynam prace nad kawalerią :D
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Witam. Wypiszę to co mnie wpadło w oko, a co jest chyba błędnym zapisem, chyba że zrobiłeś to celowo. Mianowicie :

1. Piszesz KOMPANIA STRZELECKA(1 HQ, 1-3 Plutony Strzeleckie, 0-1 Pluton Karabinów Maszynowych) i poźniej wymieniasz spisy kolejnych formacji tylko, zauważ, że jest 1 HQ, więc w Plutonie Strzeleckim nie dajesz już HQ, a tylko liderów (przykładowo sierżanta) U ciebie jest natomiast oprócz zwykłego HQ, jeszcze Drużyna Dowodzenia w Plutonie Strzeleckim itd.

2. Dowódctwo Kompanii ma wg mnie za dużo osób w składzie.

3. Rozumiem, że pierwsze Warianty odnoszą się do całego tekstu przed nimi tak? Co do samych Wariantów, to wariant z Panzerfaustem, i drugim żołnierzem powinien mówić, że oboje mogą zostać razem niezależnym oddziałem.

Narazie znalazłem tyle. Co do samego uzrbojenia to jest chyba ok, sprawdzałem w encyklopedii broni i Naganty i PPSHe mogą być.
Hajdi
Caporal
Posty: 67
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 21:46
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Hajdi »

1. No ale jeśli ktoś nie będzie chciał brac całej kompani tylko np. 2 plutony??
To weźmie oddział dowodzenia plutonem + oddziały do plutonu.
Pozatym wyobrażam sobie dowodzenia jako takie drzewko, bo ktoś tymi oddziałami w plutonie musi dowodzic
.......
/
Dowódca kompani
/ \
Dow.Plutonu Dow.Plutonu
/ \
Dow.oddziału Dow.oddziału

2. Możliwe...chociaż jak dla mnie jest wystarczająco.

3.No wiesz w sumie to różnie z tym jest. Zazwyczaj do całego tekstu nad, a czasem tylko dla danego oddziału.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Widzisz Hajdi, nie powinieneś robić rozpiski tak jak tobie się wydaje, tylko oprzeć się na tych które są przykładowo w podręczniku.

1. Tam Pluton Piechoty, oznacza 1HQ i 3 Oddziały Piechoty. Dlatego też określenie Pluton odnosi się do całości czyli 1+3. W podręczniku nie ma podziału na HQ główne i HQ jako Drużyna Dowodzenia. Jak pisałem wcześniej w Oddziałach są liderzy, ale jako takiej Drużyny Dowodzenia nie ma.

2. Tutaj także spójrz w podręcznik. Zazwyczaj HQ ma 4-6 osób, a u ciebie HQ ma 9 osób ;) (mimo wszystko dla mnie zbyt dużo). Faktycznie w Berlinie Rosjanie mają w HQ więcej osób, ale dla mnie mija się to trochę z celem i tworzy z HQ zwykły oddział.

Hajdi nie gniewaj się za takie wytykanie, ale chciałeś ewentualne poprawki więc wymieniam to co wypadało by poprawić.

Pozdro
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Thomas ma racje :) - jesli przegladnac podrecznik i strone alzozero
Dodam od siebie - opcja aby zamienic IS2 na IS3 jest "ciekawa".
IS 3 jak sie nie myle ni zdarzono uzyc w walce (cos w Berlinie podobno bylo kilka sztuk?) ale Armia Polska na pewno nie miala IS3 w 1944-45.
Hajdi
Caporal
Posty: 67
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 21:46
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Hajdi »

1. Korzystam z dodatku Berlin 1945 i opieram sie na armi rosyjskiej(chyba najbardziej podobnej do naszej) Są tam wyszczególnione oddziały dowodzenia i kompani i plutonu. Jeśli jednak było inaczej trzeba to zmienic :lol:

2. No więc zaraz jakoś sprytnie zmniejsze liczbę osób w HQ :P

3. No to żegnamy z rozpiski opcje dotyczącą IS 3 :D

Oczywiście nie gniewam się, ale to forum więc podejmuje dyskusje, przedstawiam swoje argumenty a ty swoje, i w końcu dochodzimy do czegoś :wink:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Każdy może uważac jak chce (to forum, jak Hajdi slusznie powiedzial :) ) ale ja nie uważam Armii WP z 1944/45 za "moją". Wedlug mnie to byl zbiór socjalistów polskich uzupelnionych oficerami radzieckimi. Wedlug mnie za armie polskie mozna liczyc te powstajace na zachodzie. Ale kazdy inaczej moze uwazac. :)
Hajdi
Caporal
Posty: 67
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 21:46
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Hajdi »

Może jest to zbiór socjalistów i radzieckich oficerów , jednak uważam że duża cześc kadry "niższego stopnia" to byli po prostu mężczyźni którzy walczyli za biało-czerwoną flage i za białego orła w koronie....walczyli za Polskę . I chyba nie chcieli aby ta polska była pogrążona w komunie przez (z tego co mi sie wydaje) 45 lat. A zresztą chyba lepsza Polska komunistyczna niż pod zaborem III Rzeszy :?:
zbyszek
Appointé
Posty: 34
Rejestracja: niedziela, 26 listopada 2006, 15:36
Lokalizacja: Okolice Katowic

Post autor: zbyszek »

Generalnie ok i nie ma sie o co spierac jako ze figurki i sprzet w zasadzie te same a jak kto bardzo potrzebuje wojaków w mundurach madi in pl to kulega Talib pikne robi.
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

HaT wydał pudło z polskimi wojakami, a Pegasus robi teraz Ułanów. Nie widziałem polaków na żywo, ale na fotkach wyglądają całkiem pozytywnie. Co do przerabiania innych figur na polskich żołnierzy, to nie mam pojęcia z jakich to robić. Nie wiem czy rosjanie to dobry pomysł na przerabianie, ale jeśli ktoś ma dobry pomysł to niech napisze.
zbyszek
Appointé
Posty: 34
Rejestracja: niedziela, 26 listopada 2006, 15:36
Lokalizacja: Okolice Katowic

Post autor: zbyszek »

Drogi SS-manie HAT wypuścił rzeczywiscie "Wojsko Polskie 1939" mam w domu i się nie chwale bo niestety nie ma czym są kupione bo tak wypadało jako ze zbieram głównie figsy w 72 z II wojenki.
2 Koszmary drogie około 45zł za 96sztuk i brzydkie
A co do ewentualnej konwersji piechoty rosyjskiej na jakichkolwiek Polaków nie ma duzych problemów, choć roboty troche.
Ułani z PEGASUSA muszą byc zajebisci tylko kiedy i za ile ????? :cry:
Jakieś pytania odnośnie konwertowania figurek to wal śmiało do uzytkownika TALIB on je robi naprawde super nawet w rogatywkach.
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Na fotkach nie wyglądają aż tak źle, ale skoro twierdzisz że są kiepscy to wierzę na słowo. Tak czy inaczej, są jednak jak narazie jedynym zestawem polskiego wojska więc mimo wszystko warto chociaż się nimi zainteresować. Co do Taliba to niech się odezwie co może i umie, a czego nie, i wtedy możemy porozmawiać coś więcej ;) Proponuję rejestrację, bo pisanie jako gość mija się trochę z celem.

Pozdro
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Tez posiadam piechote z Hata i mi sie podoba. :)
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

I jak idzie konwersja polskiej armii? Może jakieś fotki?

pozdro
ODPOWIEDZ

Wróć do „Operation: World War II”