[Ogólne] Armie nieoficjalne

Forum systemu bitewnego "Operation: World War II".
Hajdi
Caporal
Posty: 67
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 21:46
Lokalizacja: Kraków

[Ogólne] Armie nieoficjalne

Post autor: Hajdi »

Witam

Co uważacie na ten temat?? Chcieli byście grac przeciw takiej armi czy macie może jakieś opory?? Jeśli macie to czym są one spowodowane??

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Elo. W sumie nie mam żadnych zastrzeżeń żeby grać przeciwko takiej armii. Jeśli jest ona skonstruowana w miarę sensownie, trzymająca mniej więcej poziom pozostałych, oficjalnych armii i nie przegięta, to czemu nie. Np włosi jak narazie są armią nieoficjalną a są rozpisani całkiem pozytywnie. Podobnie Japonia, która z tego co się orientuję ma bardzo nikłe, o ile w ogóle ma jakiekolwiek, szanse na to by być armią oficjalną (w końcu nijak ma sie do Normandii), a z tego co widziałem jest rozpisana również sensownie i z głową, trzyma realia historyczne i nie jest przegięta. Chętnie zobaczył bym rozpiskę Polskiej armii, która zapewne jeszcze długo nie zobaczy światła dziennego z prostego powodu: polskie oddziały wykorzystane w Arnhem wchodziły w skład grupy aliantów, a ci są już rozpisani. Natomiast przykładowo Wojsko Polskie z ziem polskich z początku wojny (kawaleria, ułani, itd) nie byli wykorzystywani w Normandii więc zapewne ich rozpiski też nie uświadczymy, a szkoda bo widziałem figurki polaków, w tym np czołgistów. Podobnie rzecz ma się z sąsiadami z południa, z Jugosławią, Francją, Chinami, Australią itd, itd....

Ogólnie rzecz biorąc pod uwagę fakt realiów historycznych niektórych armii nie będzie w oficjalnym spisie, ale jeśli ktoś chciałby się sprawdzić jak poradziły by sobie dwie różne armie - to czemu nie. Jestem na tak.

Pozdro
T
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Chetnie bym takowa pogral. Wlasnie przygotowuje sie do zrobienia rozpiski Armii Polskiej na 1939 (walki pod Bzura) wiec może ktos kiedys bedzie mial ta nieprzyjemnosc zagrac ze mna. :)
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: xardas12r »

A gdzie można znaleść zasady dla armii nie oficjalnych ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Witzland
Sergent
Posty: 116
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 09:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Witzland »

Jestem strasznie zainteresowany rozpiską armii polskiej z 39 roku.
Dragon czy już coś udało Ci się napisać????
A jak wyglądałoby rozpisanie Powstańców z 44 roku??
Broń ze statystyk Niemieckich, a liczebność i sposób formowania w związki z opracowań historycznych??
A Visy??
Mauser wz. 29???
Awatar użytkownika
Witzland
Sergent
Posty: 116
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 09:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Witzland »

I z chęcią zagrałbym z Tobą Dragonie w Kampanię Wrześniową.
Byłaby to sama przyjemność :D
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Niestety praca zostala przerwana z powodu sformatowania dysku twardego.
Ale zostalo mi troche wiedzy jeszcze, i z checia to dokoncze. Obiecuje , że do Pól Chwaly powstana statystyki piechoty oraz dwóch czołgów. Trzymaj mnie za słowo, Witzlandzie! ;)
Co do gry, z najwieksza przyjemnoscia z Tobą zagram. Cale szczescie mieszkamy stosunkowo niedaleko, wiec pewnie sobie cos rozegramy. ;)

Pzdr,
Franek

Ps. Pamietaj prosze o nie pisanie dwóch postów pod rzad.
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
Awatar użytkownika
Witzland
Sergent
Posty: 116
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 09:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Witzland »

Ok. Bardzo przepraszam :( (szczególnie za te trzy posty pod rząd) ale nie zdawałem sobie sprawy że nie powinno się tak pisać :oops:




Oki, nie ma sprawy, ale pamietaj prosze na przyszlosc
Dragon
ODPOWIEDZ

Wróć do „Operation: World War II”