Nasze budynki

Forum systemu bitewnego "Operation: World War II".
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: xardas12r »

Ech kupilem sobie ten budynek , jak mazne go wrzuce zdjecia :p

Mam tez jednego z tm diorama , kilka ruinrk w?asnej produkcji i ... moge latwiej tracic tygrysy krolewskie :P . Do konca roku wrzuce zdjontka z walk.
Obrazek
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Xardasie, trzymamy za słowo już od 2 lat. :)
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Mały dowód przydatności budyneczków H0 :) Pomalowane nawet nieźle się komponują. Jako bonus - gotowy kościół Italki - a całość do obejrzenia na moim blogu. Zapraszam!

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
Wookush
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: wtorek, 3 lipca 2007, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wookush »

No to następna bitwa to plansza Medal of Honor
Gram w: "Kompfgruppe Normandy"
Gram w: "Ambush Alley: Force On Force"
I JESTEM Z TEGO DUMNY !!! :D
SENEX
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 21 października 2010, 16:44
Lokalizacja: Brzeziny/Łodź

Post autor: SENEX »

Witam Wszystkich Serdecznie,

Jest mi bardzo miło, gdyż jest to mój pierwszy post na forum.

Postanowiłem odświeżyć ten temat, gdyż trafiłem ostatnio, przeglądając inne fora modelarskie, na taki oto wątek:

LINK

Według mnie temat jest interesujący i godny uwagi.

Zainteresował mnie materiał (PCV i PLEXI) a szczególnie cięcie laserowe.
Zainteresowało mnie to na tyle, że wczoraj odwiedziłem Firmę ADAKS w Łodzi, która zajmuje się właśnie cięciem laserowym. PCV odpada ze względu na szkodliwe opary uwalniające się w trakcie cięcia, ale już plexi (pleksa) PMMA jak najbardziej się nadaje.

Godzina pracy lasera kosztuje 90,00 PLN netto ( i tak należy liczyć, gdyż nikt nie będzie brał faktury, a firma i tak będzie zadowolona) oraz 20,00 PLN przygotowanie projektu do cięcia. Projekt powinien być przygotowany w Corel Draw (najprostsze rozwiązanie).

Wydaje mi się, że wycięcie domku z podanego wyżej adresu nie powinno zająć więcej niż 10 minut.

Moje pytanie brzmi: czy posiadacie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Pozdrawiam
Mathew
Caporal-Fourrier
Posty: 79
Rejestracja: wtorek, 6 lipca 2010, 23:30
Lokalizacja: Targówek

Post autor: Mathew »

Gdybyś miał gotowy projekt do cięcia mógłbyś go przesłać :> ?
Mam sąsiada który ma firmę robiącą meble i jest mi bez problemu wyciąć w sklejce takie elementy :jupi: . Co prawda to nie ta grubość ale może da rade coś z tym zrobić. Modele wychodzą z tego całkiem niezłe, wyrysowałem sobie kiedyś kościół romański na plastykę i bardzo fajnie te elementy wyszły ;D .
"Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo,
zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska." Józef Piłsudski
SENEX
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 21 października 2010, 16:44
Lokalizacja: Brzeziny/Łodź

Post autor: SENEX »

Gdybyś miał gotowy projekt do cięcia mógłbyś go przesłać?
Pewnie, że prześlę.
Teraz wieczory długie to z pewnością przysiądę i postaram się coś sensownego stworzyć.
Jak mi się uda to pochwalę się na forum.
Muszę teraz odwiedzić jakiś sklep z materiałami reklamowymi i wybrać coś, co nadawałoby się do cięcia laserem.
ertman_176
Sergent-Major
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek, 14 grudnia 2009, 22:27
Lokalizacja: Iława/Olsztyn/Warszawa

Post autor: ertman_176 »

Płaciłem w pewnej firmie 50zl brutto za cięcie, opłaty przygotowawczej brak. I taka cena na rynku modelarskim obowiązuje. Mam jeszcze dwie firmy które nie dość że wycinają to w lepszej cenie to mają własny materiał.

Zrobienie tak prostego domku nie ma sensu na laserze. Robienie kamienic to co innego.

Tylko kto to narysuje. Rysunek może być także w formacie dxf czyli autocad.

Do rysowania polecam 100% darmowy

http://www.doublecad.pl/programy.html

Szczerze to można to zrobić ale pracy jest na długie godziny, a tych mnie osobiście brak ostatnio.
Paweł
Mathew
Caporal-Fourrier
Posty: 79
Rejestracja: wtorek, 6 lipca 2010, 23:30
Lokalizacja: Targówek

Post autor: Mathew »

2 3 klasie technikum będę uczył się autocada więc wtedy może zrobię ale to odległa przyszłość ;')
"Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo,
zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska." Józef Piłsudski
ertman_176
Sergent-Major
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek, 14 grudnia 2009, 22:27
Lokalizacja: Iława/Olsztyn/Warszawa

Post autor: ertman_176 »

W szkole tego nie nauczą was tak jak samemu w praktyce :D Ja sam zaczynałem dwa lata temu i umiem niewiele. Tyle ze potrafię sobie narysować model samolotu od podstaw, opracować jego konstrukcje [ale to zawdzięczam doświadczeniu] i wyciąć potrzebne elementy na ploterze laserowym bądź termicznym. Może niedługo uda mi się złożyć moją frezarkę 3d. Ale to wymaga kilku miesięcy poćwiczenia rysowania w AC za co biorę się już z pół roku jak nie dalej. A więc nie wierzę że uda się nauczycielowi w semestr czy dwa zapoznać was na poziomie minimalnym z 3D. A bez tego praktycznie można uznać że się nie wykorzystuje programu w więcej niż 10%.

Może w przyszłym roku uda się zorganizować mini kurs cada dla modelarzy [z wskazaniem na modele samolotów RC] ale na ten moment to bardzo odległa perspektywa.

Jedno jest pewne, najpierw trzeba umieć narysować na kartce to co chcemy przenieść w cada, bez tego nie ma nawet co siadać do komputera.
Paweł
Awatar użytkownika
Grodzio
Sergent
Posty: 146
Rejestracja: poniedziałek, 7 lutego 2011, 18:35
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grodzio »

Zakupiłem berlińską kamienicę od Italerii. Jednak nie mam pomysłu jak pomalować ściany wewnętrzne, ewentualnie w jaki sposób je wypełnić czymś. Myślałem żeby nakleić jakiś wydruk "tapety" czy coś... Ale nie wiem.. Może mi ktoś coś doradzić?
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Też mam ten zestaw i poważnie zastanawiam się nad tapetą wydrukowaną. Był gdzieś temat jak to zrobić.
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Borsuk
Sous-lieutenant
Posty: 474
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 14:19
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Borsuk »

Ja zrobiłem tak że w grze PC D-Day są pliki graficzne textur które można otworzyć programem do obrazów jpg i wydrukować w dowolny sposób jest tam multum grafik już korzystałem z tej opcji i jestem zadowolony :)
"Przejdziemy przez Niemców jak gówno przez kaczkę" - Gen. Patton
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Wpierw z tego co pamiętam - we wnętrzu trzeba by zaszpachlować dziury w ścianach (tych z oknami) - wikol lub klej do styropianu w tubie dadzą radę - a potem jak się podoba (wedle uznania) :)
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Dziury były na pewno w House with Porch, tam je zaszpachlowałem własnie przygotowując do tego :)
Macie jakiś link z tapetami? Bo jednak szukałem na forum i nie znalazłem, a był!
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Operation: World War II”