Zapytanie w sprawie zasad gry

Forum systemu bitewnego "Operation: World War II".
Psiaczek5
Tambour
Posty: 6
Rejestracja: środa, 2 kwietnia 2008, 17:27
Lokalizacja: Olsztyn

Zapytanie w sprawie zasad gry

Post autor: Psiaczek5 »

Witam, właśnie brałem udział jako debiutant w turnieju w Olsztynie :) i w związku z tym chciałem zapytać o jedną rzecz. Wyjaśnię na przykładzie. Grają Niemcy przeciw Amerykanom. Niemcy wygrywają inicjatywę w pierwszej turze. Gracz niemiecki porusza pierwszą jednostkę. Amerykanin nie reaguje. I teraz , jak zostałem powiadomiony na turnieju, wszyscy w Polsce grają tak, że gracz niemiecki porusza nastepną jednostkę, i jeśli Amerykanin mu nie przeszkadza to następną i następną aż mu sie skończą jednostki. Tymczasem według mnie z oryginalnych zasad gry coś takiego nie wynika, a nawet wynika coś przeciwnego tzn. jesli Niemiec rusza pierwszy oddział i Amerykanin mu nie przeszkadza, to potem Amerykanin rusza pierwszy oddział(z kolei Niemiec może mu przeszkodzić lub nie) , potem Niemiec drugi oddział itd.

W związku z tym mam pytanie: czy ja źle interpretuję oryginalną instrukcję czy w Polsce na turniejach obowiązują inne lokalne polskie zasady?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43397
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Wiesz, z turniejami jest tak, że organizatorzy często wiedzą swoje. Ja nie znam się na tym systemie, ale jeśli chcesz wykładni to mogę się pokusić, tylko musiałbyś tu zamieścić cały przepis, i ewentualnie wszystkie przepisy, które go modyfikują. Może jednak bardziej obznajomieni koledzy zjawią się i pomogą.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

mogles o to spytać na miejscu xardasa..... jest moderatorem tego działu i był na turnieju.... grał własnie Niemcami.... ale może zjawi się niedługo Przemos....
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Ktoś Cię nieźle w bambuko zrobił.
Zasada ruchu jest jasna i klarowna, tak jak Ty powiedziałeś - Niemiec ma pierwszy ruch, jeśli nikt mu nie przerwie/zantycypuje to następnie Ty masz ruch Amerykanami. I tak na zmianę.
Z łaski swojej proszę, weź smołę i pióra i załatw tego kogoś kto takie heretyckie poglądy na ruch prezentuje :)
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

ojojoj to niezłe jajca tam się dzieją :D

zgadzam się z przedmówcami - jeśli nie dochodzi do "przerywania" to jest klasycznie jak w systemie "IGOUGO" -> czyli najpierw ja potem ty (lub na odwrót :D)

mam tylko nadzieję, że to sam zainteresowany admin/moderator turnieju Xardas nie był siewcą niepewności i herezji :D

pozdro !
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: xardas12r »

Ups....

To dwie osoby (ja i ralwgor) niezależnie do siebie źle zinterpretowaliśmy ten fragment podręcznika ;0 Obiecuje poprawę.
Obrazek
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

ups :D chociaż powiedz jak tam było - bo już chyba po sprawie :) kto wygrał - gdzie fotki :D ???
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

xardas12r pisze:Ups....

To dwie osoby (ja i ralwgor) niezależnie do siebie źle zinterpretowaliśmy ten fragment podręcznika ;0 Obiecuje poprawę.
:/ :>
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: xardas12r »

ups :D chociaż powiedz jak tam było - bo już chyba po sprawie :) kto wygrał - gdzie fotki :D ???
Pisze olbrzymiego posta...
Obrazek
Psiaczek5
Tambour
Posty: 6
Rejestracja: środa, 2 kwietnia 2008, 17:27
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Psiaczek5 »

Przemos19 pisze:Ktoś Cię nieźle w bambuko zrobił.
Zasada ruchu jest jasna i klarowna, tak jak Ty powiedziałeś - Niemiec ma pierwszy ruch, jeśli nikt mu nie przerwie/zantycypuje to następnie Ty masz ruch Amerykanami. I tak na zmianę.
Z łaski swojej proszę, weź smołę i pióra i załatw tego kogoś kto takie heretyckie poglądy na ruch prezentuje :)

Dzięki za wsparcie, bo już zaczynałem w siebie wątpić :). Przygnietli mnie argumentami, że to jest inicjatywa strategiczna, że wszyscy z tego forum tak grają itp. Ja tam mogę grać według każdych przepisów, ale chciałbym wiedzieć czy potem mogę walczyć o pas unifikacyjny mistrza świata :P
Awatar użytkownika
apj
Lieutenant
Posty: 564
Rejestracja: środa, 12 kwietnia 2006, 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: apj »

No dobra, ale gdzie te fotki ze smołą i piórami ? :lol2:
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

właśnie - na pal heretyków :D
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
HarryG
Sergent
Posty: 115
Rejestracja: czwartek, 31 lipca 2008, 08:04
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: HarryG »

To ciekawe wg jakich zasad grali? Jeszcze się okaże, że unieważnią turniej i zabiorą Rolwgordowi nagrodę...! :devil:
"Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy."
Kubuś Puchatek
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Nie ma co się rozpisywać czy zabiorą czy nie :) to wszystko na szczęście odbyło się w kategoriach dobrej zabawy :)

A o to właśnie w tym chodzi przecież - o mile spędzony czas przy piwku i bitewce, rzucając szczęśliwie bądź mniej kostkami :D
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
Wookush
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: wtorek, 3 lipca 2007, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wookush »

Gdybyśmy z q.b. przeanalizowali nasze bitwy wyszłoby tyle baboli, że hej! Na przykład mój taran Cromwellem na StuGa :P zagrany z karty RUCH, nie SZARŻA.
Gram w: "Kompfgruppe Normandy"
Gram w: "Ambush Alley: Force On Force"
I JESTEM Z TEGO DUMNY !!! :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Operation: World War II”