Podstawkowanie artylerii

Forum systemu bitewnego "Operation: World War II".
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Pojazdy z otwartym przedziałem kierowniczym można wyposażyć w wersję przenośną obsługi, która jest dostarczana z niektórymi zestawami (jak np SdKfz 11 od Italeri) :) Ja robiłem zawsze tak, że dla niektórych pojazdów brałem poprostu więcej figurek "które wysiądą" w razie potrzeby. Bo wiadomo że zawsze wykorzystuje się mniej piechoty niż jest w pudełkach.
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

ja preferuje pojazdy z załogantami - wyglądają miodnie, estetycznie i jakoś "żywo", zawsze po ewentualnym trafieniu i zniszczeniu pojazdu - można go obrzucić zrobionym wcześniej - czarnym dymem - maskując załogantów, a ewentualne resztki pozostałej przy życiu załogi postawić obok trafionego modelu. :)

jeśli chodzi o ckm-y - są jak widzisz różne szkoły - ja mam dla ruskich obsługę maxima - 2 załogantów przyklejonych do grubej tektury, ale mam też amerykański .50 cal z każdym na osobnej podstawce :) zagrasz kilka gier i dojdziesz do stosownych wniosków - ja sam na przykład wolałbym mieć (grając np: ruskimi) jak najwięcej podstawek na same regimenty/drużyny bo grając taką hołotą traci się sporo czasu na manewrowanie poszczególnymi figurami przy dużych bitwach :) (tak! tak! lubię duże bitwy z epickim rozmachem :D:D:D)
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

q.b. pisze: ja sam na przykład wolałbym mieć (grając np: ruskimi) jak najwięcej podstawek na same regimenty/drużyny bo grając taką hołotą traci się sporo czasu na manewrowanie poszczególnymi figurami przy dużych bitwach :)
Wszystkie moje figurki są na podklejone folią magnetyczną nie tylko ułatwia to transport, ale także pozwala zrobić movement traya z kawałka właśnie folii magnetycznej :) Polecam do każdej epoki!
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

niestety ja większość "popełniłem" na "grosikach" więc d*pa blada z magnesami ;(

ale cóż - life goes on :D
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Hej, moi chłopcy stoją na pięciogroszówkach, tyle, że od spodu są podklejone folią. Odrobina drobnego papieru ściernego i w ogóle nie widać łączenia!
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

a korzystając z okazji? wiesz może gdzie nabyć takiego przylepca magnetycznego jak na lodówki w dużej ilości ? - też chcę podkleić swoje figsy tak żeby je na magnesowych paskach transportować w pudełkach :)
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Sklep plastyczny Mazowiecka ileśtam. :P
Z tego co pamietam co ten najbliżej Świętokrzyskiej.
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
Awatar użytkownika
Wookush
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: wtorek, 3 lipca 2007, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wookush »

Dobrze wiedzieć, dzięki!
Gram w: "Kompfgruppe Normandy"
Gram w: "Ambush Alley: Force On Force"
I JESTEM Z TEGO DUMNY !!! :D
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Jak ktoś nie ma czasu i ochoty dymać do śródmieścia to warto zajrzeć na Allegro:
http://allegro.pl/item510426774_folia_magnetyczna_0_6_61_x_130_cm.html

Taki kawałek starczy na kilka lat, ja z 1m2 w ciągu dwóch lat zużyłem 25%.

0,6 jest niezła, choć ja używam 0,4. Pamiętajcie, im grubsza folia tym większa siła przyciągania!

A tu link do hurtowni:
http://www.pawimex.com.pl/produkty.php?p=folia

Jest jeszcze jedna hurtownia na warszawskich Jelonkach, przy ul. Sterniczej, ale nie mają chyba strony internetowej.

W ostateczności można kupować Danonki :)
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

dzięki Yori !

skorzystam na bank - w nowym roku zaczynam je wzbogacać (podstawki) o te magnesiki :) a także planuje kupić pudełka, które też będą wyklejone folią - aby łatwo się przemieszczać z armiami w terenie warszawskim :)

pozdro !
"Duty, Honor, Country"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Operation: World War II”