Metalowe figurki

Forum systemu bitewnego "Operation: World War II".
headache

Metalowe figurki

Post autor: headache »

Witam

w innym niejscy na tym forum napisałem post i żeby go nie powtażać wklejam link.

http://www.strategie.net.pl/viewtopic.p ... 091#128091

Chciałbym poznać opinię fanów OWWII

Dzięki
Pozdrawiam

Grrr :P
Tylko tego nie powtóRZ!! ;)
Dragon
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez headache, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Wookush
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: wtorek, 3 lipca 2007, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wookush »

Hym... co mam ci odpowiedzieć? Może tak, w OWW2 zacząłem grać, bo zasady za darmo i figurki tanie. Nie wiem jak inni, ale ja jestem zachwycony jakością detali w plastikach i tym, że są w skali. Nie wiem według jakich matryc będziesz odlewał swoje figurki, ale jeśli będą porównywalnej jakości jak plastiki, to nie musisz się martwić. Problem polega na pojęciu figurek do gry, a figurkami modelarskimi. Figurki modelarskie to miniaturki ludzi, więcej skali niż generalizacji, figurki do gry to pucułowate żetony, więcej generalizacji niż skali. Na zachodzie metal ma swoich fanatyków, bo niczego innego do gry nie było, a blistery były przeznaczone pod konkretne jednostki np. pluton brytyjskich saperów. Jeśli twoje figurki będą świetnie wyglądać i po przystępnej cenie, to myślę, że nie masz się czym martwić.
Gram w: "Kompfgruppe Normandy"
Gram w: "Ambush Alley: Force On Force"
I JESTEM Z TEGO DUMNY !!! :D
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

to wszystko zależy co będzie w ofercie (zakres czasowy, rodzaj wojsk i nacji), a także jak kształtować się będą ceny :)

metal metalowi nierówny - niektóre metale to arcydzieła - patrz Elhiem Miniatures, a inne to maszkaronki - jak niektórzy mówią o hiszpańskim Fantassin Miniatures - ja nie podzielam tej opinii, ale co jak co jedne są grube inne za wielkie...
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Post autor: Jarek »

q.b. pisze:a inne to maszkaronki - jak niektórzy mówią o hiszpańskim Fantassin Miniatures
http://www.warmodelling.com/index.php?cPath=192
Te masz na myśli ?
Myślałem, że jak już bym się zabierał za OWW2 to m.in. na tych figurkach. Mami ich 15 mm z czasów napoleońskich i nie są takie złe.
Widziałeś te 1/72? Aż takie złe?
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Jak podkreśliłem nie są złe według mnie - czytałem foto-relację i porównanie jakościowe wszystkich wiodących firm robiących metalowe figurki w skali 20mm i Brytyjczycy z forum guildwargamers.com wieszają na tej firmie psy - bez sensu.

Ta hiszpańska firma jest konkurencyjna cenowo, (mimo drobnych nadlewek w figurkach) - trzymają w miarę skalę i nie są takie "tłuste" i zdeformowane. Dlatego być może angole wolą firmy takie jak AB, Liberation, SHQ - bo są "ichniejsze".

Mało tego - włoskie forum alzozero.it poświęcone naszej grze [O:WW2] zalane jest całą masą projektów i armii wykonanych na bazie figurek tej właśnie firmy i prezentują się IMO świetnie
"Duty, Honor, Country"
headache

Post autor: headache »

Witam

dzięki za uwagi :)
jak będę miał coś zrobione to wstawię zdjęcia i sami ocenicie
czy warto żebym się w to pakował czy może powinienem się zająć czymś innym :)...
Dzięki też za linki

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Operation: World War II”