Rowerzyści

Forum systemu bitewnego "Operation: World War II".
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Rowerzyści

Post autor: Yori »

Mam kilka pytań dotyczących takiego oddziału:

"You can transform the Volksgrenadiers into Bicycled Volksgrenadier squads for +20 points per squad"

Nie mogę znaleźć w zasadach z czym się to je, dokładniej jak działają rowerzyści? Ma ktoś pomysł gdzie to jest?

I jak to podstawkować?

Rzućcie pomysłami pliz :)
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Nie wiem, gdzie to jest (i czy w ogóle jest gdzieś) w przepisach, wiec nie odpowiem na pierwsze. Za to jako podstawki przyjąłbym standardowe 2cm x 4cm, tak jak przy ckmach. Tak samo podstawkowałbym motorki (sidecar się zmieści). Jakieś inne propozycje? Jeśli nie, to może przyjmiemy 2x4 za normę? :)
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Podstawki 2x4 są OK, bardziej się zastanawiam, czy towarzystwo nie powinno być sklejone jako mounted i dismounted. Bo jak się domyślam, grenadier dojeżdża do bitwy, zsiada i walczy spieszony. Czyli potrzebne byłyby dwie wersje figurek. Ciężka sprawa, ale jaki klimat!
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Fakt, klimat jest! :) Myślę, ze masz rację z tą podwójną wersją i sądzę, że tak będzie trzeba zrobić. :) A masz już rowerki? Z którego zestawu?
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Zgadzam się z wami - raczej do gry przydałyby się 2 zestawy - z rowerami i bez, bo kto normalny jechałby kolarką i strzelał z Stg44 :D Stosujmy je więc tylko jako środek lokomocji i ewentualnej ewakuacji z pola walki :D

Hat chyba miał jakieś rowery w zestawach z przed wieków - gumisie i w ogóle ble, ale czego się nie robi dla klimatu - najtrudniejsze teraz to zdobyć ten zestaw... :D
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Panowie - patrzę na ten zestaw HaTa --> http://www.plasticsoldierreview.com/Review.aspx?id=985
Chyba wolę rzeźbić samemu... ;) Może by tak kierowców z motocykli wziąć i dorobić im rowery... Bo inaczej to póki co tego nie widzę. ;) Za to stawiam piwo jak ktoś coś sensownego wymyśli. :D
Awatar użytkownika
Mateez
Tambour
Posty: 9
Rejestracja: środa, 11 lutego 2009, 15:49
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Mateez »

Witam - to mój pierwszy post na tym forum, choć odwiedzam Was już od jakiegoś czasu.
Spróbuję się od razu na coś przydać:
Str. 10 zasad:

Bicycles
Bicycles are anomalous infantry units and require some explanation. Like with vehicles, models spend 5cm movement to mount or dismount and this can only be done with slow movement. Even if models on bicycles move slowly they are not considered stationary, due to the fact that they have to keep a “high” profile to pedal. Weapons that need an assistant can only be fired if the firer and the assistant do not move and are next to each other when they fire.
Slow movement: 15 Fast: 25 Assault: 20
If a model dismounts he must leave a bicycle model behind him; like transport vehicles, you can leave them somewhere and collect them later. If rider-less bicycles are in the burst area of an explosion then they are automatically destroyed. If you do not have models of bicycles without riders then once dismounted the bicycles are lost. This rule helps prevent “un-sportsmanlike” players from using bicycles in an improper way. Bicycles use the Terrain Table as if they were “motorbikes”.

Rowerki Hata faktycznie nie wyglądają za dobrze, ale Hat ma to do siebie, że ich figurki zwykle prezentują się lepiej na żywo niż na zdjęciach, poza ty - przy Twoim malowaniu, Yori, mogą okazać się wręcz piękne. ;D
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

witaj na forum Mateez :)

widzę że wyczerpałeś temat profesjonalnie i rozwiałeś wszelkie wątpliwości - dzięki Ci za to :)

ale nadal uważam, że celność serii z broni automatycznej w czasie ruchu jest znikoma - tym bardziej serii wyprowadzonej z kolarki w pełnym pędzie... :devil: mam nadzieje, że po dodaniu stosownych modyfikatorów do trafień i obrażeń w samej grze wykluczy taką praktykę "szaleńczej szarży" na rowerach w stronę przeciwnika - ja jakoś sobie tego nie mogę wyobrazić :D
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Witamy na Forum :)
Panowie nie przeceniajcie moich możliwości, te rowery są obleśne i ciężko z nich coś zrobić, choć nie ukrywam, ze korci mnie :)
Bardzo dziękuję za informacje, sądzę, że jedną drużynę rowerzystów zrobię.
Co do szarży na rowerze, to Q.B. masz oczywiście rację :)
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

hehe, wszystko wyjdzie w praniu - znając nasze przygody w grach toczonych z Wookushem - to bardzo prawdopodobne, że sprawdzilibyśmy taki wariant szarży kolarkami w praktyce (w stylu "co by było gdyby...") :D :D :D

ps. a tak btw. to chcę już coś zagrać :D od kiedy Wookush dostał robotę mam już ponad 30 dni bez grania na jakimkolwiek stole... :wall:
"Duty, Honor, Country"
toner7
Sergent
Posty: 139
Rejestracja: środa, 3 września 2008, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: toner7 »

Niestety rowerzyści HaT'a to makabreska......
Pamiętam ,że w dawnych czasach dostępny był feldfebel na bicyklu w zestawie Luftwaffe od Airfixa.....
Można byłoby spróbować z jakimiś zestawami "kolejkowymi" albo podłubać przy Preiserze...
Ale temat arcyciekawy...
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Post autor: Jarek »

q.b. pisze:po dodaniu stosownych modyfikatorów do trafień i obrażeń w samej grze wykluczy taką praktykę "szaleńczej szarży" na rowerach w stronę przeciwnika
Trzeba by dodać jakiś element psychologiczny, np na 4+ przeciwnicy pękają ze śmiechu :)
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

toner7 pisze:Niestety rowerzyści HaT'a to makabreska......
Pamiętam ,że w dawnych czasach dostępny był feldfebel na bicyklu w zestawie Luftwaffe od Airfixa.....
Można byłoby spróbować z jakimiś zestawami "kolejkowymi" albo podłubać przy Preiserze...
Ale temat arcyciekawy...
Niestety ten feldfebel był tylko w polskich podróbkach, w rzeczywistości jest sierżantem RAF'u. Zresztą jeden to i tak krótko. Potrzebuję 9 kolarzy i dziewięć rowerów do opcji "dismounted" Zastanawiam się, czy nie użyć cyklistów Hata, ale same rowery zrobić z drutu, na wzór tego sierżanta, o którym pisałeś. Jeszcze się zagłębię w tematy kolejkowe, ale boję się o różnice w skali. No chyba, ze zrobimy Volksturm i czternastolatków z Hitlerjugend na rowerkach :)

Ale te rowery są całkiem do rzeczy!

Obrazek
toner7
Sergent
Posty: 139
Rejestracja: środa, 3 września 2008, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: toner7 »

Qurcze.... gdzieś mi się roi ,że widziałem rowery z twardego plastiku bądź metalu w skali 1/72.....
Była to zapewne jakaś firma niszowa i niestety nie "ogólnie dostępna" ale coś było....
Jasne ,że HaT może być materiałem wyjściowym ale po Twoich ostatnich dokonaniach figurkowych - poprzeczka jest wysoko i obawiam się iż efekt "walki z HaT'em" Ciebie samego nie usatysfakcjonuje.....
A tak btw to ich motory są fatalne ale jako odtrutką możemy mieć i Preisery i nową Italkę (wkrótce) więc może za czas jakiś i temat cyklistów się sam rozwikła....
Awatar użytkownika
Blitz
Starszyj Lejtienant
Posty: 589
Rejestracja: niedziela, 28 grudnia 2008, 18:22
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: Blitz »

Jarek pisze:
q.b. pisze:po dodaniu stosownych modyfikatorów do trafień i obrażeń w samej grze wykluczy taką praktykę "szaleńczej szarży" na rowerach w stronę przeciwnika
Trzeba by dodać jakiś element psychologiczny, np na 4+ przeciwnicy pękają ze śmiechu :)
Raczej coś jak szarża banzai z MOHPA tylko jak to niemiecka to zmechanizowana :P
"Marzenia się spełniają, trzeba tylko wierzyć."
Mój blog z modelami...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Operation: World War II”