Turniej OWW2 Tarnów 3-5 Kwietnia 2009

Forum systemu bitewnego "Operation: World War II".

Który Miesiąc ci najbardziej odpowiada?

Marzec
0
Brak głosów
Kwiecień
13
100%
 
Liczba głosów: 13
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Harki - miałem na myśli te dwie haubice 105mm z obsługą, które widziałem na zdjęciach :)
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Artur Makowski
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 21 marca 2009, 09:50
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Artur Makowski »

Dziękuje wszystkim za grę i dużo dobrej zabawy! Historia lubi się powtarzać i kampania zimowa poprowadziła Armię Czerwoną do zwycięstwa... na polu bitwy było ich więcej niż Chińczyków w Chinach! Pozdrawiam i namawiam wszystkich do pielęgnowania swego hobby.
Harki
Tambour
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 5 kwietnia 2009, 20:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Harki »

Przemos19 pisze:Harki - miałem na myśli te dwie haubice 105mm z obsługą, które widziałem na zdjęciach :)
A te ! fakt były ,ale nie pamiętam by coś sensownego zrobiły ,bo oberwały jakimś pociskiem i obsługa padła :rotfl:
Awatar użytkownika
Borsuk
Sous-lieutenant
Posty: 474
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 14:19
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Borsuk »

Teraz wiem że nie należy brać Jaghtigera lecz za miast niego ze 4 Pnzr. IV z bocznymi ekranami bo dłużej wytrzymują podczas ataku. Jaghtiger owszem jest spoko podczas wymiany ognia ze średnimi czołgami a nawet z ciężkimi ale piechota grilluje go za szybko przez co traci się cenne pkt.
"Przejdziemy przez Niemców jak gówno przez kaczkę" - Gen. Patton
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Czy ja wiem czy Panzer IV... jeśli w kupie i od tyłu będą atakować silniejsze pojazdy, to zgadzam się z taką taktyką. Ale jeśli będzie to 1v1 to lepiej kupić Panterę, lepsze działo i pancerz.
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Przeczyściłem nieco wątek ze zbędnych postów i "niepotrzebnych" dyskusji. Mam nadzieję, że w przyszłości tego unikniemy.

Jeśli koledzy z Tarnowa będą chcieli jakoś bardziej uwypuklić działalność swojego klubu na forum, zapraszam na PW. Wszelkie pomysły mile widziane (choć ostatnio raczej się ścieśniamy pod względem ilości działów itp.).

Jeszcze raz gratuluję, że udało się Wam zrobić turniej i życzę, żeby się to dalej pomyślnie rozwijało :cool: .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Stachu
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 13 marca 2009, 17:52
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Stachu »

Przemos19 pisze:Obejrzałem zdjęcia i mam parę pytań:
a) jak bardzo przydatna okazała się artuyleria 105mm niemiecka?
b) Jagdtiger szedł bez osłony piechoty?
c) ile średnio trwała jedna bitwa i ile tur wyszło?

A poza tym gratuluję turnieju i dobrej zabawy :) Fajnie wyszły bitwy o średniej ilości pojazdów piechoty.
Ja dowodziłem tymi Haubicami wiec , słabe one były moździerze więcej zrobiły , dzięki sprawnej wymianie informacji z kubenwagenem .
Jaghtiger możne iść bez piechoty jak ma dużo wolnej przestrzeni jak na mapie pustynnej . Jednak chyba bardziej opłaca sie brac Panzery czy tam jak to zauwarzył Borsuk czy tam te 2 pantery bo jak Jaghtiger padnie to bardzo boli ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Operation: World War II”