Recenzja systemu O:WWII

Forum systemu bitewnego "Operation: World War II".
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Recenzja systemu O:WWII

Post autor: xardas12r »

Recenzja systemu na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=129

Autorem recenzji jest Maciej "xardas" Drążkiewicz.

Mam nadzieję, że się spodoba (pierwotnie tekst opublikowałem na Bitewnym Zgiełku).

Za to mam problem, bo tworzenie mojego loginu zajmuje już dobre pare tygodni ;)

Więc tu odpowiem cezarowi ;) :
System mialem okazje testowac jakies dwa tygodnie temu w moim klubie i wrazenie wywarl na mnie wiecej niz pozytywne, juz planujemy wakacyjna kampanie w Afryce. System kart z rozkazami swietnie sie sprawdza, chociaz moze denerwowac np brak rozkazow jakie sa potrzebne w danej chwili w reku. Dobrym pomyslem autora systemu bylo oparcie mechaniki na kosci 10 sciennej, co moim zdaniem pozwala na lepsze rozlozenie wynikow (propabilistyka sie klania hyhy). Zachecam do sprobowania bo system jest naprawde bardzo dobry. Dodam rowniez ze Italieri wydalo pudlo startowe do gry z zasadami drukowanymi i kartami oraz niewielkimi armiami w srodku. Dzieki Xard
Próbowałeś alternatywnego sposobu użycia talii?
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 kwietnia 2011, 08:16 przez xardas12r, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Hoho - forum wróciło :) anyway - całkiem niezły tekst :)
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 kwietnia 2011, 08:23 przez q.b., łącznie zmieniany 1 raz.
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
Mefisto
Sous-lieutenant
Posty: 383
Rejestracja: piątek, 14 listopada 2008, 08:06
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Mefisto »

Fotki z naszego turnieju... q.b. widzisz teraz co tracisz :D
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 kwietnia 2011, 08:23 przez Mefisto, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Xardasowa recenzja wylądowała na stronie Strategie i Stratedzy.

To pierwsza recenzja gry/systemu bitewnego u nas, Xardasie możesz być więc z siebie dumny.
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 kwietnia 2011, 08:21 przez Raleen, łącznie zmieniany 1 raz.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Chciałem sobie chociaż jednego posta w działach bitewnych strzelić, ale Raleen mnie uprzedził. Ale i tak sobie napisałem. Pewnie mnie tu znowu szybko nie uświadczycie. ;) :D
Dodam tylko, że jako pierwsza gra doczekała się małego obrazka na stronie głównej SiS. Ktoś kiedyś narzekał na ich brak, więc od czegoś trzeba było zacząć. I są.
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 kwietnia 2011, 08:20 przez Arteusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Ja narzekałem i powiem, że bardzo cieszy mnie ta zmiana.
Teraz troche wiecej życia sie na stronie pojawiło. ;)
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 kwietnia 2011, 08:21 przez dragon, łącznie zmieniany 1 raz.
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
Awatar użytkownika
Cezary29
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: poniedziałek, 23 lipca 2007, 12:21
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: Cezary29 »

xardas12r pisze:Mam nadzieję, że się spodoba.

Za to mam problem, bo tworzenie mojego loginu zajmuje już dobre pare tygodni ;)

Więc tu odpowiem cezarowi ;) :
System mialem okazje testowac jakies dwa tygodnie temu w moim klubie i wrazenie wywarl na mnie wiecej niz pozytywne, juz planujemy wakacyjna kampanie w Afryce. System kart z rozkazami swietnie sie sprawdza, chociaz moze denerwowac np brak rozkazow jakie sa potrzebne w danej chwili w reku. Dobrym pomyslem autora systemu bylo oparcie mechaniki na kosci 10 sciennej, co moim zdaniem pozwala na lepsze rozlozenie wynikow (propabilistyka sie klania hyhy). Zachecam do sprobowania bo system jest naprawde bardzo dobry. Dodam rowniez ze Italieri wydalo pudlo startowe do gry z zasadami drukowanymi i kartami oraz niewielkimi armiami w srodku. Dzieki Xard
Próbowałeś alternatywnego sposobu użycia talii?
W morde jeza przegapilem to co napisales, nie nie probowaem, a z logowaniem na BZ sa jakies problemy? Rejestracja powinna nastapic po wypelnieniu arkusza rejestracyjnego hmm...
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 kwietnia 2011, 08:19 przez Cezary29, łącznie zmieniany 2 razy.
________________________________
si vis pacem para bellum
_________________________________
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: xardas12r »

Nie przysłało mi maila potwierdzającego ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Operation: World War II”