Dwa tematy w jednym, czyli pancerka US i UK

Forum systemu bitewnego "Operation: World War II".
Awatar użytkownika
zell
Adjudant
Posty: 254
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 09:46
Lokalizacja: Częstochowa

Dwa tematy w jednym, czyli pancerka US i UK

Post autor: zell »

Idac za rada starszyzny plemiennej zakladam ten temat. Sprawa rysuje sie tak namowilem kumpla aby zaczol przygode z OO . I teraz mam do was pytanie jakie modele wraz z rozpiska proponujecie do armi US na lata 44/45 .W sumie nie chodzi tylko o pancerke ale wszytko co nie jest piechota dajmy na to tak do 6000 tys ptk.

a teraz druga czesc tematu :D


Jako ze moja wunder germanisze armada na lata 44/45 jest juz prawie gotowa postanowilem zbierac druga ^^ .Padlo na brytoli. i teraz mam do was prosbe. czy mozecie mi zaproponowac jakas sensowna liste modeli ktorych nie moze zabraknac w armi uk na lata 43/45.takie szlagiery typu churchil croco czy firefly z gory dzieki :D
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez zell, łącznie zmieniany 1 raz.
Warsztat:
postapokaliptycznie
Fallout 15 mm

"Wojna jest jedynie kontynuacją polityki innymi środkami." Clausewitz
Awatar użytkownika
Wookush
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: wtorek, 3 lipca 2007, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wookush »

Co do pierwszej części pytania to oczywiście Shermany 76, M10 koniecznie z workami z piaskiem i Caliope.

Królewskie Oddziały Pancerne nie mogą się obyć beż Cromwelli, zasada "szybki pojazd", znośne działo 76mm, dwa karabiny maszynowe i możliwość montowania podwójnego Brena na mocowaniu p.lot. Pluton to 3 Cromwelle lub 2 + 1 Sherman Firefly. Nad Shermanem to się zastanów bo nie ma karabinu w kadłubie i jak dostaniesz w main wepon, to masz wannę na gąsiennicach i nic więcej. Zamiast tego lepiej zaopatrzyć się w Achillesy. Tańsze i też mają działo 17pdr z extra długą lufą. Cromki to pojedyńcze modele Revella, albo dwupaki HATa, Achillesy to dwupaki HATa, lub konwersje z M10. Churchile fajnie wyglądają, ale są wolne i drogie punktowo. Możesz pokombinować z Shermanami 76, mają świetne parametry, ale są mniej brytyjskie. Za to interesująco wyglądają Sextony i Priesty, te ostatnie niedługo mają wyjść w 1/72. Mają działo 105mm, w prawdzie haubica, ale nawet odłamkowy ładnie rozwala większość pojazdów przy tym kalibrze :D Aha... M10 i Priest może mieć zamontowany CKM .50 cala, +2 do obrażeń dla piechoty ;D
Skoro o piechocie mowa to do transportu masz do wyboru albo Bedfordy firmy IBG, drogie ale ładne, lub M3A1 dostępne w FA Italeri. Nie do przecenienia są Universal Carriery (właściwie to tylko potencjalnie, bo nie sprawdzałem w praktyce), ale w Polsce dostępne tylko w 1/76 od Airfixa.
Gram w: "Kompfgruppe Normandy"
Gram w: "Ambush Alley: Force On Force"
I JESTEM Z TEGO DUMNY !!! :D
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

jak na USA Wookushu to chyba zbyt epicko z tym Shermanem Caliope pojechałeś :D

ja bym nie skreślał definitywnie piechoty - proponuję po prostu nabyć 2 pudła piechoty: Nowy Set Italeri (Patrz blog Jarka jak ładnie można je zrobić ;D ) / Stary Set Revella (zimowy - ale ładne pozy) i zrobić taki trzon armii:

Regularna / Zmotoryzowana piechota - najbardziej uniwersalna podstawka - zrobić z tych pudeł 2 plutony w różnych wariantach uzbrojenia/wyposażenia na różne scenariusze:

-pozmieniać uzbrojenie na takie, które daje największą siłę ognia i szybkostrzelność - więcej BAR-ów w teamach / dodać gdzie można .30 cal LKMy / dodać miotacze ognia / w miarę możliwości dozbroić plutony w ręczną broń AT: Bazooki / Ładunki wybuchowe

-zrobić dodatkowe drużyny:
*moździerzy
*z karabinami .30/.50 cal.
*z transporterami M3 (jeśli ma być zmotoryzowana jak zakładałem wcześniej - M3 half tracki zwiększą mobilność piechoty i będzie ona tuż za głównym natarciem pancernym)
*etc...

Wszystko zależy ilu punktowe to będą starcia - jeśli więcej niż 4K pkt. to możesz wystawić pluton lub dwa plutony czołgów średnich Sherman (z 1 egzemplarzem wersji Sherman`76 w każdym plutonie) wsparte niszczycielami czołgów M10 Wolverine / M36 Jacksonami w sile plutonu - więc na stole na pewno nie będzie nudno :D

Jeśli armia jest wielotysięczna-punktowo, i jest rozbudowana elementami piechoty / czołgów - warto moim zdaniem też mieć coś z elementów zwiadu oraz artylerii - najlepiej sprawdzi się jeden / kilka M8 Greyhound z radiem long-range lub zwykły zwiad na Jeepach Willysach do określania pozycji wroga i ostrzału artyleryjskiego np: baterią 3 sztuk M7 GMC - każdy ma 105mm haubicę, więc jeśli cenisz sobie pokazy fajerwerków na stole (pod warunkiem że to duży stół :devil: ) to w sam raz można namieszać kilkoma celnymi salwami we wrogich szeregach :)
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
Wookush
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: wtorek, 3 lipca 2007, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wookush »

No nie musi być duży stół, minimum 100cm do pośredniego ognia, ale co szkodzi walić bezpośrednim przy widoczności z "zasadzki"? :D
Gram w: "Kompfgruppe Normandy"
Gram w: "Ambush Alley: Force On Force"
I JESTEM Z TEGO DUMNY !!! :D
Awatar użytkownika
Mefisto
Sous-lieutenant
Posty: 383
Rejestracja: piątek, 14 listopada 2008, 08:06
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Mefisto »

Kupujesz:
- Firefly bo to podstawa na niemiecki czołgi... Um jest dobry albo jak nie masz kasy to zostaje revell w 1:76.
- Shermana obojętnie jakiego lub Cromwella to najlepiej 2 sztuki. Co chcesz.
- I ja się bawię z czołgiem Comet jest bardzo dobry za 920 ptk. masz medium armor i longa 77. To od Revella dawny maczek.
-Potem Pluton Piechoty. To jedno pudełko revella i jedno italki... Tylko figurki revella to tylko podkładem cytadeli.
- Na koniec możesz kupić dobie uniwersar carriery z 6 pdr ze 4 sztuki. bardzo dobra rzecz jako lekki sprzęt.
- Jak chce ci się bawić rób jeszcze komandosów z boxa italki i tak samo spadochroniarzy.
- I według mnie dobry pomysł zrobić se zmotoryzowana piechotkę na halfach od italki nie są aż tak drodzy a zawsze jest czym jeździć ;D
Awatar użytkownika
zell
Adjudant
Posty: 254
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 09:46
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: zell »

z Tym ze Um jest tanszy od revella o jakies 10 zl za fireflaja zaplacilem 24 zl a revell-oski to stary przepak matchbox i kosztuje okolo 35 zl :?

a taka mala dygresja :D jak wyglada ambush w uk czy to te siatki maskujace sa ??bo wlasnie koncze krokodylka i nie wiem czy dodawac siatki czy nie :D
Warsztat:
postapokaliptycznie
Fallout 15 mm

"Wojna jest jedynie kontynuacją polityki innymi środkami." Clausewitz
Awatar użytkownika
Mefisto
Sous-lieutenant
Posty: 383
Rejestracja: piątek, 14 listopada 2008, 08:06
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Mefisto »

wiesz jak chcesz robić malowanie to takie pasy przez od błotnika do błotnika, a jeżeli chodzi o sitaki to były dawane nawet dużo najczęściej czołgi były obwieszane taka siatka maskującą a pod spodem były jakieś skrzynki itp można robić co się chce czołgi były obspawywane gąskami od tygrysa albo od Shermana wszystko się kładło ;d
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Mefisto pisze:obspawywane gąskami od tygrysa
Słuchaj Mefisto, pokaż mi prosze zdjecie na którym Sherman jest obłożony oginiwami Tygrysa? :>
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
Awatar użytkownika
zell
Adjudant
Posty: 254
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 09:46
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: zell »

q.b. pisze:ja bym nie skreślał definitywnie piechoty - proponuję po prostu nabyć 2 pudła piechoty: Nowy Set Italeri (Patrz blog Jarka jak ładnie można je zrobić ) / :
Q.b podesli mi linka do bloga Jarka bo mi po formacie wszytkie linki zassalo ;/
Warsztat:
postapokaliptycznie
Fallout 15 mm

"Wojna jest jedynie kontynuacją polityki innymi środkami." Clausewitz
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Mefisto, masz jakiś przykład tego Shermana z niemieckimi dodatkami? I pisz proszę z przecinkami chociaż, bo strasznei ciężko się czyta Twoje wypowiedzi. ;)
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Czaki, zwróciłes uwage na mój post? :>
Bo własnie o tym pisałem. ;)

Przyłączam się do Twojej prośby o używanie znaków interpunkcyjnych!
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
Awatar użytkownika
Wookush
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: wtorek, 3 lipca 2007, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wookush »

Zell, brytole używali, oprucz siatki, także maskowania ze szmat po mundurach. Pocięte w pasy najczęściej zwisały z Cromwelli dodając im obłego obrysu.
Co do piechoty, to odsyłam do tematu "Jak sklecić brytoli", gdzie było już wyłuszczane jakie paczki, jakiej firmy i jakie proporcje.
Gram w: "Kompfgruppe Normandy"
Gram w: "Ambush Alley: Force On Force"
I JESTEM Z TEGO DUMNY !!! :D
Awatar użytkownika
Mefisto
Sous-lieutenant
Posty: 383
Rejestracja: piątek, 14 listopada 2008, 08:06
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Mefisto »

Sorry ale nie mogę znaleźć fotki. ;( ale wiem ze czołg był m4a4 z przodu miał gąski do tygrysa a po bokach od shermana, cromwella, pz IV. Tylnia cześc pancerzu zajmował namiot, złożony oczywiście w takim rulonie, były jakieś jeszcze skrzynki i zasobniki no i pełno karnistów z wodą... Ja jeszcze poszukam tego zdjęcia bo będę robił sobie coś takiego.
Awatar użytkownika
zell
Adjudant
Posty: 254
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 09:46
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: zell »

Wookush
Wiem tam jest wszytko bardzo dobrze opisane.ale wisz brakuje mi tam troche np croca :DA ta druga czesc tematu jest tak profilaktycznie zalozona gdy bym mial jakies pytania badz watpliwosci. ;D żeby na boxie nie pisac :D

a i jeszcze taki maly off ile placiles za tego umowskiego grilla ??
Warsztat:
postapokaliptycznie
Fallout 15 mm

"Wojna jest jedynie kontynuacją polityki innymi środkami." Clausewitz
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

dragon pisze:Czaki, zwróciłes uwage na mój post?
Zwórciłem, ale głupio mi było napisać posta tylko na temat poprawnej pisowni u Mefisto. ;) Dobra, z mojej strony koniec OT. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Operation: World War II”