Grenadier 2011

Forum systemu bitewnego "Operation: World War II".
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Maluj jednych i drugich Stemirze. Od przybytku głowa nie boli. Zawsze na konwencie może się zdarzyć, że ktoś nie przyjedzie w ostatniej chwili, lub czegoś zapomni. Wówczas ta nadwyżka jest wielce przydatna. Zawsze też można zagrać coś większego.
Stemir
Tambour
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 23 lutego 2010, 11:27
Lokalizacja: Czarny Las

Post autor: Stemir »

Święte słowa, tak było na ostatnim Grenadierze! Ale Breny i Piaty przydały się powstańcom
jako wsparcie.
Zacznę malować od Niemców, bo i figurki z DAK się nadają. (niektóry). Widziałem fotosy niemieckich spadochroniarzy w hełmach Wehrmachtu (we Włoszech), nie widziałem nigdzie figurek Anglików w koszulach i długich spodniach (połowa maja to był tam upał - wiem to z relacji uczestników). Trzeba będzie coś kombinować. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Stemir pisze:nie widziałem nigdzie figurek Anglików w koszulach i długich spodniach (połowa maja to był tam upał - wiem to z relacji uczestników).
To zależy, na którą bitwę się szykujesz. Ja właśnie maluję Sikhów, którzy nacierali w połowie marca. Wówczas było chłodno i deszczowo, co znacznie ułatwiało sprawę obrońcom. Niektórzy Sikhowie wówczas walczyli jeszcze w płaszczach zimowych. Ponieważ jednak chcę mieć bardziej uniwersalny oddział - zrobię ich w battledressach. Będą na każdą porę roku. Tu Sikhowie pod Cassino w marcu:

Obrazek

A tu masz Polaków w battledressach, więc możesz robić naprawdę różne mundury. I te cieplejsze i te lżejsze:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: xardas12r »

Moi FJ w mundurach standardowych:
http://www.strategie.net.pl/viewtopic.p ... 725#167725

Teraz na podłodze ( ;) ) są piechociarze w mundurach tropikalnych.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wookush
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: wtorek, 3 lipca 2007, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wookush »

Moje commando się nada :D A co do klasztoru to ruiny proponuję zrobić z gipsowych foremek na murki
Gram w: "Kompfgruppe Normandy"
Gram w: "Ambush Alley: Force On Force"
I JESTEM Z TEGO DUMNY !!! :D
Awatar użytkownika
rrober
Sous-lieutenant
Posty: 437
Rejestracja: piątek, 15 września 2006, 09:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: rrober »

Yori pisze:Karpatczycy tylko niektórzy się nadadzą, ale na pewno pomaluję "legalnych" Polaków z 2KP, Hindusów z 4 Dywizji, Falshirmów w tropikalnym mundurze z 1. DSpad dla uzupełnienia Waszych kolekcji. Jak się wyrobię to jeszcze zrobię francuski/marokański korpus ekspedycyjny. Tyle jeśli idzie o figurki. Nie wiem czy dam radę z wozami bojowymi.
Czytam, czytam, czytam... no, no, ambitny projekt... :pom:
A tak serio:
Po stronie alianckiej przez rejon Cassino przewinęło się dosłownie wszystko - m.in. Amerykanie (w tym US Coloured), Nowozelandczycy (w tym Maorysi), Hindusi (w tym Sikhowie i Gurkhowie) oraz cała mozaika Wolnych Francuzów. Jednym słowem hulaj dusza...
Mam kilka ciekawych formacji francuskich: tyralierów-marinsów, piechotę kolonialną, legionistów, tyralierów algierskich i senegalskich (wszystkich w mundurach amerykańskich lub mieszanych) - chętnie Was wesprę figurkami i sprzętem.
Podobnie z Amerykanami i Brytyjczykami.
Niemców nie mam za dużo to tego okresu (teraz zacząłem dłubać przy zielonych diabłach w mundurach tropikalnych) - mam za to trochę Włochów (RSI), którzy byłi na pewno w okolicach Anzio (a być może też w pobliżu Cassino - trzeba sprawdzić).
Zresztą rok to tyle czasu, że może jeszcze coś popełnię - np. dokończę taborytów marokańskich (goumiers).
Chętnie włączę się też w przygotowywanie makiety.
Pozdrawiam,
rrober
Awatar użytkownika
rrober
Sous-lieutenant
Posty: 437
Rejestracja: piątek, 15 września 2006, 09:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: rrober »

Yori pisze:Muszę się pochwalić, no muszę!

Dziś wieczorem rozpocząłem pracę nad pierwszym oddziałem. Na pierwszy ogień idą Sikhowie. Pierwsza sekcja (sierżant i czterech strzelców) jest skonwertowana. Muszę przyznać, że jestem zadowolony z efektu. DT jeśli masz jakieś fotografie i materiały dotyczące Hindusów to podeślij mi koniecznie :P Prośba oczywiście jest skierowana do wszystkich!
Jak zwykle się troszkę przyczepię - nie wszystkie turbany wzbudzają mój zachwyt - Sikhowie mieli specyficzny sposób wiązania turbanów (najlepsze są te z zestawu ESCI-Italeri - Brytyjskie wojska kolonialne z XIXw.).
Co do mundurów to w Afryce Pn. używano jeszcze częsciowo wyposażenie z WW1 (np. ładownice), ale we Włoszech to już było zdaje się tylko klasyczne wyposażenie brytyjskie.
Być może poszczególne bataliony Armii Indyjskiej zachowały kolorowe elementy przy turbanach (w barwach pułkowych). Gurkhowie mają tradycyjne kapelusze i kukri.
Pozdrawiam,
rrober
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Gurkhów zrobię "standardowych". Co do turbanów - to zestaw o którym piszesz jest bardzo trudny do zdobycia i dość drogi. A biorąc pod uwagę ilość turbaniarzy w nim to taniej byłoby chyba taniej kupić metalowe figurki na cały pluton.

Dlatego pozostanę przy "arabskich" turbanach.

Cieszę się, że nas zasilisz swoimi wojskami :)
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 535 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Post autor: Umpapa »

Tutaj artykuł o konwersjach Brytoli na Sikhów:
http://www.miniatures.de/indian-brigade.html
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Czytałem. Ale ale sam artykuł nadal nie rozwiązuje braku zestawu "Khyber Pass", który jak pisałem jest niemal nie do zdobycia :/
Awatar użytkownika
rrober
Sous-lieutenant
Posty: 437
Rejestracja: piątek, 15 września 2006, 09:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: rrober »

Kilka turbanów gdzieś mi zostało - podrzucę Ci przy najbliższej okazji.
PS.
Jest jeszcze zestaw HaT-a z którego robiłem Hindusów do WW1.
http://www.plasticsoldierreview.com/Review.aspx?id=1461
Pozdrawiam,
rrober
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

O! Faktycznie! Nie pomyślałem o Hacie :) Z góry dziękuję za te turbany :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Operation: World War II”