Grenadier 2011

Forum systemu bitewnego "Operation: World War II".
bnk
Adjudant-Major
Posty: 315
Rejestracja: czwartek, 19 listopada 2009, 15:39
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo
Kontakt:

Post autor: bnk »

Yori pisze:Może za rok byśmy wysmażyli Cassino na "Grenadierze"?
JESTEM ZA !!

Nawet już mam pomysł jak to wszystko zrobić, z tym że przygotowania musiałyby się zacząć kilka miesięcy przed Grenadierem :)
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Ciekawa koncepcja - zrobić wzgórze z Klasztorem :) Smacznie by to wyglądało :)

Niechaj będzie dla nas inspiracją makieta sklepu "Sfan.pl" do Flamesów z 2 lat wstecz:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Znowu wsadzamy kij w mrowisko :D Do spółki z Xardasem :)
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Z największą radością "wchodzę w to" :pom: Złożyłem już zamówienie w Martoli :)

Rok to niby kawał czasu, ale malowanie figur zajmie sporo czasu. Że już nie wspomnę o terenach. Dlatego proponuję już dziś ogłosić rozpoczęcie projektu "Cassino Grenadier". I bynajmniej nie będzie to przedsięwzięcie związane z hazardem :lol2:

Przyznam, że jestem pełen optymizmu i zapału!
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Figurki i pojazdy zostawiam Wam (ja jestem z natury speed-painterem). Z miłą chęcią z nowo upieczonym makieciarzem - bnk wraz ze "starym wygą" Wookushem, z pomocą rrobera i tonera7 coś na pewno powstanie, żeby było "na grubo" jak co roku zresztą :)

Góry i pofałdowanie terenu to nie problem - problemem mogą być Ruiny Klasztoru na Mt.Cassino :) Ale problemy są od tego by je zwalczać :D
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

To ja się zgłaszam do teamu malarzy figurek, gdyż znowu kuleję w budowie makiet.

Od razu walę z pytaniem - jakie robimy oddziały, czy tylko Polaków i Niemców, czy także inne narodowości? Moglibyśmy w sumie przeprowadzić pokazowe wszystkie bitwy o Cassino. To byłby projekt na cały dzień pokazów.

Takie tematy jak Wolni Francuzi to chyba Rrober ma już nawet przygotowane.
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: xardas12r »

Ruiny można by zrobić z Kamienicy Berlińskiej - Bryłę budynku ma podobną do klasztoru - poza tym zdobycie Klasztoru to był finałowy akord tej Akcji. Ja ze swojej strony mogę dać niemieckich spadochroniarzy i myślę ,że będę miał zebranych trochę żołnierzy w mundurach tropikalnych , oraz 2 Shermany M4A2. No i można wykorzystać Karpatczyków Yoriego ;)

EDIT: Jestem za 3 bitwami. Pozostaje jeszcze wybór systemu. Ja jestem za O:WWII na poziomie plutonów(Tak jak z QB grałem w tamte lato) . FOF raczej na tym poziomie bitew wysiada.
Obrazek
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Do akcji w stylu Commando FoF da radę :) Misja samymi Polakami - komandosami zdobycie góry klasztornej by pasowało - do działań kilku plutonów (infrantry + panzerwaffe) na raz : Oww2 :)

Czysty kompromis :)
"Duty, Honor, Country"
bnk
Adjudant-Major
Posty: 315
Rejestracja: czwartek, 19 listopada 2009, 15:39
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo
Kontakt:

Post autor: bnk »

Ja się mogę zająć przygotowaniem terenu, oczywiście pomoc by się przydała bo to za duży projekt bym mógł sam to zbudować. Później umieszczę plan jak to widzę ze swojej strony.
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Karpatczycy tylko niektórzy się nadadzą, ale na pewno pomaluję "legalnych" Polaków z 2KP, Hindusów z 4 Dywizji, Falshirmów w tropikalnym mundurze z 1. DSpad dla uzupełnienia Waszych kolekcji. Jak się wyrobię to jeszcze zrobię francuski/marokański korpus ekspedycyjny. Tyle jeśli idzie o figurki. Nie wiem czy dam radę z wozami bojowymi.
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Resource uniformów dla niemieckiej strony:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Malowane przez Chen'a, GMG forum (Chiny/metalowe figurki Fantassin Figures - tylko dla podłapania klimatu)
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Ja też się piszę pomimo, że tego Grenadiera musiałem odpuścić. Trochę figur przygotuję, zrobię też Wojtka i zasady dla niego :)
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

q.b. pisze:Do akcji w stylu Commando FoF da radę :) Misja samymi Polakami - komandosami zdobycie góry klasztornej by pasowało - do działań kilku plutonów (infrantry + panzerwaffe) na raz : Oww2 :)

Czysty kompromis :)
Tyle że nasi Komandosi nie walczyli na Monte Cassino T_T
Chętnie pomogę od strony historycznej... organizacji wojsk, kamuflażu, umundurowania itp.
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Samego wzgórza klasztornego nie - ale w bitwie o wzgórze Casttellone (4ta bitwa całej operacji) jak najbardziej. W naszym wydaniu nie będzie to czysta rekonstrukcja - chcemy też zagrać co by było gdyby... Tak jak na tegorocznym Grenadierze był scenariusz "optymistyczny" (dzięki Stemirowi - pozdrawiam !), że gen. Sosabowski nie lądował wcale pod Arnhem...
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Muszę się pochwalić, no muszę!

Dziś wieczorem rozpocząłem pracę nad pierwszym oddziałem. Na pierwszy ogień idą Sikhowie. Pierwsza sekcja (sierżant i czterech strzelców) jest skonwertowana. Muszę przyznać, że jestem zadowolony z efektu. DT jeśli masz jakieś fotografie i materiały dotyczące Hindusów to podeślij mi koniecznie :P Prośba oczywiście jest skierowana do wszystkich!
Stemir
Tambour
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 23 lutego 2010, 11:27
Lokalizacja: Czarny Las

Post autor: Stemir »

q.b., Dzięki za pozdrowienia! Ja też pozdrawiam wszystkich. Oczywiście piszę się na Monte Cassino, nie wiem tylko po której stronie - więzy rodzinne 3 DSK , natomiast mam na warsztacie German Paratoopers (tropical uniform)
Czołem!
Oldboy Stemir
ODPOWIEDZ

Wróć do „Operation: World War II”