Spotkanie w Warszawie

Forum systemu bitewnego "Operation: World War II".
ertman_176
Sergent-Major
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek, 14 grudnia 2009, 22:27
Lokalizacja: Iława/Olsztyn/Warszawa

Spotkanie w Warszawie

Post autor: ertman_176 »

Witam

W dniach 18 i 19 września będę przebywał w stolicy. W niedzielę planuje spotkanie z kilkoma kolegami aby porozmawiać o sprawach wargamingu. Na miejsce spotkania proponuje Warszawski WCM na Sadybie gdyż mają tam odpowiednio duże stoły z których można będzie skorzystać aby zagrać grę albo i kilka. Mamy zamiar przeprowadzić grę pokazową a więc proponuje zagrać znajomych ze sobą a przy okazji sporo porozmawiać będziemy mogli o naszym hobby. Jest kilka ciekawych inicjatyw do omówienia, przypomnę że założyliśmy w Iławie Stowarzyszenie Polskich Modelarzy, mamy solidne zaplecze warsztatowe i jesteśmy gotowi wesprzeć w jakimś stopniu każdą inicjatywę o ile będzie sensowna.

Dla przykładu ja prowadzę modelarnie u siebie w mieście i mam już 3 młodych nowych graczy z modelami, kolejni dojrzewają do decyzji o zakupie modeli. Jeżeli dalej tak pójdzie to będziemy się ostro przymierzali do tego turnieju na miejscu. Olsztyn niejako w związku z wyjazdem Maćka trochę podupadnie ale za to stolica się wzmocni. Sam będę teraz częściej w stolicy i będę w stanie pomóc z różnymi inicjatywami.

Dla przykładu mamy jako stowarzyszenie obiecany styrodur na makiety, mam możliwość przycinania styroduru [pianek] na ploterze termicznym cnc, budujemy frezarke cnc, mamy dostęp do plotera laserowego cnc. Jutro ma dojechać do nas 5kg drutu 0,6mm na drzewka które w części będą wykonywać moi podopieczni.

Jakiś czas temu zakupiliśmy sprężarkę wraz z pistoletem lakierniczym, dodatkowo zaopatrzyliśmy się w pistolet do nakładania tynków. Oczywiście jak każdy porządny warsztat mamy także kompresorek i aerograf. Dzieki sprężarce możemy w dwa dni dokonać odświeżenia dowolnego pomieszczenia na klub/koło modelarskie/gralnie. Mamy wiertarke sds + wiertła i dłuto do użytku stowarzyszenia dzieki której możemy prowadzić szersze prace remontowe.

Mamy możliwość dzieki pistoletowi tynkarskiemu pokrycia stołów warstwą "piasku" w kilka minut, a więc wykonanie większej ilości stołów nie będą zajmować kilku dni a kilka godzin, dzieki pistoletowi lakierniczemu malowanie także będzie szybsze.

Mamy dostęp do pokaźnych ilości trocin, materiału z jakiego robi się flock na stoły. Możemy go wykonać w dowolnym kolorze i w ilości jaka będzie potrzebna.

A to tylko ułamek tego czym dysponujemy.

Wszystko pięknie wygląda w teorii ale bez zaangażowania samych modelarzy cały ten potencjał czeka aż się ktoś ruszy. Ja mam tylko dwie ręce i 24h, nie zrobię wszystkiego sam dlatego też proponuję spotkanie. Sklep WCM dysponuje największą powierzchnią do grania o ile nic się nie zmieniło, dobra dusza miejmy nadzieje przejedzie się i sprawdzi jak to wygląda teraz i czy w tą niedziele sklep będzie otwarty, ew. poinformuje że będziemy grali. Ja jestem w stanie wygospodarować w sobotę i niedzielę czas między 9 a 14 [czyli jak sklep w niedziele]. Jako że wiem że wielu z was pracuje nastawiam się na niedzielę.

Czekam na ew. przemyślenia na temat, gdyby ktoś miał jakieś pytania niech śmiało pyta tutaj. Ew. jeżeli ktoś ma lepszy pomysł na miejsce spotkania chętnie poznam taki pomysł.

Pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Zacna inicjatywa !

Wstępnie jestem za! Ale muszę wpierw ogarnąć jak pracuję w weekendy (bo też mam pracujące niektóre...)

Będzie miło jak uda się wspólnie zagrać i wkręcić się w "nową miejscówkę" czyli WMC na Sadybie :]
"Duty, Honor, Country"
Mathew
Caporal-Fourrier
Posty: 79
Rejestracja: wtorek, 6 lipca 2010, 23:30
Lokalizacja: Targówek

Post autor: Mathew »

A witam szanownego ertmana dzięki któremu zająłem się tym systemem ^^
Ja postaram się pojawić żeby zobaczyć jak gra wygląda w praktyce bo jeszcze nie widziałem, a zawsze to lepiej się rozumie zasady jak się poogląda niż jak się tylko przeczyta. A jeżeli chodzi o klub to powiem że możliwości imponujące ;D .
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Mathew, łącznie zmieniany 1 raz.
"Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo,
zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska." Józef Piłsudski
ertman_176
Sergent-Major
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek, 14 grudnia 2009, 22:27
Lokalizacja: Iława/Olsztyn/Warszawa

Post autor: ertman_176 »

Zaznajamianie z systemem jest dość długie, aby wytłumaczyć mechanikę gry 12 latkom musiałem przeprowadzić 3-4 gry i to bez podawania tabel itd, po to aby zrozumieli ze najpierw kladzie się karte, potem przeciwnik itd. Nauczyć że modelami nie robi się brum po stole też było ciężko ale się udało - jak zbudował swój model i zrobił brum samochodem i kółka odpadły.

Z nowych rzeczy to doszedł właśnie drut na drzewka, 5kg - około 1000 drzewek do zrobienia :jupi:

A no i najnowszy sukces, zaraziłem nowego kolegę tą grą ^^
Paweł
Mathew
Caporal-Fourrier
Posty: 79
Rejestracja: wtorek, 6 lipca 2010, 23:30
Lokalizacja: Targówek

Post autor: Mathew »

Teoretycznie zasady mam opanowane, chodzi raczej o przyjrzeniu się w praktyce, a i lat 12 nie mam, no 16 może nie wielka różnica ale jednak.

Może otworzysz fabrykę? Będziesz zatrudniał "młodych modelarzy" :> na 15 drzewek wykonanych jedno dla siebie ;D
"Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo,
zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska." Józef Piłsudski
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Jeszcze go posądzą o wyzysk. Jak się dogadałeś z WCM?
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
ertman_176
Sergent-Major
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek, 14 grudnia 2009, 22:27
Lokalizacja: Iława/Olsztyn/Warszawa

Post autor: ertman_176 »

15 drzewek [samo zawijanie] będziesz wykonywał ponad godzinę. 1kg drutu to 5zl, zużyjesz około 75g a za swoją pracę chcesz całe 5g drutu. Wydaje mi się ze byłbyś tańszą siłą roboczą niż więźniowie w chinach :wink: Szkoda że twoja deklaracja nie ma mocy umowy :D

Co do WCM - lipa - stoły zostały zlikwidowane ... z powodu braku zainteresowanych graniem na nich w cokolwiek. Pewnie się kiszą w piwnicy ... Nie dobrze ... A taki potencjał to wszystko miało tam ...

Nie ma człowieka troche w stolicy i się okazuje że wszystko sie wywala do góry gąsienicami ...

Wszystkie znane mi sklepy są zbyt małe aby postawić stoły albo niechętnie patrzą na "non profit" systemy, chociaż jakie to non profit skoro kupuje się modele i farby tak czy inaczej, a nawet więcej modeli.

Jak by to teraz ugryźć ... Kto ma pickupa i blat :D Rozłożymy się w jakimś parku :D Albo nie na placu zamkowym :D LUKE USE YOUR BRAIN ... Panowie help ...
Paweł
Mathew
Caporal-Fourrier
Posty: 79
Rejestracja: wtorek, 6 lipca 2010, 23:30
Lokalizacja: Targówek

Post autor: Mathew »

Ile chcesz mieć stołów rozstawionych? Jakie rozmiary?

Mam technikum wolno stojące w weekendy, a dyrektorka popiera inicjatywy uczniowskie wszelkie ^^
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Mathew, łącznie zmieniany 1 raz.
"Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo,
zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska." Józef Piłsudski
ertman_176
Sergent-Major
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek, 14 grudnia 2009, 22:27
Lokalizacja: Iława/Olsztyn/Warszawa

Post autor: ertman_176 »

Potrzeba jedną salę lekcyjną i prześcieradło. Aby zrobić malutką bitwę wystarczą dwie ławki szkolne, w sali jest ich ponad 10 a więc i wiekszy stół da rade zorganizować, albo i kilka wg. potrzeby. Wiaderko piasku i tereny. No i oczywiście jeżeli w szkole to warto by kilku uczniów zaprosić.
Paweł
Mathew
Caporal-Fourrier
Posty: 79
Rejestracja: wtorek, 6 lipca 2010, 23:30
Lokalizacja: Targówek

Post autor: Mathew »

Jutro pogadam z odpowiednimi osobami i spróbuje, lecz niestety okazuje się że szanse są nikłe...
Kolega poinformował mnie że gdy sala została udostępniona jakimś uczniom na ten weekend znaleziono ją zdemolowaną :wall: Więc szanse zmalały, ehh zapowiadało się całkiem fajnie kilka lat podobno się tak u nas w szkole robi i nic się nie stało a tu jakieś debile rozwalili możliwości innym :/

Ale jeszcze mam jeden pomysł, mianowicie dom kultury mam ich w okolicy 3 pochodzę po pytam.
"Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo,
zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska." Józef Piłsudski
ertman_176
Sergent-Major
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek, 14 grudnia 2009, 22:27
Lokalizacja: Iława/Olsztyn/Warszawa

Post autor: ertman_176 »

Sorry że tak późno ale do rzeczy.

W sumie to wystarczy nawet korytarz w szkole i kilka ławek. Jeżeli chodzi o osobę organizującą to czyli mnie to możesz dyrektorowi przekazać że jestem studentem kierunku pedagogika szkolna - animator kulturalny, a więc coś tam wiem jak tym "zarządzać". Po dwa nie chodzi o sale na noc a jedynie na kilka godzin. Do demolowania w sumie nic nie mamy ... Potrzebujemy kawałek dachu nad głową i kilka stołów.
Paweł
Mathew
Caporal-Fourrier
Posty: 79
Rejestracja: wtorek, 6 lipca 2010, 23:30
Lokalizacja: Targówek

Post autor: Mathew »

Dyrektorka niestety się nie zgodziła :/ ...
Ale mam następny genialny plan ;D , pójdę do mojej byłej podstawówki ;p
"Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo,
zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska." Józef Piłsudski
Mathew
Caporal-Fourrier
Posty: 79
Rejestracja: wtorek, 6 lipca 2010, 23:30
Lokalizacja: Targówek

Post autor: Mathew »

Ehh dyrektorka z podstawówki jest nieuchwytna, byłem u niej w gabinecie już kilka razy ale nie było jej tak że lipa, jest w końcu jakieś inne miejsce?
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Mathew, łącznie zmieniany 1 raz.
"Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo,
zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska." Józef Piłsudski
ODPOWIEDZ

Wróć do „Operation: World War II”