Moje wypociny

Forum systemu bitewnego "Operation: World War II".
Furius

Moje wypociny

Post autor: Furius »

Zakładam ten temat, aby móc się z wami podzielić moimi zabawkami które zacząłem regularnie budować.Za modelarstwo,a konkretnie wargaming wziąłem sie niedawno.Za parę dni przedstawie wam Tigera II i Pumę (Sd.kfz 234).Bądźcie wyrozumiali gdyż nie będą to jakieś cuda.Liczę na obiektywną ocenę.PZDR
Furius

Post autor: Furius »

Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: xardas12r »

Jako podstawa do dalszej pracy świetny:
-zainwestuj w glaze'a albo jakiegoś wash'a. Pozwoli to wydobyć głębie modelu.
-zrób przecierkę krawędzi suchym pędzlem
-pomyśl o błocie ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Pumba
Caporal
Posty: 52
Rejestracja: środa, 15 grudnia 2010, 15:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pumba »

Bardzo fajny! Tak jak kolega wyżej mówi, trochę cieni z washa czy glaze'a plus suchy pędzel jaśniejszym kolorem i będzie piękny :D.

Do tego schludnie sklejony, jaka to firma? Ja zawsze przy składaniu gąsek z odcinków, mam ochotę wywalić model przez okno :P. Szacun i pracuj dalej!
Furius

Post autor: Furius »

Tygrysek należy do Revella. Dzięki nie spodziewałem się takich pozytywnych komentarzy wrzucę jeszcze Pumę.
Ostatnio zmieniony niedziela, 23 stycznia 2011, 17:32 przez Furius, łącznie zmieniany 1 raz.
Furius

Post autor: Furius »

Ostatnio zmieniony niedziela, 23 stycznia 2011, 17:33 przez Furius, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: xardas12r »

Te same uwagi co do tygryska+pomaluj narzędzia.

I uwaga na przyszłość - zdjęcia w takich rozmiarach utrudniają oglądanie modelu.
Obrazek
Furius

Post autor: Furius »

Jeszcze mam parę pytań (typowych dla niedoświadczonego)
1.jaka farba do washu?może być czarny matt pactry?na razie mój budżet nie wytrzyma Valeijo:D
2.Czy mogę używać akryli do brushu czy powinienem olejne?
EDIT:
uzywać jakiegos podkładu?wydaje mi się że nie ma sensu bo farba zalewa detale i szpeci model.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 24 stycznia 2011, 09:52 przez Furius, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pumba
Caporal
Posty: 52
Rejestracja: środa, 15 grudnia 2010, 15:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pumba »

1. No najlepsza jest stricte do czegoś takiego przeznaczona, bo rozwodniony zwykły akryl nie działa tak samo (zostaje jakby na krawędziach plamy którą zostawiasz, tak jakbyś chciał namalować czarne koło a uzyskujesz okrąg).
A co do budżetu, to glaze vallejo kosztuje chyba tyle co zwykła farbka, więc wydaję mi się, że 7zł nie powinno Cię zabić :P

2. Jak najbardziej, tylko pamiętaj by na pędzlu były na prawdę znikome ilości farby, inaczej wyjdzie brzydko.


Kurczę, nabrałem ochoty na swoją Kampfgruppe, dorwę aparat i coś wrzucę :D
Awatar użytkownika
Jumper666
Starszy Sierżant
Posty: 230
Rejestracja: wtorek, 23 lutego 2010, 23:28
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Jumper666 »

A ja tak:
1. Polecam oleje dla artystów firmy Van Gogh. Cena w przedziale 10-12 złociszy, ale każda tuba ma po 40 ml, więc wystarczy na sporo wash-owań, no i oczywiście do innych zabiegów, jak np. robienie zacieków itp. Do wash-a polecam farbę czarną i brąz Van Dyck.
2. Jak najbardziej tak, ale trzeba pamiętać, że akryle szybciej schną niż olejne. Co sprowadza się do tego, że olejami dłużej można majstrować do zadowalającego efektu. Z tego właśnie względu, część modelarzy woli oleje do tego celu.
bnk
Adjudant-Major
Posty: 315
Rejestracja: czwartek, 19 listopada 2009, 15:39
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo
Kontakt:

Post autor: bnk »

Dodajesz retardera do akryli i już szybko nie schną.
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Podkład musi być, rób go czarnym Pactry, nie zalejesz detali, choć może Ci się tak wydawać zanim farba wyschnie. Masz dużo większe szanse, że farba nie będzie Ci się złuszczać z dużych gładkich powierzchni modeli. A musisz wiedzieć, że plastik niestety za dobrze farby nie trzyma (akrylowej przynajmniej).
No i tak, jak przedmówcy polecam glaze Vallejo, jedna buteleczka w cenie farbki (ok. 10 zł) starcza na dłuuugo.
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Herezje prawisz!

Dobrze przygotowana figurka (umyta w wodzie z detergentem -> potem osuszona) przyjmie doskonale KAZDY podklad matowy np: w spray'u. Polecam produkty Games Workshop, Army Painter, Vallejo oraz najzwyklejsze matowe spray'e z TESCO (MOTIP, DUPLI Color, etc...)

Sam stosuje GW Chaos Black (idealny czarny matt z dodatkiem kleju vinylowego - dobrze zabezpiecza figurki przed zdzieraniem).
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

q.b. pisze:Herezje prawisz!
Czy to było do mnie? Jeśli tak, to odnośnie czego? Jeśli chodzi o podkład, to podałem Pactrę, bo kolega pisał, że ma tę farbkę i chce coś taniego - Pactra pasuje. Nie twierdzę, że innym podkładem się nie da, sam używam sprayów z marketu budowlanego. Ale jako osobie "nowej" uznałem, że lepiej podać coś, co już sama sprawdziła. Ja początkowo (chyba jak każdy) podchodziłem nieufnie do farb z marketów.

Tak więc nie widzę herezji w swojej wypowiedzi. Może niezrozumiale napisałem. :)
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

czaki pisze:...A musisz wiedzieć, że plastik niestety za dobrze farby nie trzyma (akrylowej przynajmniej)...
Chodziło mi o ten fragment - nie strasz człowieka, że plastik taki straszny bo nie jest ... :P

Nie ciągnąc off-topu i podsumowując - malować się da na wszystkim po odpowiednim przygotowaniu sobie techniki i warsztatu (od metalu po plastik i inne materiały...)
"Duty, Honor, Country"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Operation: World War II”