Kilka pytań

Forum systemu bitewnego "Operation: World War II".
KaziK
Carabinier
Posty: 26
Rejestracja: sobota, 4 lipca 2009, 12:56
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KaziK »

Modyfikatory dochodzą do tabeli obrażeń, tak? Kurcze, jeszcze trochę nauki zasad przede mną, ciągle zapominamy o tych modyfikatorach... Rozkaz fire!, tygrys na polanie niczym nie zasłonięty strzelałem w przedni pancerz, modyfikator -1 za działo(10 na kostce - 1= 9= katastrofa) zapomniałem o modyfikatorze za ciężki pancerz, co jeszcze?

Mam nadzieję, że zbytnio nie testuję waszej cierpliwości ale początki są trudne:)

Pozdrawiam KaziK
Awatar użytkownika
maly_kapral
Capitaine
Posty: 830
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2007, 14:22
Lokalizacja: Kościan pod Poznaniem

Post autor: maly_kapral »

Pytaj pytaj KaziK- tez sie ucze przy okazji Twoich pytan.
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Z waszych pytań zrobię dodatkowe pozycje w FAQ na mojej stronie :)
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Akurat nie mam Kaziku podręcznika żeby to podliczyć, ale zawsze pamiętajcie o wszelkich modyfikatorach na trafienie i na obrażenia... Z początku będzie to żmudne wertowanie przy każdym strzelaniu, ale w końcu wejdzie Wam to w pamięć i nie będzie kwiatków takich że Sherman bije Tygrysa jednym strzałem na efekcie "catastrophe!" :)
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
stelker
Colonel en second
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 28 listopada 2010, 14:16
Lokalizacja: Biłgoraj/Lublin
Been thanked: 56 times

Post autor: stelker »

Takie jeszcze pytanko bo puki co to zastanawiam sie nad tym systemem z kwesti finansowych mianowicie mam pytanie czy z zestawu

Kod: Zaznacz cały

http://www.plasticsoldierreview.com/review.aspx?id=85
i tygrysa (mam taki model z kolekcji wozów bojowych ) da się jakis niewieki oddział do gry zmontować tak w klimatach ofensywy w Ardenach zainteresowała mnie troche taka rozpiska

Kod: Zaznacz cały

http://zwierzak777.blog.onet.pl/2-pluton-3-kompanii-1-batalion,2,ID340965874,n
Ostatnio zmieniony piątek, 25 lutego 2011, 21:53 przez stelker, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

To nie jest rozpiska do OWW2 niestety.
Prawidłowa to pluton grenadierów z oddziałami wsparcia spośród dostępnych opcji - czyli np plutonem karabinów maszynowych bądź pluton saperów z miotaczem płomieni w każdej z drużyn. Z tym, że możesz ograniczyć się do drużyn saperów / karabinów maszynowych jako wsparcie.
Ostatnio zmieniony piątek, 25 lutego 2011, 21:56 przez Przemos19, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
KaziK
Carabinier
Posty: 26
Rejestracja: sobota, 4 lipca 2009, 12:56
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KaziK »

q.b. żmudne początki są na pewno:) jedną turę od 16 do 18 rozgrywaliśmy, a strzelania tam było mało.

Pozostaje grać i jeszcze raz grać, a w końcu się to wszystko złapie :jupi:

Pozdrawiam KaziK
Awatar użytkownika
Borsuk
Sous-lieutenant
Posty: 474
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 14:19
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Borsuk »

Uwaga te figurki są bardziej do września 1939 lub 41r. tu do Ardenów przydał by ci się skład German elite trops Revella lub italki z mundurach zimowych.
"Przejdziemy przez Niemców jak gówno przez kaczkę" - Gen. Patton
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Rozkaz fire!, tygrys na polanie niczym nie zasłonięty strzelałem w przedni pancerz, modyfikator -1 za działo(10 na kostce - 1= 9= katastrofa) zapomniałem o modyfikatorze za ciężki pancerz, co jeszcze?
Wracamy do lekcji...

Przede wszystkim strzelanie w Oww2 to nie jest jeden rzut kostką a dwa - jeden na trafienie w cel, drugi na zadanie obrażeń. Widzę, że ominęliście połowę zasad strzelania.

Wasz przykład poddaję zatem analizie krok-po-kroku:

Sherman strzela z 75mm działa do Tygrysa I na polanie stojąc do Shermana przodem...

Wygląda to w zasadach tak - Działo kategorii do 80mm (Sherman ma 75mm) trafia w czołg ciężki (w tabeli opisany wedle charakterystyki jako heavy tank) na 8+ (8 oczek lub więcej na K10).

To jest baza do której dodajesz wszelkie możliwe modyfikatory (zależne od parametrów pola walki i sytuacji). W Waszej kwestii będzie to tak:

-2 za ciężki pancerz (heavy armour / shot from the front)

Więcej szczegółów nie podałeś, więc trafienie w Tygrysa od przodu rozkazem Fire to 10 i tylko 10 na kości K10...

Drugi rzut zakładając, że jakimś trafem pada ta wspomniana 9.ka to obliczenie obrażeń. Analogicznie dodajesz tabele modyfikatorów na Damage:

-1 za pojazd opancerzony jako cel atakowany od przodu
-1 za medium gun strzelające do heavy tank'a (różnica kategorii strzelający/cel)

W tym wypadku wynik 9-2 =7

W efekcie nie katastrofa, ale unieruchomienie, uszkodzenie głównego działa, test na opanowanie załogi oraz 3 testy na trafienia dla członków załogi (bez uwzględnienia osłony test na small arms damage). W wypadku ofiar śmiertelnych robisz testy morale na sam koniec...

Mam nadzieję, że troszkę rozwiałem wątpliwości tą analizą :)
"Duty, Honor, Country"
KaziK
Carabinier
Posty: 26
Rejestracja: sobota, 4 lipca 2009, 12:56
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KaziK »

Rzuty były dwa :) Zapomnieliśmy o modyfikatorach, właściwie o połowie modyfikatorów.

Dzięki za pomoc :] !


Pozdrawiam KaziK
Awatar użytkownika
Borsuk
Sous-lieutenant
Posty: 474
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 14:19
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Borsuk »

Te modyfikatory są bardzo ważne bo inaczej można by było z kopa Tygrysa rozwalić a to był by kosmos ;D
"Przejdziemy przez Niemców jak gówno przez kaczkę" - Gen. Patton
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Albo Warhammer 40k
Sorry za offtop :D
Ostatnio zmieniony niedziela, 27 lutego 2011, 22:08 przez Przemos19, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Polak Mały
Carabinier
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2010, 21:45
Lokalizacja: Stolyca

Post autor: Polak Mały »

Przepraszam za offtop
Dla tych którzy nie specjalnie dobrze znają się na uzbrojeniu, jakimkolwiek, polecam szukanie statystyk czołgów, porównań, albo od czasu do czasu kupienia jakieś fajnej gazety, książki o uzbrojeniu z danej epoki. No i wtedy szybciej będziecie wyłapywać pomyłki w stylu Sherman rozwala Tygrysa I od frontu.

Osobiście jestem dość młody, ale jak mało kto w tym wieku interesuję się wyżej wspomnianym tematem. Więc jednym słowem wkurzają mnie dzieci Kal of djuti, którym wydaje się że jednym MG da się zatrzymać kompanie ludu. :rotfl:
Pozdro
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 28 lutego 2011, 17:32 przez Polak Mały, łącznie zmieniany 1 raz.
KaziK
Carabinier
Posty: 26
Rejestracja: sobota, 4 lipca 2009, 12:56
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KaziK »

Co do offtopu:

Mój kolega(grał w call'a MW2 i BO) na MP40 mówi AK74u, Panzerfausta RPdzioch, a na K98 AWP:) więc tak, przyłączam się do narzekania na dzieci CoD(sam mam przegrane w MW2 ponad 20 dni, ale jakąś tam, podstawową wiedzę mam)

Kolejne pytanko, skąd mam wiedzieć, czy do załogantów Priesta można strzelać jak do Infantry? Jest jakaś określona wysokość, czy umowna?

Pozdrawiam KaziK
Awatar użytkownika
Borsuk
Sous-lieutenant
Posty: 474
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 14:19
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Borsuk »

Niektóre pojazdy mają otwarte przedziały od góry tzw. open interval itp. można wtedy ogniem pośrednim czy też granatami spróbować zniszczyć pojazd.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 28 lutego 2011, 18:37 przez Borsuk, łącznie zmieniany 1 raz.
"Przejdziemy przez Niemców jak gówno przez kaczkę" - Gen. Patton
ODPOWIEDZ

Wróć do „Operation: World War II”